השלבים השונים בבניית כתב תביעה

כתב תביעה ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית כתב תביעה

בדומה לכל תביעה, גם במקרה של תביעות העוסקות בנזקים רפואיים יש צורך בהגשת כתב תביעה באופן מקצועי ונכון, הכולל את כל המסמכים הנדרשים לשם כך. כתב תביעה המוצג לבית המשפט על פי כל הקריטריונים הנדרשים וכולל את כל האלמנטים החשובים, יכול לסייע באופן משמעותי בזכייה ובקבלת הפיצויים המגיעים לתובע. את כל זאת חשוב לעשות בעזרתו של עורך דין מומחה, הבקיא בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון רב בהגשת כתבי תביעה לבית המשפט.

זקוקים לסיוע של עורך דין? בחנו כעת את סיכוי התביעה – פורום רשלנות רפואית.

השלבים בהגשת כתב תביעה

  • טרם הגשת כתב התביעה – בשלבים המקדימים לאיסוף החומר, יש לחתום על טופס ויתור סודיות רפואית על מנת לאפשר לאסוף את כל הפרטים הרפואיים הרלוונטיים למקרה שאירע, פרטים שיכולים לסייע בהגשת התביעה. לצד כל זה, יש להציג לעורך הדין את כל המסמכים השונים הקשורים לאירוע, כמו בדיקות, צילומים, התכתבויות ועוד.
  • איסוף חומר רפואי רלוונטי – במקרי רשלנות רפואית, כתב תביעה מקצועי ומדויק, כאמור, הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בכל משפט מסוג זה. בטרם הגשת התביעה לבית המשפט, במידה ויש חשש שמדובר במקרה של טיפול רשלני, חשוב, וכבר בשלב הראשון, לאסוף את כל החומר הרפואי הרלוונטי הקשור במקרה עצמו. מדובר בהליך שעשוי לארוך זמן רב, ובמיוחד כשמדובר באירוע מורכב מאד. את החומר הרפואי ניתן לאסוף מכמה מרכזיים רפואיים שונים, מבתי חולים, מרופאים מטפלים ומכל גורם אחר הקשור למקרה, ובמיוחד קשור למטופל עצמו.
  • פנייה לקבלת חוות דעת של מומחה – במקרי רשלנות רפואית, כתב תביעה מקצועי יכלול גם חוות דעת של מומחה בתחום על מנת לחזק את טענותיו של התובע. לאחר שנאסף החומר הרפואי הרלוונטי, יש לפנות אל רופא מומחה כדי שיכתוב את חוות דעתו הרפואית, שאותה ניתן יהיה להציג בבית המשפט במסגרת התביעה. על חוות דעת זו לכלול מידע באשר לרשלנות שבוצעה, לנזק שנגרם למטופל ולקשר שבין השניים. לעיתים תידרשנה מספר חוות דעת שונות, שכל אחת מהן בוחנת פרמטר אחר.
  • הגשת כתב התביעה לבית המשפט – לאחר שנאספו כל המסמכים החשובים ולאחר שנכתבה חוות דעת של מומחה, ההכרחית במקרים של רשלנות רפואית, יש להגיש את כתב התביעה לבית המשפט. בשלב זה ניתן לשקול האם לעשות זאת מול בית משפט השלום או בית המשפט המחוזי. במידה ומדובר בכתב תביעה המתייחס לפיצוי הכולל סכום של עד 2.5 מליון ש"ח יוגש כתב התביעה לבית משפט השלום. במידה ומדובר בפיצוי גבוה מכך, יוגש כתב התביעה לבית המשפט המחוזי. לאחר שהוגש כתב התביעה לבית המשפט, נשלחת הזמנה אל הנתבע להגיע לבית המשפט. הנתבע בשלב זה מעביר את ההזמנה אל עורכי דינו, המתחילים בבדיקת הטענות ובעיקר ההאשמות המופנות כלפיו.

לסיכום

ניתן לראות שהגשת תביעת רשלנות רפואית כוללת, במסגרתה, כמה שלבים שונים. על מנת להגיש את כתב התביעה ולנהל את התביעה עצמה באופן הנכון ביותר, יש להיעזר כמובן בעורך דין מקצועי ומיומן, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, אך לא פחות חשוב מכך, הוא גם לאסוף את כל הראיות החשובות, לרבות ממצאים רפואיים, טפסים, סיכומים שונים וגם בדיקות שנעשו.

בדרך זו ניתן יהיה להגדיל את הסיכוי לקבל את הפיצוי המגיע בשל הנזק שנגרם.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך