רשלנות רפואית סמינריון

בפני סטודנט הנדרש לעשות עבודת סמינריון בתחום הרשלנות הרפואית עומדות אפשרויות רבות, זאת משום שתחום הרשלנות זה הינו תחום מגוון המכיל בתוכו ענפים רבים, אשר לעיתים אף משתלבים עם תחומים אחרים.
אחד מהתחומים המרתקים בתביעות רשלנות רפואית עוסק בהתיישנותן של התביעות. הפסיקה רוויה במקרים בהם פירש בית המשפט את חוק ההתיישנות בהקשר של פקודת הנזיקין, כאשר במסגרת פרשנות זו אובחן תחום הרשלנות מתחומים אחרים. יתר על כן, לרשות סטודנט החפץ להגיש עבודת רשלנות רפואית סמינריון עומדת ספרות משפטית עניפה ומקורות רבים העוסקים בפן ההתיישנות של התביעות האמורות.
על קצה המזלג יצויין כי כאשר מדובר בתאונת דרכים או בתאונת עבודה, מתחילה תקופת ההתיישנות להיספר ממועד התרחשות התאונה וחזקה על הניזוק כי ידע על היווצרותה של העילה עם קרות התאונה. לעומת זאת, כאשר עסקינן בנזק שארע כתוצאה מרשלנות רפואית, ישנם מצבים בהם התובע אינו מודע לכך שקמה לו עילת תביעה, היות והוא אינו בעל הכלים והידע הרפואי להגיע למסקנה כי אכן הייתה רשלנות רפואית בטיפול שעבר. לשם כך, חוקק המחוקק את סעיף 8 לחוק ההתיישנות, לפיו כאשר הניזוק כלל אינו מודע לעובדות המגבשות את עילת תביעתו (מסיבות שאינן תלויות בו), יש להתחיל לספור את תקופת ההתיישנות מהרגע שבו נגלו בפניו אותן עובדות.
תובעים רבים התבססו על סעיף 8 האמור, בבואם להתגונן מפני בקשת הנתבעים לדחות תביעת רשלנות רפואית שהוגשה מטעמם מחמת התיישנות. אשר על כן, קיימים אין ספור פסקי דין מנחים, המפרשים את תחולתו של הסעיף בתביעות מסוג דא ועומדים על הקשר שבינו לבין סעיף 89 לפקודת הנזיקין, לפיו כאשר עסקינן בתביעה נזיקית יחל מירוץ ההתיישנות עם גילויו של הנזק. מדובר בניתוח מרתק, המשלב שימוש בכלים משפטיים שונים מתחומים מגוונים ואשר כולל בחובו אף אפשרות להביע דעה ו/או ביקורת על ההלכה הפסוקה מצידו של כותב עבודת רשלנות רפואית סמינריון דנן.
נושא מעניין נוסף שניתן לבסס עליו עבודת רשלנות רפואית סמינריון הוא נושא חוות הדעת הרפואיות. ודוק, על פי תקנה 127 לתקנות הסדר הדין האזרחי, בעל דין שרוצה להוכיח עניין רפואי במסגרת טענות המועלות על ידו צריך לתמוך את אותו עניין בחוות דעת של רופא מומחה, אחרת בית המשפט לא יתייחס לטענות שהועלו על ידו בהקשר זה. בעקבות התקנה האמורה נתמכות רוב תביעות הרשלנות הרפואית בחוות דעת של רופא מומחה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם לא מתאפשר לתובע לתמוך את תביעתו בחוות דעת, אם בשל עלותה הכספית הרבה ואם בגלל שאין ברשותו מספיק חומר רפואי על מנת לגבש חוות דעת מקצועית.
הגשת תביעת רשלנות רפואית ללא תמיכת חוות דעת, כאמור, גוררת לרוב הגשת בקשה לדחיית התביעה על הסף מצד הנתבע. גם כאן ישנה הלכה מפורטת לגבי המקרים שבהם ידחה בית המשפט את התביעה על הסף. עבודת רשלנות רפואית סמינריון יכולה לעסוק בניתוח מקרים אלו, כמו גם במקרים בהם יפטור בית המשפט את בעל הדין מחובותו החוקית לצרף חוות דעת מטעמו, והכול בהתאם למגבלת העמודים של עבודת רשלנות רפואית סמינריון, שכן חומר כתוב בעניין יש בשפע.
סטודנטים יקרים, אין ספק כי התחום המשפטי של תביעות רשלנות רפואית מעניין ומאתגר כאחד מבחינה משפטית. אתר LawTip חרט על דגלו את המטרה להיות רלבנטי כמה שיותר בתחום זה, ולפיכך פועל כל העת בפרסום מאמרים איכותיים בנושא אשר עשויים לסייע בבוא העת לגולשי האתר והציבור הרחב. לפיכך, ככל וכתבתכם עבודת רשלנות רפואית סמינריון אשר לא פורסמה בשום אתר אחר, נשמח לפרסמה באתרנו ולהעניק לכם בתמורה קרדיט, אם תימצא העבודה ברמה המתאימה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך