רשלנות רפואית פוליארטריטיס נודוזה

במסגרת כתבה זו נעמוד בקצרה על מחלה זו ומתי עשויה להיות מוגשת תביעה בגין טיפול רפואי רשלני במחלה.

פוליארטריטיס נודוזה הינה מחלה דלקתית התוקפת את כלי הדם (סוג של וסקוליטיס). המחלה מביאה להיווצרות של דלקת בדפנות כלי הדם ובמהשך לכך לבצקת באותם כלי דם דלקתיים. היות וגוף האדם מרפא את עצמו, בעקבות הדלקת מתחיל בגוף תהליך החלמה, במסגרתו נוצרים קרישי דם וצלקות בדפנות כלי הדם, אשר עלולים לגרום לחסימת כלי הדם ובהמשך לכך להביא לירידה בכמות הדם המסופקת לאיברי הגוף הניזונים מאותם כלי דם דלקתיים. לא זו אף זו, כתוצאה מאותה חסימה, עלול כלי הדם להתבקע ולגרום, תוך כדי כך, לדימומים פנימיים מסכני חיים בגופו של החולה. לא למותר לציין כי מחלת הפוליארטריטיס נודוזה, אשר הגורם להיווצרותה טרם ידוע בעולם הרפואה, משפיעה במרבית המקרים על הכליות, העור והמעי, אולם היא עשויה להשפיע אף על איברים אחרים בגוף.
תביעת רשלנות רפואית פוליארטריטיס נודוזה עשויה להיות מוגשת בגין איבחון לקוי ומאוחר של המחלה על ידי הצוות הרפואי, אשר הוביל להחמרת הדלקת בכלי הדם של החולה. ודוק, למחלת הפוליארטריטיס נודוזה אין תסמינים מובהקים המאפיינים אותה ואיבחונה מתבצע לרוב על סמך דגימה הניטלת מדפנות כלי הדם של המטופל, כאשר במידה ונוכח הרופא המטפל כי בדיקה דנן מעידה על הימצאותה של דלקת בדם, הרי שעליו לחשוד כי עסקינן במחלת פוליארטריטיס נודוזה. רופא אשר לא נהג על פי הסטנדרט הרפואי האמור ולא איבחן בזמן את הדלקת בכלי הדם של המטופל, עלול להיתבע בתביעת רשלנות רפואית פוליארטריטיס נודוזה.
זאת ועוד. המחלה האמורה הינה מחלה קשה, אשר עלולה להביא למותו של החולה אם היא אינה מטופלת כראוי. על פי הפרקטיקה הרפואית המקובלת נהוג לטפל בפוליארטריטיס נודוזה על ידי ציקלופוספמיד (תרופה שעשויה להביא לאיבוד משקל של הנוטל אותה, להידלדלות שיערו ולשלפוחיות בעור) או קורטיקוסטרואידים (הורמון הנוטל חלק בויסות הנוזלים בגוף האדם ובחילוף החומרים של המטופל). לא למותר לציין כי מתן התרופות האמורות לחולה תשפר את מצבו ותאפשר לו, ברוב המקרים, להשתקם מן המחלה. במידה והרופא המטפל לא ירשום לחולה בדלקת כלי הדם את התרופות האמורות ותחת זו יורה לו על טיפול תרופתי אחר, אשר אין בו כדי לשפר את מצב החולה, כאמור, עשוי בית המשפט להכיר בהתנהגות זו כהתנהגות המהווה רשלנות רפואית פוליארטריטיס נודוזה.
יתר על כן, תביעת רשלנות רפואית פוליארטריטיס נודוזה, עשויה להיות מוגשת כנגד הרופא המטפל, במידה והוא הורה על מינון גבוה מדי של נטילת התרופות המפורטות לעיל. ובמה דברים אמורים – מינון יתר בנטילת תרופת הציקלופוספמיד, למשל, עלולה לגרום להרעלת המטופל ולעוד תופעות לוואי קשות אחרות, כגון: נפיחות ברגליים ובקרסוליים, כאבים בעת מתן שתן, שיעול חמור, קוצר נשימה, פריחה בעור ועוד. על חולה אשר סובל מתופעות הלוואי האמורות – כתוצאה ממינון שגוי שניתן לו על ידי הרופא המטפל – לשקול הגשת תביעת רשלנות רפואית פוליארטריטיס נודוזה לבית המשפט הרלוונטי, על מנת לקבל פיצוי בגין הנזקים מהם הוא סובל.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך