רשלנות רפואית פוליארטריטיס

פוליארטריטיס נודוזה (Polyarteritis nodosa) הינה מחלה רב מערכתית, אשר פוגעת בכלי הדם בגוף. בעקבות המחלה נוצרות דלקות ובצקות בדפנות כלי הדם, אשר מובילים להליך ריפוי עצמי של הגוף, במהלכו נוצרים קרישי דם וצלקות בדפנות כלי הדם, אשר עלולים לגרום לחסימת כלי הדם ובהמשך לכך להקטנת זרימת הדם לאיברים החיוניים בגוף הניזונים מאותם כלי דם.

 

במקרים חמורים בהם בעקבות רשלנות רפואית פוליארטריטיס (או כל סיבה אחרת) לא מטופלת המחלה, יכול כלי הדם החסום להתבקע ולגרום לדימוים פנימיים בגופו של המטופל.
לא למותר לציין כי על הרופא המטפל בחולה להיות ער לעובדה כי אין למחלת הפוליארטריטיס תסמינים מובהקים המאפיינים אותה. יחד עם זאת, התסמינים הראשוניים של המחלה הינם טמפרטורת גוף גבוהה, כאבי שרירים והזעת יתר. זאת ועוד, עם התפתחות המחלה המטופל עשוי לסבול מהבדלים בלחץ הדם בגפיו, כאבי גפיים ומתסמינים נוספים, בהתאם למיקומה של הדלקת. אשר על כן, על הרופא המטפל להיות ער לתסמינים המופיעים בגופו של המטופל ולהפנותו לעריכת בדיקות מתאימות לאיתור המחלה, במידה והם אכן מופיעים בגופו.

 

זאת ועוד, במקרה שבדיקות דם שנערכו למטופל מעידות על נוכחות של דלקת בדם המטופל, צריך לעלות בליבו של הרופא המטפל החשד כי מדובר במחלת הפוליארטריטיס, אחרת ניתן יהיה לראות באי מתן טיפול הולם כמחדל של הרופא, העולה כדי רשלנות רפואית פוליארטריטיס. יתר על כן, על מנת לאשש את חשדו של הרופא כי מטופלו אכן סובל מפוליארטריטיס, עליו לבצע בדיקות דימות של כלי הדם, אשר עשויות ללמד על הימצאות מיפרצות בכלי הדם, אשר יש בהן כי לאושש את חשדו כי אכן עסקינן במחלה האמורה.

 

הנה כי כן, לא די כי בדיקות הדם יעלו את חשדו של הרופא לקיומה של המחלה, עליו לערוך במטופל את הבדיקות שנועדו לבדוק את קיומה של המחלה, כאמור, אחרת ניתן יהא לראות בהתנהגותו רשלנות רפואית פוליארטריטיס.
בתי המשפט השונים עסקו בטענות שונות הקשורות להתנהגות מסוג רשלנות רפואית הפוליארטריטיס, כאשר עיקר הטענות שהועלו בהקשר זה נגעו לאיבחון מאוחר של המחלה, אשר החמיר את מצבו הרפואי של המטופל. יחד עם זאת, קיימים מקרים ספורים של תביעות רשלנות רפואית פוליארטריטיס הנוגעות לרשלנות בטיפול הרפואי שניתן לתובע בכדי להתמודד עם המחלה ולחסלה. ודוק, לעיתים אין בטיפול התרופתי שניתן למטופל כדי לחסל את דלקת כלי הדם. על הרופא המטפל לעקוב אחר תגובות כלי הדם לטיפול התרופתי שניתן על ידו, כך שאם אין בו די לדכא את הדלקת, על הרופא להורות על מתן טיפול בתכשירים אחרים, עוצמתיים יותר.

 

מעקב לקוי של הרופא ו/או אי מתן הוראה על שינוי הטיפול התרופתי מקום שהיה על הרופא הסביר להורות כך, עשוי להקים כנגד הרופא עילת תביעת רשלנות רפואית פוליארטריטיס.
בהמשך לאמור לעיל, יש לציין כי הטיפול התרופתי המוגבר שניתן במידה והטיפול הראושני כשל, הינו טיפול שעלול לגרום לעליית לחץ הדם של המטופל ולסיבוכים רפואיים נוספים בגופו, כך שעל הרופא לבדוק באופן הדוק אחרי תגובותיו של המטופל לטיפול העוצמתי שניתן לו.

 

בכל מקרה של חשש ביחס לטיפול הרפואי שניתן לכם, אנו ממליצים לכם לפנות לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין רשלנות רפואית על מנת לבחון את מצבכם המשפטי.

 

באפשרותכם אף לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר לשם קבלת ייעוץ משפטי חסוי ואישי, או בטל 03-5117722.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך