רשלנות רפואית בחו"ל? כדאי לדעת

טיפול רשלני בחוץ לארץ

ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית, המגיעים לידיעת בית המשפט במסגרת הגשת תביעת רשלנות. מקרים אלה הינם כתוצאה מטיפול רשלני שניתן על ידי רופא או צוות רפואי במסגרת השירותים הרפואיים השונים המוצעים בארץ. במקרים אלה מבוטחים, בדרך כלל, הנתבעים על ידי פוליסות ביטוח של חברות ביטוח מהארץ ובמידת הצורך עושים שימוש בהן. אולם, מה קורה כשמדובר ברשלנות רפואית בחו"ל? בחינת העניין, במקרים אלה, עשויה להיות מורכבת ובעייתית יותר, שכן דורשת את בחינתו של הנושא מהיבטים נוספים.

פורום רשלנות רפואית – תשאלו ואנו נענה בהקדם

תביעות בתחום רשלנות רפואית בחו"ל? היכן מתנהלות?

כל רופא, אחות או חבר בצוות הרפואי, חייב במתן טיפול מקצועי. בדומה למקרי רשלנות רפואית, ששומעים עליהם לא אחת בארץ, ישנם, לעצרנו, גם מקרים של רשלנות רפואית בחו"ל, במהלך שהותו של אזרח ישראלי מחוץ לגבולות הארץ ובמסגרת טיפול רפואי שקיבל.

על מנת שניתן יהיה לתבוע בארץ בגין רשלנות רפואית שבוצעה בחו"ל, יש להתייחס לכמה נקודות: ראשית, על מבצע העוולה להגיע אל שטחה של מדינת ישראל על מנת לקבל לידיו את מסמכי התביעה בגין הרשלנות הרפואית. במידה ואכן מגיע לארץ, ניתן להמשיך עם התביעה בארץ לאחר שקיבל זאת לידיו. בנוסף, על מבצע העוולה להסכים על ניהול התביעה באחד מבתי המשפט הישראלים על מנת שזו תתנהל כאן. בכל מקרה, מיקום הדיון עצמו, תלוי בעיקר בחוקים החלים במדינה וקשורים בעניינים מסוג זה, ועל כן משתנים בין מקרה למקרה.

פנייה לסיוע משפטי – הפתרון הטוב ביותר!

מכיוון שיש חריגים רבים בנושא ומדובר בהליך מורכב במיוחד, חשוב להתייעץ עם גורם מוסמך על מנת לפעול נכון. עורך דין, המתמחה בתחום של רשלנות רפואית בחו"ל, הינו הפתרון הטוב ביותר, בעזרתו ניתן להבטיח התנהלות יעילה. קיימות אפשרויות שונות לביצוע התביעה, אולם רק בעזרת עורך הדין, שהינו בעל הידע המקצועי הנדרש, ניתן לבחון אותן תוך שיתוף פעולה, במידת הצורך, עם גורמים משפטיים בחו"ל. פנייה אל עורך דין מקצועי, בעל ניסיון בתחום ובעל מיומנות גבוהה, תאפשר לכם לבצע את ההליך בצורה יעילה יותר על פי כל ההליכים הנדרשים, ובהתאם לחוקים השונים והתקנות החלים במדינות הזרות.

רוצים לדעת כיצד מומלץ לבחור משרד עורכי דין? (עיינו בקישור)

דוגמאות לתביעות עקב טיפול רשלני בחו"ל

ישנם מקרים של רשלנות רפואית בחו"ל, בהם הן הדיון והן התביעה עצמה ייעשו בהתאם לחוקי המדינה הזרה, בה בוצעה הרשלנות. במקרים מסוג זה, יקבל אמנם בית המשפט את הסמכות הנדרשת על מנת לדון בנושא, אולם יהיה עליו לעשות זאת בהתאם לחוקי המדינה הזרה שבה התנהל האירוע. דוגמא למקרה שהוגש לבית המשפט במסגרת תביעה מסוג זה, כוללת את סיפורו של אזרח ישראלי, שהגיע לארה"ב על מנת לקבל טיפול רפואי מסוג כלשהו, אולם הטיפול בוצע באופן רשלני שגרם לו נזק רב. על מנת לנהל את התביעה היה על האזרח הישראלי להיעזר הן בעורך דין ישראלי הבקיא במשפט הישראלי והן בעורך דין אמריקאי הבקיא בחוקיה של ארה"ב הקשורים למקרה זה.

לצד כל זה, נדרש האזרח הישראלי להביא איתו לבית המשפט גם עד, בעל מומחיות בתחום הרפואי הרלוונטי, שיעיד מטעמו במסגרת התביעה. על עד זה להגיע מהמדינה הזרה שבה נגרמה העוולה, למסור את חוות דעתו ולהיחקר אודותיה. אין ספק שמדובר בהליך מורכב וארוך מאד, ההופך את התביעה, במקרים אלה, לקשה במיוחד.

לסיכום, מדובר במקרים, שאמנם אינם שכיחים, אולם נחשבים מורכבים במיוחד. על מנת להתמודד איתם נכון, ישנה חשיבות רבה מאד בבחירת עורכי דין מקצועיים ואף כאלה שהינם בעלי ניסיון רב מאד בתחום. מקרים של רשלנות רפואית בחו"ל דורשות היערכות מיוחדת ושיתוף פעולה עם גורמים נוספים. יש לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי כדי להבטיח התנהלות נכונה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך