חשיבות הייעוץ בעורך דין לאובדן כושר עבודה

נדחתה תביעתכם לתגמולי ביטוח אובדן כושר עבודה ? חברת הביטוח מתנערת מחבותה ואינה מוכנה לשלם לכם את שמגיע לכם, או מוכנה לשלם לכם רק חלק מתגמולי הביטוח ? אל תוותרו ! כנסו לכתבה ועיינו בחשיבות שיש בפנייה למשרד עורך דין אובדן כושר עבודה.

עורך דין אובדן כושר עבודה

 

איבדתם את כושר העבודה עקב מחלה או תאונה ? מתבלטים בשאלה האם כדאי לכם לפנות לקבלת ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין במימוש זכויותיכם מכוח פוליסת ביטוח שרכשתם ?

בכתבה זו סקרנו עבורכם בקצרה את היתרונות בפנייה אל עורך דין הבקיא בתחום זה.

כבר עתה נבהיר כי עמדתנו היא שבכל מקרה של איבוד כושר העבודה מומלץ מאוד לקבל הכוונה וליווי משפטי של עורך דין אובדן כושר העבודה במימוש קבלת תגמולי הביטוח. זכרו, כי חברות הביטוח מלוות כל העת במומחים,מומחים רפואיים, חוקרים, יועצים משפטיים ועורכי דין להם ניסיון רב בניהול תביעות ביטוח אובדן כושר עבודה. לכן, אל תסכנו את האפשרות לקבל תגמולי ביטוח.

לקבלת ייעוץ משפטי והערכת סיכוי תביעתכם על ידי עורך דין אובדן כושר עבודה הבקיא בתחום תביעות הביטוח, באופן אישי ודיסקרטי, וללא התחייבות, באפשרותכם לפנות אלינו, ואנו נעשה כל שביכולתנו על מנת לסייע לכם בנושא.

ניתן ליצור עימנו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר ובטלפון 03-5117722.

לפנות או לא לפנות אל עורך דין, זו השאלה

ובכן, מה הדרך אשר ראוי לנקוט כאשר מתרחש מקרה ביטוח ?

פעמים רבות עולה על ידי מבוטחים השאלה מדוע עליהם להיעזר בשירותיו של עו"ד הבקי בתחום זה על מנת לקבל את המגיע להם מחברת הביטוח, על פי פוליסת הביטוח. המקור לשאלה זו הינה הסברה של מבוטחים לפיה הם יכולים להתמודד אל מול חברת הביטוח בעצמם. כבר כאן יש לציין כי עסקינן בסברה מוטעית, אשר הליכה לפיה פוגעת בזכויותיו של המבוטח על פי הפוליסה.

הסיבה הראשונה לאותה טעות של מבוטחים, כמפורט לעיל, הינה התעלמות מהעובדה שהחברה המבטחת הינה חברה אשר מטרתה העיקרית הינה מקסום רווחים. כמו כל גוף כלכלי, יכולתה של חברת הביטוח להגיע למטרה האמורה הינה כפולה ? מחד, מקסום ההכנסות, ומאידך מזעור ההוצאות. ודוק, רוב הכנסות חברות הביטוח מקורן בפרמיות הביטוח המשולמות להן על ידי המבוטחים. לא זו אף זו, אף מרבית הוצאותיה של חברת הביטוח נוגעות למבוטח, כך שככל וישולמו על ידי החברה פחות תגמולי ביטוח, כך ימוזערו ההוצאות הכספיות שלה והדרך להשגת המטרה תהא קלה יותר.

הנה כי כן, מן האמור לעיל עולה כי חברת הביטוח תעשה כל שביכולתה על מנת להגדיל את הפרמיה המשולמת על ידי המבוטח ובד בבד תחתור להקטנת התשלומים המגיעים לו בגין המקרה הביטוחי המכוסה במסגרת הפוליסה.

אין חכם כבעל ניסיון

ישנם מבוטחים אשר אינם נעזרים בשירותיו של עורך דין אובדן כושר עבודה וכתוצאה מכך נותרים בקרות מקרה ביטוח (איבוד כושר העבודה) בידיים ריקות, על אף העובדה ששילמו פרמיה חודשית קבועה למקרה שבו יאבדו את יכולתם לעסוק בעיסוקם הקבוע. לא זו אף זו, גם אם ידיהם אינן נותרות ריקות לחלוטין, הסכום שמשולם להם על ידי חברת הביטוח הינו סכום נמוך באופן משמעותי מן הסכום שהיה משולם להם, אילו היו מתייעצים עם עורך דין. במצב שכזה, החשש בו מצויים אותם מבוטחים אף גבוה הרבה יותר, משום שהם חשים כבני ערובה של חברת הביטוח. ונסביר.

כאשר חברת הביטוח משלמת למבוטח רק חלק מהתגמולים, מנימוקים כאלה ואחרים, המבוטח חושש להגיש כנגד חברת הביטוח בעורך דין לאובדן כושר עבודה תביעה לבית המשפט, משום שישנו סיכוי שחברת הביטוח תחליט לעצור את כלל התשלומים. מיותר להכביר כי למבוטח אשר נמצא במצב של אובדן כושר עבודה, עצירת התשלומים החודשיים, הרת גורל עבורו לשם קיום מחייתו ופרנסת בני משפחתו. יוצא, כי המבוטחים הינם ממש כמו "בני ערובה". מחד, זכאים לתגמול חודשי, אך מאידך חוששים לממש את זכויותיהם, מהטעמים האמורים.

בכדי למזער את תגמול אובדן כושר העבודה המגיע למבוטחים נעזרות חברות הביטוח במשרדי עורכי דין, אשר כל מטרתם הינה למצוא כלים משפטיים שיהוו תירוץ לאי מתן התשלום המלא המפורט בפוליסת הביטוח. משום שלרוב המבוטחים אין את הידע המשפטי להתמודד עם אותם כלים משפטיים שמופעלים על ידי חברות הביטוח הם מוצאים את עצמם מסכימים לפשרות שהם לא היו מגיעים אליהן לו היו נעזרים בשירותיו של עורך דין.

ודוק, עורך דין אובדן כושר עבודה הינו עורך דין בעל ניסיון בתחום, אשר התמודד לא אחת אל מול הטענות השונות המועלות על ידי חברות הביטוח חדשות לבקרים.

בנוסף, ידוע כי השפה המשפטית הינה שפה בפני עצמה. טול דוגמא בה אדם פלוני מישראל, אשר בקיא בשפה העברית בלבד, נוסע לטיול בצרפת ובמסגרת טיולו נוצר מצב בו הוא צריך להתמקח על שירות שניתן לו. ברי כי לו אותו אדם היה מדבר צרפתית באופן שוטף, יכולת המיקוח שלו הייתה עולה לאין שיעור, שכן הוא אינו יכול להביע את עצמו בשפתו שלו. ניתן למצוא בסיטואציה דנן מאפיינים דומים להתמודדות המבוטח אל מול חברות הביטוח, המדברות בשפה שונה שאינה מובנת לרוב המבוטחים. עורך הדין מיומן, אשר בקיא ברזי התחום, הוא מעין מתרגם במקרה זה, אשר מייצג את המבוטח ומקדם את האינטרסים שלו בשפה שחברות הביטוח מבינות. עורך דין אובדן כושר עבודה בקיא ברזי הפוליסות, בהוראות החוק הרלבנטיות ופסקי הדין הנוגעים לתחום.

בכל מקרה של דחיית תגמולי הביטוח על ידי חברת הביטוח ו/או תשלום חלקי של התגמולים, אנו ממליצים לכם לפנות לקבלת ייעוץ משפטי במשרדו של עורך דין המתמחה בתחום.

ראו בנוסף כתבה משפטית שנערכה על ידי צוות האתר בנוגע לתביעות אובדן כושר עבודה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני ביטוח

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

2 תגובות

 • 21 באוגוסט 2011 בשעה 23:13

  בוודאי

  חובה לדעתי לפנות למקצוענים בכלל ובוודאי בנושא זה של אובדן כושר עבודה.
  הרי איבדנו כושר עבודה ומה שנשיג זה מה שיהיה לא?!

 • 21 באוגוסט 2011 בשעה 17:22

  אובדן כושר עבודה

  אובדן כושר עבודה לגבי חברות הבטוח הוא חלק בלתי נפרד מבוןח חיים או רפואי זה או אחר ..המבוטח חותם על טופס ויתור סודיות . ברגע שחברת הביטוח מאשרת את המבוטח..החוזה הוא חד צדדי . כלומר : רק המבוטח יכול לבטל את הבטוח . ! כיוון שהמבוטח חתם על ויתור סודיות וחברת הביטוח קיבלה אותו כמבוטח ..כול הטענות של חברת הביטוח ל רמאות והתנהגות שלא ביושר בטל ומבוטל..על חברת הביטוח לחקור ולברר ע"פ האישור שקיבלה מהמבוטח על ויתור סודיות ..טרם אישורה על קבלתו כמבוטח ..קיבלה אותו ? הבעיה היא שלהם שלא ייסמו את הדין לגבי חקירת עברו הרפואי של המבוטח וע"פ חתימתו על ויתור סודיות !

התגובה שלך