תביעת ביטוח – עורך דין ביטוח

במסגרת בירור תביעת ביטוח, נוהגת חברת הביטוח לעשות שימוש בחוקרים פרטיים על מנת לתור אחר אמיתות תביעתם של המבוטחים. חוקרים אלה הכפופים להוראות ולכללים אתיים הקבועים בחוק, נוטים לעתים "לשכוח" את החובות המוטלות עליהם ופועלים בדרכים בלתי מקובלות.

 

לידי הממונה על הפיקוח הגיעו תלונות מצד מבוטחים, לפיהן חוקרים פרטיים הפועלים בשירות חברת הביטוח חקרו ילדים בנוגע להליכי תביעת ביטוח המתנהלת בעניינם או בעניין הנוגע להוריהם. חוקר העושה כן, אמור לדעת, כי בכך עובר על חוק חוקרים פרטיים והתקנות שחוקקו על פיו, לרבות תקנות האתיקה, לפיהם חוקר פרטי לא יבוא בדברים עם קטין שלא בנוכחות האפוטרופוס עליו או באישורו מראש ובכתב. יתירה מכך, חוקר העושה כן, מתעלם מהעובדה שהדבר אף עשוי לגרום נזק נפשי כבד לקטין הנחקר.

 

לפיכך, בחוזר שיצא ביום 23.7.1995, קבע הממונה על הביטוח, כי על חברות הביטוח במסגרת בירור תביעת ביטוח להנחות את החוקרים הפרטיים הפועלים בשמם שלא לחקור קטינים שלא בנוכחות הוריהם או האפוטרופוס שלהם.

 

גולשים יקרים, ככל ובמסגרת בירור תביעת ביטוח שהוגשה על ידכם, שכרה חברת הביטוח שירותים של חוקר פרטי אשר שוחח עם ילדכם הקטין, דעו כי הדבר הינו פסול ובאפשרותכם לפנות למספר גורמים ובכלל זה באפשרותכם לפנות בתלונה לוועדה לפי חוק חוקרים פרטיים לבירור תקינות הפעולה.

 

יחד עם זאת, אנו סבורים, כי דו"ח חקירה אשר הושג בניגוד להוראות חוק חוקרים פרטיים ו/או התקנות שהוצאו על פיו ו/או חוזר הממונה על הביטוח, אינו יכול לשמש נגדכם כראיה בהליך משפטי של תביעת ביטוח. בכל מקרה, אנו ממליצים לכם לפנות לקבלת ייעוץ משפטי אצל עורך דין ביטוח הבקיא בתחום.

 

לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין ביטוח והערכת סיכויי תביעת ביטוח ו/או בדיקת התנהלות חוקר פרטי, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר.

 

ייעוץ משפטי מוקדם אצל עורך דין ביטוח, עשוי לשפר את סיכוייה של תביעת ביטוח ומצבכם המשפטי.

 

נדגיש, כי פנייתכם חסויה ואינה כרוכה בתשלום.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני ביטוח

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך