אירע מקרה ביטוחי? מומלץ לבחון הזכויות בעזרת גורמים מקצועיים

לא רבים יודעים, אך לתפקידו של עורך דין העוסק בתחום דיני הביטוח במימוש הזכויות מול חברות הביטוח קיימת חשיבות רבה. על חשיבות זו, אשר פעמים הינה הרת גורל ביחס לתביעת ביטוח אשר לה השפעה על גורל חיינו עמדנו בכתבה זו.

עורכי דין לתביעות ביטוח

פנו לקבלת ייצוג משפטי של עורך דין ביטוח

רובנו רוכשים פוליסות ביטוח במטרה להפחית סיכונים העשויים להתרחש במשך החיים.

רובנו אף מאמינים בתום לב ובאמונה שלמה כי בעת צרה תעמוד לרשותנו פוליסת הביטוח ותעזור לנו להתגבר או להתמודד בצורה קלה יותר עם סיכון שעשוי להתממש. למרבה הצער, אנו עדים פעמים רבות  למקרים בהם דוחות חברות הביטוח תביעות לתשלום תגמולי ביטוח של מבוטחים הנותרים עומדים בפני שוקת שבורה ובעלי סיכוי נמוך להתמודד עם חברות הביטוח הבקיאות בניהול תביעות ביטוח ובעלות אמצעים רבים, לרבות עורכי דין, מומחים ועוד.

חברת הביטוח מקשה עליכם ? קבלו עזרה בפורום דיני ביטוח מעורכי הדין שלנו.

ניהול תביעת ביטוח למול חברת הביטוח לבד, ללא עזרה של אדם הבקיא בתנאי הפוליסה, בחוק ובפסיקה, יש להקבילה איפוא ל"מעשה הרס עצמי".

מבוטחים רבים (אמיצים יש לומר) פשוט לא מבינים כי ניהול תביעת ביטוח לבד עשויה לגרום להם נזק או אף נזק בלתי הפיך. בכתבה זו, נעזור לכם לעמוד על החשיבות של עורך דין תביעות ביטוח והצורך להיוועץ עימו מיד לאחר קרות מקרה ביטוח המזכה בתשלום תגמולי ביטוח.

נבקש להבהיר, כי לצורך מימוש זכויות על פי פוליסת ביטוח בעת מקרה ביטוח המזכה בתשלום תגמולי ביטוח (כגון: איבוד כושר העבודה בפוליסת אובדן כושר עבודה, או מוות בפוליסת ביטוח חיים, או שריפה בפוליסת ביטוח מבנה וכד') וטרם נדחתה תביעת ביטוח,

אין כל חובה לפנות למשרד עורכי דין ביטוח העוסק בתחום דיני הביטוח לצורך מימוש הזכויות, אך לאור התרומה שיש בדבר בין השאר מהטעמים שמנינו מעלה, אנו סבורים כי הדבר מומלץ ועשוי לשפר את סיכוי תביעתכם.

ייצוג מתאים יגדיל את סיכוי תביעתכם

להלן מספר נקודות המסבירות את עמדתנו הנ"ל:

[א] עורך דין לדיני ביטוח בקיא בהוראות הפוליסה, החוק והפסיקה.

[ב] עורך הדין בעל ניסיון וידע רב בניהול תביעות מול חברות הביטוח, ועל כן עדיף שהוא יתמודד עם נציגי חברת הביטוח והמומחים העומדים לרשותם.

[ג] הנחייה נכונה של עורך דין ביטוח טרם הגשת תביעת ביטוח או אף מילויי נכון של טפסי התביעה, יכולים פעמים רבות למנוע דחייה של תביעת ביטוח. לפיכך, רצוי לפנות לקבלת ייעוץ בסמוך לאחר קרות מקרה הביטוח על מנת לקבל הנחיות מתאימות למיצוי טוב ככל שניתן של הזכויות על פי הפוליסה.

[ד] עורך הדין ינהל קרוב לוודאי את תביעת הביטוח בדרך הנכונה והיעילה ביותר באופן לסיום ההליכים בדרך הקצרה והטובה ביותר.

[ה] ניהול תביעת ביטוח על ידי עורך דן ביטוח, נעשה באופן רציונאלי בשונה מהמבוטח הפועל על פי רוב באופן אמוציונאלי.

[ו] במידה ומבוטח מיוצג על ידי עורך דין ביטוח, חברת הביטוח ונציגיה, לרבות חוקרי הביטוח מטעמה אינם רשאים לפנות אליו במישרין אלא באמצעות עורך הדין בלבד.

לא זו בלבד שפנייה ישירה של חברת הביטוח או מי מטעמה אל המבוטח, במצב בו המבוטח מיוצג, מהווה הפרה בוטה של חוק לשכת עורכי הדין וזכות הייצוג, פנייה שכזו מהווה הפרה של כללי האתיקה החלים על היועצים המשפטיים של עורכי הדין של חברת הביטוח.

במידה והייתם אמיצים, ניסיתם לנהל את תביעת הביטוח בכוחות עצמכם וגיליתם בסופו של יום כי חברת הביטוח בחרה לדחות את תביעתכם, אל תתייאשו ופנו בכל מקרה אל משרד עורכי דין ביטוח העוסק בתחום, על מנת להיוועץ עם עו"ד בעל ניסיון בליווי, ייצוג וניהול תביעות ביטוח.

דעו, כי פעמים רבות דחיית תביעת ביטוח על ידי חברות הביטוח אינן חוקיות וניתן להתגבר עליהן בתביעה משפטית.

לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין ביטוח, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר. נחזור ונאמר, כי פנייה בסמוך לקרות מקרה הביטוח עשויה לשפר את סיכויי תביעתכם ומצבכם המשפטי. נדגיש, כי פנייתכם חסויה ואינה כרוכה בהתחייבות.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני ביטוח

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

3 תגובות

 • 21 ביולי 2011 בשעה 18:15

  כתבה מעניינת

  נהניתי לקרוא. כיף שיש אתרים כאלו.

 • 11 באפריל 2011 בשעה 1:45

  חשוב לדעת

  דברים חשובים ביותר , חשוב שכל אדם פשוט ידע אותם .

 • 10 באפריל 2011 בשעה 23:48

  בחירה חשובה

  אחת מההחלטות החשובות ביותר בניהול תביעה נגד חברת ביטוח. לא כל עורך דין מסוגל להתמודד עם חברות הביטוח. רצוי ללכת למי שמכיר את התנהלותן. סמי

התגובה שלך