ייצוג משפטי על ידי עו"ד בביטוח לאומי

עורך דין מקצועי

עו"ד תביעות ביטוח לאומי

קיימים לא מעט מצבים בחיים בהם נדרשים אנשים לסיוע מצד הביטוח הלאומי, כמו במקרים של פרישה מעבודה או לאחר תאונות. עם זאת, לא אחת קורה שהמוסד מעכב, דוחה את התביעה, או מסכים לשלם רק חלק מסכום הפיצויים המגיע לתובע כחוק. במקרים אלו מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד ביטוח לאומי מקצועי ומנוסה, אשר מכיר את המוסד על נהליו ודרכי עבודתו, ויסייע לכם בקבלת כספים אלו במהירות וביעילות.

הבעייתיות שבמוסד לביטוח לאומי

תפקידו המרכזי של המוסד לביטוח לאומי הינו לתמוך באזרחי מדינת ישראל מבחינה כלכלית, ולסייע להם לחיות בכבוד. כל אזרח במדינה משלם מדי חודש כספים לביטוח הלאומי, המיועדים לשמש את האזרחים במידת הצורך במגוון תחומי החיים. דוגמאות נפוצות לכך מהווים דמי לידה, קצבת ילדים, ימי מחלה, קצבת זקנה, כיסוי הוצאות עקב תאונות עבודה וקצבאות נכות.

יחד עם זאת, בהיותו של המוסד לביטוח לאומי גוף ביורוקראטי מסועף ומסורבל, במקרים רבים אף ללא הצדקה מוערמים קשיים על קבלת הפיצויים והכספים שמגיעים למבוטחיו. במצבים אלו האזרחים אינם יכולים לקבל את הכספים הנחוצים כדי לקיים רמת חיים בסיסית, ואין בידם את הכלים והידע הנדרש על מנת להתמודד עם מנגנוני המוסד. כאשר נתקלים במצב מעין זה, הפתרון הטוב ביותר הוא להיעזר בשירותים מקצועיים של עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי, אשר יגיש תביעה כנגד המוסד וילווה את לקוחותיו לאורך כל התהליך.

תפקידו של עו"ד המייצג

תפקידו העיקרי של עו"ד ביטוח לאומי הינו לסייע במימוש זכויותיהם של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי, לאחר שהמוסד   דחה את תביעתם במלואה או בחלקה. עורך הדין שמכיר את החוק ואת המוסד על בוריו ילווה את לקוחותיו בתהליך הגשת התביעה מול ועדות הערר והוועדות הרפואיות, ובמידת הצורך ייצג את הלקוח בתביעת המוסד בבית דין לעבודה. התביעות עשויות לנבוע מגוון סיבות ומצבים, כגון:

 • תאונות עבודה
 • תאונות דרכים
 • מחלה המונעת יכולת להתפרנס
 • נכות כללית או חלקית
 • תקציב סיעודי
 • סיוע סיעודי
 • קצבת זקנה
 • דמי לידה
 • פגיעה בפעולות איבה

בחירת מייצג מתאים

כיום פועלים עורכי דין רבים המציעים את שירותיהם בתביעות כנגד הביטוח הלאומי, וקיימים הבדלים מבחינת הידע המקצועי ויכולתו של כל עו"ד לסייע בתחום זה. לכן חשוב לבחור עו"ד מתאים למשימה הנמדד על פי מספר קריטריונים:

 • התמחות בתחום – חשוב לבדוק מהו הרקע והידע של עורך הדין בתחום תביעות ביטוח לאומי. זאת מאחר ועורכי דין רבים בתחום הביטוח מתמחים בתביעות כנגד חברות ביטוח פרטיות, וחשוב לוודא את ניסיונם והבנתם בתחום הביטוח הלאומי.
 •  המלצות – חשוב לבחור עו"ד ביטוח לאומי מוכר, אמין ומומלץ, שהינו בעל עבר מוצלח בתביעות מסוג זה.
 •  שכר טרחה – יש לבדוק מהו שכר הטרחה של עורך הדין וכיצד הוא נגבה. צורות הגבייה המקובלות הן כאחוזים מסכום הפיצויים או כתשלום מוגדר מראש.

חשוב לזכור כי ליווי מטעמו של עו"ד מקצועי, מיומן ואמין, עשוי להקל ולסייע רבות בהתמודדות מול מגנוני המוסד לביטוח לאומי. בנוסף, שירותים מקצועיים אלו יעלו באופן ניכר את סיכויי הזכייה של התובע בדמי הביטוח המגיעים לו כחוק.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום ביטוח לאומי

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך