כך תממשו את הפיצוי עקב נזק גוף או רכוש

תביעות נזיקין הן מונח משפטי לכינוי של תביעות בגין נזקי גוף ו/או רכוש, כגון תאונות דרכים, רשלנות רפואית, נזקי מים, שיטפון, שריפה. בכתבה המלאה הסבר ממצה על תביעות אלו, סוגיהן והדרך המשפטית למימושן.

נזקי גוף ורכוש

מהן תביעות נזיקין?

מדובר אפוא בשם כולל לתביעות שונות כגון תביעות בגין רשלנות רפואית, תאונות דרכים, ולמעשה כל תביעה לנזקי גוף ו/או נזקי רכוש יכולה להיות מוגדרת תחת הערך הכללי של תביעות נזיקין.

תביעות אלה מבוססות ברובן על עוולות מכוח פקודת הנזיקין, פקודת הכוללת עוולות מסגרת כגון  "רשלנות", "הפרת חובה חקוקה" כמו גם עוולות ספציפיות כגון "תרמית",  "כליאת  שווא" וכיו"ב.

תחום תביעות נזיקין ייחודי הוא, הן בפן הדיוני והן בפן המהותי, ולפיכך בניהול תביעות של נזקי גוף ורכוש מומלץ להיות מלווים על ידי עורך דין נזיקין הבקיא בתחום זה ואשר יוכל להמליץ על הגשת תביעה משפטית בנזיקין באופן המיטבי ביותר על פי נסיבות המקרה.

על התובע להוכיח את שאלת האחריות והנזק

לרוב, תביעות נזיקין שמוגשות עניינן בצורך בהוכחת אחריות ונזק. המדובר בהוכחה דו שלבית, התלויה אחת בשנייה. קרי, ללא הוכחת אחריות במסגרת התביעה לא יהא זכאי התובע לפיצוי עבור הנזק שנגרם לו, וללא נזק אין משמעות לכאורה להוכחת האחריות.

מהלך ניהול תביעת נזיקין מחייב לרוב הגשת חוות דעת מומחים, אם רפואיים (בטענה לקיומו של נזק גוף ו/או רשלנות רפואית) ואם מקצועיים (בטענות לנזקי רכוש). חוות דעת רפואית לדוג', חייבת להיות מוגשת יחד עם כתב התביעה, וזאת בניגוד לחוות דעת מקצועית שניתן להגישה בשלב מאוחר יותר. על חשיבות הגשת חוות דעת רפואית, עמד בית המשפט העליון במספר הזדמנויות.

כאמור לעיל, לתחום של תביעות נזיקין חפיפה עם תחומי המומחיות המקצועית והרפואית, ומשכך קיימת חשיבות רבה בבחינה נכונה של המומחים הרלבנטיים, וזאת לעיתים עוד טרם מוגשת תביעת נזיקין לבית המשפט.

לסיכום

על כן, גולשים יקרים, אם ברצונכם לבחון קיומה של עילת תביעה בתחום של תביעות נזיקין, אנו ממליצים לכם לפנות לעורך דין הבקיא בתחום, שיוכל להפוך את הדרך למיצוי זכויותיכם לדרך מקצועית וראויה, שתביא בסופה לסעד המגיע לכם או ליקירכם.

לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין הבקי בתחום והערכת סיכויי התביעה, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת קשר המופיע באתר. ייעוץ וליווי משפטי מוקדם עשוי לשפר את מצבכם המשפטי.
נדגיש כי פנייתכם חסויה ואינה כרוכה בהתחייבות.        

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

2 תגובות

  • 16 בספטמבר 2019 בשעה 21:36

    מבקשת ייעוץ עבור תביעת נזיקין של השכן אותנו

    • 17 בספטמבר 2019 בשעה 19:04

      מוזמנת להשאיר פרטים מדויקים, באמצעות טופס יצירת הקשר.

התגובה שלך