תביעות נגד משרד הביטחון

נפגעתם תוך כדי ועקב השירות הצבאי? עיינו בכתבה הבאה והרחיבו ידיעותיכם אודות הזכויות המגיעות לכם מאת משרד הביטחון.

תביעות משרד הביטחון

נפגעתם במהלך השירות הצבאי? עמדו על זכויותיכם!

חיילים ושוטרים רבים נחשפים אל נזקים גופניים ונפשיים רבים במהלך מילוי תפקידם. על מנת לדאוג לרווחתם, קיימים בישראל מספר חוקים, אשר בעזרתם מוסדרות זכויותיהם של כל הנפגעים של משרד הביטחון. נפגעים אלו רשאים להגיש תביעות נגד משרד הביטחון בבקשה לפיצויים על הנזקים שנגרמו להם במסגרת שירותם.

בין נפגעי משרד הביטחון נכללים חיילים, שוטרים, אנשי כוחות הביטחון, סוהרים ומשפחות שכולות, אשר רשאים להגיש תביעות לפיצויים בנושאים שונים? מחלות, פציעות, נכות וכו'.

המפתח להצלחה של תביעות אלו הוא הוכחת קשר בין הנזק המדובר לבין השירות במשרד הביטחון (כלומר, שהנזק נגרם כתוצאה מהשירות  ובמהלכו).

לכן, חשוב מאוד להיעזר בשירותי עורך דין מנוסה המומחה בתחום זה, אשר יעזור לכם לעמוד על זכויותיכם באופן הטוב ביותר.

באילו נושאים ניתן להגיש תביעות נגד משרד הביטחון?

אנשים המשרתים במשרד הביטחון או כפופים לו, רשאים להגיש תביעות נגד משרד הביטחון בנוגע לכל נזק, אשר נגרם להם בעקבות הקשר עם גוף זה. כמו כן, התביעות יכולות להתמקד בקבלת זכויות שונות, המגיעות לתובעים על פי חוק, כתוצאה מנסיבות שונות.

להלן דוגמאות של עילות להגשת תביעות כנגד קצין התגמולים במשרד הביטחון:

  • התפרצות מחלה או פציעה בזמן השירות במשרד הביטחון וכתוצאה ממנו.
  • פיצויים על תאונה שהתובע נקלע אליה במהלך השירות.
  • פיצוי על נזקים נפשיים שנגרמו כתוצאה מהשירות.
  • הגדלה של אחוזי נכות קיימים.
  • הכרה במשפחות שכולות כזכאיות לתגמולים.

תביעות נגד משרד הביטחון מצריכות, כאמור, במקרים רבים, סיוע של עורך דין המנוסה בתביעות מסוג זה. דוגמא מוכרת היא של חיילים, אשר סובלים ממחלות מעיים חוזרות ונשנות, אך אינם מצליחים להוכיח בפני הועדות הרפואיות, שהסיבה להתפרצות מחלות אלו היא השירות הצבאי. כתוצאה מכך, חיילים אלו לא יוכלו לקבל את הפיצויים המגיעים להם והדרושים לצורכי הטיפול הרפואי. במצבים כאלה חשוב מאוד לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום, על מנת שייעזר בניסיונו ובהבנתו המעמיקה בתחום זה, כדי להוכיח שהמחלה המדוברת נובעת מגורמים אלו או אחרים הנוגעים לשירותו הצבאי של הנפגע (למשל, תנאים תברואתיים גרועים במטבח או בשירותים).

מומלץ בליווי של עורך דין הבקיא בתחום

תביעות המוגשות נגד משרד הביטחון מביאות להליכים אשר לעיתים יכולים להיות ארוכים ומסובכים, ולכן חשוב מאוד לטפל בהן באופן נכון ומקצועי על מנת להביא לתוצאה מוצלחת. בין אם עסקינן בתביעות לפיצויים ובין אם לזכויות, מדובר איפוא בכלי מרכזי בידי נפגעים של משרד הביטחון לעמוד על זכויותיהם החוקיות, ולקבל את המגיע להם כתוצאה מכך.

שירות במסגרת משרד הביטחון עלול לגרום לנזק רב ואף למוות, ואין סיבה שתישאו בעול הכלכלי והנפשי של התמודדות עם הנזקים הללו, כאשר הגורם האחראי להם הוא משרד הביטחון. לפיכך, לאורך כל התהליך של תביעות נגד משרד הביטחון , חשוב מאוד לקבל ליווי של עורך דין מקצועי ומנוסה, אשר ידאג שתקבלו את כל הסיוע והפיצוי שאתם ראויים לו.

להערכת סיכויי תביעתכם ולקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין הבקי בניהול תביעות נגד משרד הביטחון באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר.

נדגיש כי פנייתכם חסויה ואינה כרוכה בהתחייבות.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך