שאלות נפוצות – תאונות דרכים

 • האם אני חייב להגיש חוות דעת?

  שאלה: שלום רב, לאחרונה עברתי תאונת דרכים קשה. בבדיקה אצל אורטופד נאמר לי שבשל מצבי הרפואי סביר להניח שאסבול מנכות אורטופדית והמומחה הציע לכתוב עבורי חוות דעת רפואית שתסייע לי לטענתו בהליך המשפטי. האם חוות הדעת חיונית ? אודה לתשובתכם. אודי.

  תשובה: אודי שלום רב. בתביעות המתנהלות על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לא ניתן לצרף יחד עם כתב התביעה המוגש נגד מבטח החובה חוות דעת רפואית. משכך, אין כל טעם לערוך חוות דעת רפואית פרטית מטעמך שכן לא יהיה לה כל נפקות בהליך המשפטי למימוש זכויותיך עקב תאונת הדרכים.

  בהליכים אלה, על עורך דין תאונות דרכים להציג בפני בית המשפט תשתית ראייתית (ראשית ראייה) על מנת שבית המשפט ימנה מומחה רפואי מטעמו.

  מכאן שלתיעוד הרפואי קיימת חשיבות רבה, שכן ללא תשתית רפואית כאמור בית המשפט לא ימנה מומחה רפואי מתאים מטעמו ועשוי להיגרם לנפגע נזק אדיר.

  אנו ממליצים לך לפנות בכל ההקדם לקבלת ייעוץ משפטי אצל עורך דין.

   

 • האם חובה לפנות למשטרה?

  שאלה: עברתי לפני מספר ימים תאונת דרכים. האם אני חייב לפנות למשטרה ולהודיע על התאונה ? משה.

  תשובה: ככלל, מומלץ לפנות אל המשטרה ולדווח עליה. להודעה זו קיימת  חשיבות ממספר טעמים. בין השאר, יש בכך סוג של אישור על קיומה של התאונה, משום שהמשטרה קרוב לוודאי תחקור את המקרה (לפחות כך מצופה ממנה). כך, שבין אם ימצא כי התאונה נגרמה באשמתך ובין אם יקבע אחרת, עדיין יתקבל אישור אודות דבר אירוע התאונה. בנוסף, המוסדות הרפואיים לרבות הביטוח הלאומי במקרה של דרישת זכויות יעמדו על אישור המשטרה בדבר תאונת דרכים.

  על כל פנים, לשאלתך, אין כל חובה לפנות אל המשטרה ולדווח על התאונה, אלא אם נדרשת לעניין על ידי המשטרה ו/או מי מטעמה, אולם מומלץ לעשות כן על מנת שלא לפגוע בזכויות אפשריות כאמור.

  פעמים רבות נפגעי תאונות דרכים חוששים לגשת אל המשטרה משום שהם סבורים כי הם אשמים בה. חשוב לדעת, כי בכל הנוגע לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לך בתאונה, ככל ונגרמו, אין כל רלבנטיות לשאלת אשמתך בתאונה.

  לייעוץ אישי וחסוי על ידי עורך דין בעניינך באפשרותך לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר.

 • האם זה משנה מי אשם בתאונה?

  תשובה: שלום רב. לפני מספר ימים פגעתי ברכב שנסע לפניי. התאונה אירעה באשמתי מאחר והתעסקתי בטלפון הנייד ולא הייתי מרוכזת. כתוצאה מהתאונה אני סובלת מכאבים עזים בראשי בצווארי ובגבי. האם אני זכאית לפיצוי למרות אשמתי בתאונה ? אודה לעזרתכם. סיגל.

  תשובה: סיגל רב. למעשה, על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אין זה משנה מי אשם בתאונה. החוק מטיל על חברות ביטוח החובה אחריות מוחלטת לפיצויי נפגעי תאונות דרכים בפיצוי כל עוד מדובר בתאונה כפי המוגדר בחוק, וכל עוד אין התאונה נכללת ברשימת החריגים הקבועים בחוק.

  לפיכך, לשאלתך, גם במידה ואת האשמה בתאונה, את זכאית לפיצוי עבור נזקי הגוף שנגרמו לך בתאונה ואנו ממליצים לך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי אצל עו"ד על מנת לקבל הכוונה.

  עד שתקבלי ייעוץ משפטי על ידי עורך דין, אנו ממליצים לך לעיין בכתבתנו באתר העוסקת בנושא של עצות שימושיות לאחר תאונה.

  לקבלת ייעוץ אישי וחסוי, ניתן לפנות אלינו בכל עת.

  רפואה שלמה ורק בריאות.