עצות שימושיות לאחר תאונת דרכים

במסגרת כתבה זו ערכנו עבורכם את תמצית הדברים החשובים שיש לבצע מיד לאחר תאונת דרכים וכן את הדברים שצריך להימנע ולהיזהר מהם.

עצות שימושיות לנפגעים

נקודות מהותיות אשר יקלו עליכם בהשגת הפיצוי המלא המגיע לכם

נפגעתם בתאונה ואינכם יודעים מה לעשות? ערכנו עבורכם ולמענכם בכתבה הבאה רשימה של טיפים אשר עשויים לסייע לכם בהשגת זכויותיכם.

באם לא מצאתם מענה לשאלתכם בגוף המאמר, העלו שאלתכם בעמוד הפורום.

רישום ותיעוד פרטים חשובים

בררו את פרטיהם האישיים של הנהגים המעורבים בתאונה ודרשו את שם המבטח בביטוח חובה, מספר פוליסת הביטוח ומספר הרכב. ככל וניתן, נסו לאתר עדים שהיו נוכחים באזור תאונת דרכים ושמרו את פרטיהם.

פנו למשטרה

בכדי לא לשאת בעלויות הטיפולים הרפואיים הניתנים לכם בעקבות התאונה, גשו בהזדמנות הראשונה אל תחנת המשטרה הקרובה אל ביתכם לשם קבלת אישור משטרה עקב תאונת דרכים. את האישור הציגו למוסד הרפואי המטפל.

לתשומת ליבכם, בכל הנוגע לפיצוי לו זכאים נפגעי גוף (נזק גוף ו/או נפש) שנגרמו, אין חשיבות לשאלה מי אשם בגרימת תאונת דרכים.

טיפולים רפואיים

במידה ולא פוניתם על ידי גורם כלשהו לבית החולים, רצוי לעשות כן בהזדמנות הראשונה, על מנת לוודא שלא נגרמו לכם נזקי גוף (נזק גוף ו/או נפש) שאינם נגלים לעין. בהגעתכם ציינו, כי הגעתם בעקבות תאונת דרכים.

לאחר השחרור מבית החולים, המשיכו במידת הצורך בטיפולים רפואיים והקפידו להעלות בפני הרופאים המטפלים את כל המגבלות מהן הינכם סובלים עקב התאונה, גם אם לכאורה נראה לכם שמדובר בפגיעה זמנית וחולפת. ככל ובעייתכם הרפואית לא חלפה, יש לבקש הפניות מתאימות לרופאים מקצועיים ומומחים בשטחים הרפואיים בהם נגרמו נזקי גוף ואף טיפולים רפואיים מתקדמים.

לידיעתכם, טיפולים רפואיים הנדרשים בעקבות התאונה על פי הנחיית הרופא המטפל ואשר אינם כלולים בסל הבריאות הממלכתי, מכוסים גם כן על ידי חברת הביטוח, אך רצוי לקבל מראש את התחייבותה לשאת בכך.

את כל המסמכים הרפואיים יש לשמור ולהעביר אל עורך דין המטפל בעניינכם, שכן חשיבותם במיצוי זכויותיכם גבוהה.

הוצאות

הקפידו לאסוף קבלות ולערוך רישומים על ההוצאות השונות שנגרמו לכם עקב תאונת הדרכים, כגון: הוצאות עבור רכישת תרופות, עזרים רפואיים, דמי השתתפות בטיפולים רפואיים, ייעוץ רפואי, נסיעות לקבלת טיפולים רפואיים, עזרה או תוספת עזרה בבית וכיוצ"ב הוצאות שלא הייתם נושאים בהן אלמלא התאונה.

לתשומת ליבכם, איסוף ותיעוד ההוצאות נחוץ לשם הוכחת הנזקים שנגרמו לכם בעקבות התאונה ולצורך השבתן מחברת הביטוח.

היזהרו מחוקרי ביטוח

מיד עם היוודע לחברת הביטוח דבר התאונה, נוהגת חברת הביטוח לשלוח מטעמה חוקרים, אשר יעשו כל שלאל ידם על מנת להצדיק את שכרם – הפחתת הפיצוי המגיע לכם בעקבות התאונה. על מנת לא להיכשל, אנו ממליצים לכם להיוועץ מראש ע"י עורך דין הבקיא בתחום. לידיעתכם, כאשר נפגע מיוצג על ידי עורך דין, חל איסור מוחלט על חברת הביטוח או מי מטעמה, לרבות חוקרי ביטוח, ליצור עימו קשר.

היזהרו מהצעות מפתות

נפגעי תאונות דרכים, לעיתים (בד"כ בסמוך לתאונת הדרכים), מציעות חברות הביטוח לנפגעים הצעות מפתות לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו להם בתאונה.

אולם, תשלום הפיצוי מותנה בחתימה על מסמך העונה לשם "כתב קבלה ושחרור", המופיע בד"כ גם מאחורי ההמחאה המונפקת מטעם חברת הביטוח. דעו, כי בחתימתכם על גבי מסמך זה (או על גבי ההמחאה) אתם מוותרים על כל תביעותיכם, גם עבור נזקים שעשויים להתגלות רק בעתיד, או שעלולים להחמיר ולהסתבך בעתיד.

חתימתכם, עשויה להותיר אתכם ללא פיצוי הולם עבור הנזקים שנגרמו לכם בתאונה, לכן בטרם חתימה על גבי מסמך כלשהו מטעם חברת הביטוח אנו ממליצים לכם להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום ואף ברופא מומחה.

פנו לקבלת ייעוץ משפטי ע"י עורכי  דין לתאונות דרכים

פנו לקבלת ייעוץ משפטי ע"י עורך דין, סמוך ככל הניתן לאחר התאונה.

אמנם הטיפול המשפטי והגשת התביעה לקבלת הפיצוי המגיע לכם בעקבות התאונה מתחיל אך ורק עם התגבשות הנזק ואיסוף מלוא המסמכים המפורטים מעלה, אך חשוב לקבל ייעוץ, הדרכה וליווי משפטי צמוד עוד קודם לכן על ידי עורך דין.

לקבלת ייעוץ משפטי והערכת סיכויי תביעתכם, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס "יצירת קשר" המופיע באתר.
          
ייעוץ, הדרכה וליווי משפטי צמוד מוקדם ככל הניתן עשוי לשפר את מצבכם המשפטי. נדגיש, כי פנייתכם חסויה ואינה מחייבת.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום תאונות דרכים

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך