האמנם וירוס ?

 • מאת
  דיון
 • #44213 הגב
  אינה
  מנהל בפורום

  לפני מספר חודשים אבי חש לא בטוב בזמן ארוחת ערב משפחתית, התעלף ואיבד את ההכרה. הזמנו מיד למקום אמבולנס. הצוות שהגיע לא התרגש יותר מידי ואמר לנו שכנראה מדובר בוירוס ושנהיה רגועים. הצוות לקח את הזמן ולא מיהר להגיע לבית החולים. באותו רגע מצבו הרפואי של אבי אמנם לא היה קריטי אך משהו נראה היה לא תקין. בפועל, לאחר שהגענו למיון בית החולים ולאחר סדרה של בדיקות נמצא שאבי עבר אירוע מוחי. אינני מבינה מדוע חברי האמבולנס לא מיהרו קצת יותר ?? יכול להיות שאם הם היו מזדרזים לא היה אבי נשאר עם נזקים כפי שהוא היום. האם אפשר להגיש נגדם תביעה, או רק נגד רופאים ובתי חולים ? בתודה מראש, אינה.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #44214 הגב
   עו"ד שירלי מיור
   אורח

   אינה שלום,
   המקרה שאת מתארת בהחלט מעלה חשד לכך שהאבחנה השגויה של חברי האמבולנס ואדישותם באשר למהירות ההגעה לבי"ח לשם מתן אבחנה רפואית מוסמכת אכן הביאה לכך שמצבו הרפואי של אביך התדרדר לכדי הנזקים שיש לו כיום. מאחר ולא פירטת מהם אותם נזקים ומאחר ולא ברור מה משך הזמן שעבר בין איבוד ההכרה לבין ההגעה לבי"ח וביצוע האבחנה הנכונה, יהיה קשר לומר בשלב זה מה הייתה ההשפעה, אם בכלל, של חברי האמבולנס לנזקיו של אביך. ייתכן כי מדובר בנזקים בלתי נמנעים עקב אירוע מוחי וייתכן בהחלט כי פרק הזמן שעבר ממועד איבוד ההכרה ועד להגעה לבי"ח היה קריטי ומכריע לתוצאות הנזקים שנגמרו לאביך.
   על מנת לתת מענה לשאלות אלה, מומלץ מאוד כי תפני לאיסוף מלוא המסמכים הרפואיים של אביך דרך קופת החולים, לרבות מסמכי המיון ובית החולים. לאחר מכן, אמליץ לך לפנות לייעוץ אצל מומחה רפואי בתחום הרלוונטי אשר יביע את דעתו המקצועית האם היה כאן מעשה רשלנות מצד חברי האמבולנס והאם הדבר היווה השפעה ישירה על הנזקים הקשים שנגרמו לאביך בסופו של דבר. מענה חיובי לשתי שאלות אלו בהחלט יביא לכך שיש כאן בסיס לתביעת רשלנות רפואית.

   חשוב להבין כי סוגיית רשלנות רפואית אינה חלה אך ורק על רופאים. עולם הרפואה הינו עולם נרחב שבו תחומי העיסוק אינם מיועדים לרופאים בלבד. ישנם גם אחיות, מטפלים, פרמדיקים ואנשי רפואה אחרים שיכולה להיות להם השפעה מכרעת על הטיפול שמבוצע במטופל כלשהו ועל תוצאותיו. על כן, אף אם מדובר בפרמדיק או חבר אמבולנס, חלים עליו נהלים וסטנדרטים רפואיים גבוהים שעליו לעמוד בהם ובמידה ויימצא שפעלו ברשלנות, הם ייאלצו לשאת באחריות על כך.

   באפשרותך לפנות לייעוץ משפטי פרטני ומעמיק דרך אתר זה, באמצעות לחיצה על לינק "ייעוץ אישי".

   מאחלת לך ולאביך הצלחה ובריאות,
   שירלי מיור, עו"ד.

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־האמנם וירוס ?