נכות עקב הפרעה נפשית גמגום

 • מאת
  דיון
 • #40169 הגב
  שרון
  מנהל בפורום

  אני מבקש לדעת האם יש טעם להגיש תביעה לקביעת שיעורי נכות. אקדים ואומר כי המטרה היא לא קבלת קצבת נכות, אלא קבלת זכאות לשיקום מקצועי מטעם הביטוח הלאומי. שיקום מקצועי זה ניתן למי שיש לו נכות של 20% ומעלה.

  אני אדם מגמגם. רמת הגמגום היא חמורה. אני אדם משכיל מאוד, בעל השכלה אקדמאית ויכולת אינטלקטואלית גבוהה. כרגע עובד במשרה מלאה ומשתכר כ 5,000 ש"ח בחודש, אבל עומד לפני פיטורין בחודש הקרוב.

  לגמגום ישנה השפעה רבה על איכות החיים שלי. הדבר מונע ממני ליצור קשרי חברות וידידות, מונע ממני ליצור קשרים תקינים במקום העבודה ולתקשר בצורה סבירה עם לקוחות/עמיתים לעבודה, מונע ממני להתקדם ולהתפתח. גם את העבודה הנוכחית לקח לי מעל חצי שנה למצוא, וכאמור הולכים לפטר אותי ממנה, עקב הגמגום והבעיות הנלוות לכך.

  השפעות הגמגום אינן נגמרות בהגבלה בכושר העבודה, אלא מתגלות גם בתחומים נוספים בחיים. אין לי חברים, אני שקוע פעמים רבות במחשבות דכדוך וחרדה לעתיד.

  שאלתי היא: האם לאור התיאור הנ"ל, אני יכול להגיש תביעה לנכות כללית? אם כן, על בסיס איזה סעיף? מה הסיכויים של תביעה כזאת? מה עלי להראות לביטוח הלאומי על מנת שיקבל את טענותיי?

  תודה מראש
  שרון

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #40170 הגב
   עו"ד שירי גליקמן
   אורח

   שרון שלום.

   על מנת שביטוח לאומי יכיר לך אחוזי נכות מעל 20%, יש צורך להוכיח מגבלות רפואיות ניכרות לצורך כך.
   אין ספק שהגמגום גורם לך הגבלה בכל תחומי החיים כפי שאתה מתאר, אך תצטרך להוכיח ממש בעיה רפואית ולא רק תפקודית.
   תוכל לאסוף את מלוא התיעוד הרפואי שלך ולטעון לבעיות רפואיות מעבר לגמגום, על מנת לקבל את ההכרה של אחוזי הנכות.
   ככל ואינך בטוח כיצד לעשות זאת, תוכל לפנות לעו"ד הבקיא בתחום על מנת ללוות אותך בתהליך.
   כמו כן, תוכל אולי לנסות לפנות למשרד הרווחה (ללא קשר לביטוח לאומי) ולנסות להיעזר בהם לצורך שיקום תעסוקתי וחיפוש מקצוע שיוכל להתאים להכשרתך ומקצועך.

   חג שמח,
   שירי גליקמן, עו"ד
   אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־נכות עקב הפרעה נפשית גמגום