נפילה במדרכה שבורה

 • מאת
  דיון
 • #57723 הגב
  נטלי
  אורח

  היי, בתי בת ה 13 נתקלה אתמול במדרכה שבורה ונפלה ברחבת השכונה. היא נפלה על הפנים ונפגעה בפה ושברה את השן הקדמית. השן הצמודה לה התעקמה ושפתיה נחתכו כתוצאה משבירת השן. כשרצתה לקום הרגישה סחרחורת בגלל החבטה בפנים. לבסוף הגיעה הביתה. כשראיתי אותה במצב הזה לקחתי אותה מיד לרופאה. שם הילדה הסבירה לרופאה מה קרה תוך לחץ, כאבים ובלבול. כשהגענו הביץתה קראתי את סיכום הרופאה וגיליתי שהרופאה סיכמה את האירוע בסדר הלא נכון. היא רשמה שהילדה קיבלה סחרחורת ונפלה. היא אפילו לא ציינה שהנפילה היתה ברחוב.

  השאלות שלי הן:
  1. האם אוכל לגשת לרופאה ולבקש לשנות את שכתבה בסדר הנכון ?
  2. האם אוכל לתבוע את העירייה למרות הכתוב ?
  3. האם אוכל לתבוע ביטוח ילדים שיש דרך הרשות ?
  4. האם תביעה זו מקנה פיצוי או תיקון השן ?
  5. האם ניתן לתבוע כאן נזק לצמיתות מאחר ומדובר בשבירה של חצי מהשן הקדמית והשלמת השן בחומר חלופי לעולם לא יהיה כשן טבעית

  תודה על הייעוץ

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #57733 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   נטלי שלום,

   אענה על שאלותיך לפי הסדר:

   1. אין מניעה לגשת לרופאה על מנת שתערוך סיכום ביקור חדש, תוך הסבר אודות המצב בו הייתנה נתונה ביתך בעת הביקור הראשון, אך עניין פירוט נסיבות התאונה הוא לשיקול דעתה. ככל ואין מחלוקת כי מדובר בטעות מצידה, אפשר לבקש (ואפילו עדיף) לתקן את הרשומה הרפואית באופן שלא יסב נזק בעתיד.
   2. אמנם סיכום הביקור לא פועל לטובתך, ואולם בהחלט לא מדובר בסוף פסוק. ניתן להגיש תביעת נזיקין נגד בעל השטח בו נפלה ביתך (ככל הנראה העיריה), ובלבד התאונה אירעה כתוצאה ממפגע וכן כי נגרם נזק לצמיתות כתוצאה מכך. ככל ויש בידך עדויות וראיות נוספות, ברי כי תוכח הטעות והדבר לא יפגע באפשרות לממש את הזכויות.
   3. על פניו, אין שום מניעה, היות והפוליסה מעניקה כיסוי גם במקרה של נזק הנגרם שלא במסגרת שעות הלימודים. כמובן, בטרם הגשת תביעה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים, יש לעיין בתנאי הפוליסה ולבחון האם הנזקים שנגרמו לביתך אינם מוחרגים במסגרתה. ככל ולא – ניתן להגיש את התביעה בגין נכויות זמנית ו/או קבועות (בהתאם לכיסוי הביטוחי), וזאת ללא כל צורך בהוכחת רשלנות של הגורם לנזקיה של ביתך.
   4. הפיצוי בתביעת הנזקין (ככל ותוכח רשלנות), כולל את סך הנזקים, ונלקחות בחשבון כל עלויות העבר והעתיד אשר נגרמו כתוצאה מהנזק, לרבות עלות תיקון השן. במסגרת תביעת הביטוח מדובר בפיצוי חד פעמי הנקבע בהתאם לנכות.
   5. הקביעה האם נזקיה של ביתך עולים לכדי נכות צמיתה, הינה קביעה רפואית שרק מומחה רפואי יכול לקבוע, ולכן מומלץ להיוועץ ברופא מומחה מתאים.

   מכל מקום, מומלץ להיוועץ בעו"ד העוסק בתחום.

   בריאות והצלחה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־נפילה במדרכה שבורה