פוליסה ביטוח סיעודי פרטי עם דרישה לאי-יכולת לבצע 4 פעולות יומיות (adl)

 • מאת
  דיון
 • #42213 הגב
  סנדי
  מנהל בפורום

  אמא שלי בת 80 ומאובחנת כחולת אלצהיימר מתקדם (סימני המחלה התחילו לפני כ-10 שנים). מאז 2010 היא מקבלת גמלת סיעוד מקסימלי מביטוח לאומי, ויש לה מטפלת פיליפינית מזה 3 שנים (חוקית עם רשיון עבודה וויזה). יש לה שתי פוליסות סיעוד פרטיות: הראשונה היא עם "דקלה", שהיא כבר מקבלת את הפיצוי החודשי מאז יולי 2011 אך משך הפיצוי הוא ל-2.5 שנים בלבד ולכן הפיצוי הולך להיגמר בעוד 3 חודשים. השניה היא עם "הפניקס", והפוליסה דורשת אי-יכולת ביצוע 4 פעולות יומיות כדי להיות זכאית לקבל את הפיצוי – ואין זכר למילים "תשישות נפש" בפוליסה. אמא לא יכולה לבצע 3 פעולות יומיות במלואן, וחלקית את 3 הפעולות האחרות. האם יש דרך להבטיח את קבלת הזכאות לקבל את הפיצוי מ"הפניקס"? האם יש חוק כלשהוא שמחייב חברות ביטוח להתיחס לחולה אלצהיימר כזכאי לקבל פיצוי של ביטוח סיעודי גם אם לא רשום בפוליסת הביטוח "תשוש נפש"?
  תודה על עזרתכם!

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #42214 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   אורח

   סנדי,
   אם אני מבין נכון הפוליסה שהונפקה על ידי חברת הפניקס, היא ישנה (לפני 2003)?
   שכן, על פי חוזר המפקח על הביטוח, מצב של "תשישות נפש" הינו תנאי סף לכיסוי ביטוחי מסוג סיעוד, לביטוחים שנרכשו ו/או חודשו החל מ – 9/1013.
   לפיכך, חשוב לדעת ממתי הפוליסה.
   בלי קשר, יש לבחון היטב את המצב הגופני. חולה דמנטי בהחלט עשוי גם להתקשות בביצוע הפעולות היומיומיות. מדובר בויכוח רפואי שנתון לפרשנות. אך על מנת לחוות דעתי, עלי לעיין בכל התיק.

   לרשותך בכל עת.

   בברכה,

   עו"ד רפאל אלמוג

   • #42215 הגב
    סנדי
    אורח

    תודה על הסברך, עו"ד אלמוג. בדקתי ממתי הפוליסה הנ"ל, ומצאתי שתחילתה ב-4/1998. מה זה אומר לגבי הסיכוי לקבל את פיצויי הביטוח לפי סעיף "תשוש נפש"?
    תודה שוב!

   • #42216 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    אורח

    חודש 9/2003, ייתכן ואינה כוללת כיסוי לתשישות נפש, אלא לפעולות ADL בלבד. אני מציע שתעבירי אלי את הפוליסה במייל. מוטב כך.

    בברכה,

    עו"ד רפאל אלמוג

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־פוליסה ביטוח סיעודי פרטי עם דרישה לאי-יכולת לבצע 4 פעולות יומיות (adl)