רשלנות בלידה

 • מאת
  דיון
 • #44235 הגב
  גלית
  מנהל בפורום

  שלום למנהלי פורום האתר, אני מבקשת להתייעץ איתכם בנוגע למקרה מאוד קשה שקרה לי במהלך לידתי האחרונה. עם הגעתי לבית החולים סיפרתי לצוות הרפואי שמדובר בהריון שני שלי וכי ההריון הראשון הסתיים בניתוח קיסרי. הדבר אף כתוב בתיק הרפואי שהבאתי איתי לחדר הלידה. על פי המידע שבדקתי הבנתי שגם הלידה הנוכחית תיעשה בניתוח קיסרי, אך הרופא המטפל שלי לא הורה לי לעשות כן מראש ולכן הדגשתי את זה בפני הצוות הרפואי בבית החולים. בפועל התעלמו מעניין זה והחלו בלידה רגילה. תוך כדי הלידה הדברים הסתבכו והחליטו להעביר אותי לחדר ניתוח. כתוצאה מאי ביצוע הניתוח מוקדם יותר נגרמו לי נזקים קשים ברחם. אני חושבת שמדובר במקרה של רשלנות בלידה ושהיו חייבים להכניס אותי לניתוח מוקדם יותר. ייתכן גם שמדובר ברשלנות של הרופא המטפל שלא הפנה אותי מראש לניתוח קיסרי, אך אני לא בטוחה.
  אני ממש רוצה לבחון את הנושא ולא יודעת לאיזה מומחה עלי ללכת ואיך מתחילים בירור משפטי. אשמח אם תעזרו לי. גלית.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #44236 הגב
   עו"ד שירלי מיור
   אורח

   גלית שלום ותודה לך על פנייתך,
   על פניו, המקרה שאת מתארת מעלה מספר נורות אדומות, אולם, לא ניתן לומר זאת בוודאות עדיין ללא קבלת נתונים נוספים על המקרה ובחינת מלוא תיקך הרפואי.
   השאלה המרכזית שנשאלת כאן, היא האם הנזקים שנגרמו לך ברחם הינם תוצאה של פעולה/מחדל כזה או אחר של הצוות הרפואי שחרג מסטנדרטים רפואיים. ייתכן שההחלטה לבצע ניתוח רגיל במקום קיסרי גרמה לנזק ברחם, ייתכן כי ההחלטה לבצע ניתוח מאוחר מדי היא הגורם לנזק וייתכן שמדובר באפשרות אחרת שלא הועלתה כאן. לעומת זאת, יכול גם להימצא בסוף לאחר בירור כי הצוות הרפואי פעל כשורה והנזק שנגרם לך אינו כתוצאה מרשלנות כזו או אחרת אלא מדובר בסיכון שהתממש עקב סיבוך שנגרם בלידה ולא היה ניתן למנוע אותו.
   הבירור המשפטי בעולם הרשלנות הרפואית אינו בירור פשוט ואף מלאכת מציאת הרופא המומחה המתאים למתן חוות דעת משפטית אינו פשוט.
   מומלץ כי תפני לעו"ד רשלנות רפואית עם מסמכייך הרפואיים לשם בחינת הנושא יותר לעומק ונקודתית יותר.
   הנך מוזמנת לפנות למשרדנו לשם ייעוץ אישי ע"י לחיצה על הלינק "ייעוץ אישי".

   מאחלת לך הצלחה ובריאות שלמה,
   שירלי מיור, עו"ד.

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־רשלנות בלידה