רשלנות רפואית תסביב אשך

על המחל, תסמיניה, דרכי הטיפול בה והמצבים בהם תגושנה בגללה תביעות משפטיות. המחשה לנושא המשפטי ניתן לראות בדוגמה המצורפת.

תסביב אשך הינה תופעה שגורמת לדילול באספקת הדם לאיזור האשך, כתוצאה מסיבוב לא טבעי שלו סביב עצמו. התסביב יכול לנבוע ממום מולד, מפגיעה באיזור ומגורמים נוספים, כאשר הסכנה העיקרית היא באיבחון מאוחר של התופעה, אשר יכולה להביא לנמק האשך.
מכאן כי עיקר תביעות רשלנות רפואית אשך מוגשות כתוצאה מהסיבות הבאות:
– איחור באבחון המצב הרפואי
– אי מתן טיפול רפואי ו/או אי מתן טיפול רפואי בזמן המתאים
– רשלנות במהלך ניתוח
עם זאת, ייתכן ותוגשנה תביעות רשלנות רפואית תסביב אשך מטעמים אחרים.
ככל ונגרם לכם נזקים כתוצאה מאיחור באיבחון תסביב אשך או בטיפול בכך, רצוי להיוועץ עם עורך דין רשלנות רפואית ומומחה רפואי מתאים, לבחינת הסיבות להתרחשות הדבר ובחינת אפשרות הגשה של תביעת פיצויים.
לקבלת ייעוץ משפטי ? פנו אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר או בטל 03-5117722.
פנייתכם חסויה ותיענה בהקדם.

 

רשלנות רפואית תסביב אשך ? דוגמה להמחשה מהפסיקה:
לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש כתב תביעת רשלנות רפואית על ידי חולה אשר לטענתו חל עיכוב משמעותי באבחון של תסביב אשך ותוך כך סבל מנמק.
על פי תיאור העובדות בבית המשפט, עולה כי במהלך חופשת סוף השבוע הגיע החולה (להלן: "התובע"), חייל כבן תשע עשרה, לבית החולים האזרחי בנהריה משום שחש כאבים עזים באשכיו. לאחר שנערכו בו מספר בדיקות, איבחן הצוות הרפואי כי הוא סובל מדלקת באשך ימין ועל כן ניתנה לו הוראה לנוח במשך שלושה ימים וליטול כדורים לשיכוך הכאבים. יומיים לאחר ביקורו בבית החולים, הגיע התובע לחדר המיון פעם נוספת משום שהכאבים באיזור גברו והפכו לבלתי נסבלים. הפעם הוחלט על ידי הצוות הרפואי שבדק אותו כי יש להשאירו באישפוז. רק לאחר שלושה ימי אישפוז במחלקה האורולוגית של בית החולים, הופנה התובע לבדיקת אולטראסאונד, אשר גילתה כי הוא סובל מתופעה המכונה תסביב אשך.
במקרה דנן, גילוי תסביב האשך היה מאוחר מדי, עובדה שהצריכה את כריתתו.
הטענות המשפטיות שהעלה התובע במסגרת תביעת רשלנות תסביב אשך דנן הינן כי הצוות הרפואי הפר את חובת הזהירות כלפיו לכל אורך הטיפול בו. ודוק, לדידו היה על בית החולים לשלוח אותו לבדיקת אולטראסאונד כבר בביקורו הראשון בחדר המיון, עת התלונן על כאבים באשך. עצם אי ההפניה מהווה רשלנות רפואית וסטייה מכל סטנדרט רפואי סביר בנסיבות העניין, כאשר הרשלנות מצד בית החולים נמשכה במהלך שלושת ימי האישפוז, כמפורט לעיל. על פי חוות הדעת שהוגשה מטעם התובע עולה כי אילו היה מאובחן תסביב האשך כבר בביקור הראשון, היה ניתן למנוע את הנמק באשך ולהצילו. התובע מוסיף וטוען כי מלבד הנזק הפיסי הברור מאילו שנגרם לו (פגיעה בפוריות, למשל), הרי שהאירוע השאיר בו טראומה פסיכולוגית קשה.
למשמע טענותיו של התובע, טוען בית החולים הנתבע כי גם בביצוע הבדיקה בביקורו הראשון לא היה כדי להציל את האשך, משום שהנמק נוצר כבר במועד זה. בנוסף, טוענים הרופאים הנתבעים כי הם פעלו בהתאם לפרקטיקה הרפואית המקובלת וכי לא כל טעות באיבחון רפואי מקיימת את עוולת הרשלנות. לדידם, האיבחון של הדלקת באשך הינו בגדר טעות סבירה, שאין להטיל עליהם אחריות בגינה.
בית המשפט מקבל את תביעת רשלנות רפיאת תסביב אשך זו וקובע כי כל התסמינים עליהם התלונן התובע בביקורו הראשון העידו כי הוא סובל מתסביב אשך. על פי בית המשפט, אף אם תסמינים אלו לא היו צריכים לעלות חשד לתסביב אשך, הרי שלכל הפחות היה על הצוות הרפואי להפנות אותו לבדיקת אולטראסאונד במועד זה, וודאי שהיה עליו לעשות כן בימים הראשונים של האישפוז.
לאור כל האמור לעיל מחייב בית המשפט את הנתבעים בתשלום של כמאתיים וחמישים אלף שקלים לתובע בגין נזקיו הנפשיים והפיסיים.
ת.א 1335/98

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.