טיפול רשלני בבתי חולים פרטיים כדוגמת אסותא

על מוסד רפואי זה, תביעות משפטיות שהוגשו או אשר עשויות להיות מוגשות במקרה של טיפול רפואי רשלני.

בית חולים פרטי

המרכזים הרפואיים השונים מבצעים הליכים רפואיים ממגוון של סוגים לאורך כל השנה, ועובדים מול הציבור הרחב, הפונה אליהם לקבלת טיפול מתאים. ובכל זאת, ישנם מקרים של רשלנות רפואית, הנובעים מסיבות שונות, וגורמים לנזקים חמורים אצל המטופל. בשנים האחרונות אנו שומעים גם על מקרי רשלנות רפואית אסותא, בהם היו מעורבים רופאים מומחים או צוות רפואי, שביצעו הליך רפואי מסוים, שבעקבותיו נגרם נזק גופני או נפשי למטופל. בשל הנזק החליט המטופל, לצד עורך דין מטעמו, לתבוע את המרכז הרפואי אסותא כדי לקבל את הפיצוי המתאים בגין הנזק שנגרם.

אל תסיקו – תבדקו ! פורום רשלנות רפואית

סוגי התביעות שהוגשו כנגד בית החולים והמרכזיים הרפואיים שלו

בהיותה מהווה אחד ממרכזי הרפואה הפרטית הגדול ביותר בארץ, מציעה רשת אסותא, הכוללת סניפים שונים, מגוון רחב מאד של טיפולים לציבור הרחב, המתבצעים הן במרפאותיה ומכוניה הרפואיים והן בארבעה בתי חולים בכל הארץ. מקרים של רשלנות רפואית בבית החולים אסותא מתייחסים כמובן אל הטיפולים השונים שמציעה רשת זו, ועוסקים במגוון רחב מאד של תביעות. חלקן מתייחסות לרפואת עיניים, לניתוחים אורטופדיים שונים, לניתוחים גניקולוגיים, לניתוחי לב ולניתוחים מורכבים יותר שלא צלחו. מכיוון שהיא מציעה גם ניתוחים זעיר פולשניים, הנחשבים לאחד מסוגי הניתוחים המתקדמים ביותר, ולצד כל זאת, גם המורכבים ביותר, ישנה דרישה לרמת מקצועיות גבוהה ומיומנות רבה מאד מצד רופאיה, מנתחיה וצוותה הרפואי.

ובכל זאת, לצערנו, אנו שומעים לעיתים על תביעות נגד אסותא, המוגשות בטענה שבוצע הליך רפואי לקוי שהוביל לנזק ופגיעה משמעותית במטופל.

בדומה לכל תביעות אחרות בגין רשלנות רפואית, מדובר בתביעות מורכבות במיוחד בשל הצורך להוכיח שאכן מדובר במקרה של רשלנות מצידו של הרופא, המרכז הרפואי או הצוות הרפואי. בתביעות אלו כנגד אסותא, פונה התובע, בעזרת עורך דין, אל בית המשפט בטענה כי בוצע הליך רפואי לקוי, שהוביל לנזק בריאותי או נפשי. בית המשפט, תוך בחינת שני הצדדים ושמיעת טענותיו של נציג מטעמה של רשת זו, בודק את המקרה מהיבטיו השונים ומסיים במתן גזר הדין: האם אכן מדובר ברשלנות רפואית, ואם כן על הרשת לשאת באחריות ולשלם למטופל את הפיצוי המגיע לו, או שאולי אין זה מקרה כזה ולכן התביעה נדחית.

חשיבות הפנייה לסיוע משפטי ולייצוג משפטי מקצועי

במקרים של תביעת רשלנות רפואית אסותא, חשוב להיעזר במשרד עורכי דין מקצועי בעל ניסיון בתחום והכרות רבה עם הנושא. תביעת רשלנות בטיפול רפואי מצד רופאי אסותא יכולה להיות תביעה מורכבת מאד, שכן מדובר בגוף גדול במיוחד וגם וותיק מאד. התנהלות שכזו מצריכה את עזרתו של גורם מקצועי, בעזרתו ניתן לבצע זאת נכון אל מול המערכות השונות, לרבות אל מול נציגיה של הרשת.

דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית מול אסותא

ישנן תביעות רשלנות רבות המוגשות מדי שנה, חלקן גם קשורות במרכז הרפואי אסותא. אחת מהן, למשל, הינה תביעת רשלנות בשל טיפול רפואי לקוי שהוביל למותה של המטופלת. בני משפחתה פנו אל בית המשפט לצורך תביעת המרכז הרפואי אסותא, לאחר שבוצע בה ניתוח לכריתת רחם שהסתיים במותה של האישה בעקבות זיהום בבטנה, שנוצר לאחר קרע במעי הגס. מקרה תביעה אחר הינו מקרה שבו בוצע ניתוח לכריתת טחורים שבעטיו נגרמה למטופל פגיעה נוירולוגית חמורה במיוחד. מקרי הרשלנות הרפואית, כאמור, מתייחסים לתחומים שונים וקשורים לטיפולים שחלקם נחשבים לפשוטים יותר ואחרים למורכבים.

לסיכום, אם נגרם לכם נזק כתוצאה מטיפול רפואי שניתן לכם במרכז הרפואי אסותא, ואתם חוששים שמדובר במקרה של רשלנות רפואית, חשוב שתפנו בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי וסיוע של עורך דין, המתמחה במקרים מסוג זה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

2 תגובות

  • 30 בדצמבר 2019 בשעה 20:58

    שלום אני בן 40 ונשוי ל 2 בנות לפני כמה שנים עשיתי מרפאת כאב גב תחתון זריקות פולשני ולא עזר לי עד היום וגם נתנו לי תרופות דיכאון וחרדות והפסקתי בזה במקום קנאביס שביקשתי ולא נתנו שירד לי כאבים גב תחתון ולכל אורך רגל ימין ופגעו בבריאותי וחולשה ועייפות ומחסיר הרבה בחיים ועבודה וקשה לי ללכת הרבה וצולע והולך עם מקל הליכה וחגורת גב שלפעמים מרגיש כאבים ברגליים כמו רעידות וחולשה שלא יכול לעמוד הרבה

    • 31 בדצמבר 2019 בשעה 10:26

      אייל היקר, בריאות שלמה. מה שאלתך?