כשלים בטיפול על ידי רופאי אף אוזן גרון

בדיקת רופא אוזניים

רשלנות רפואית א.א.ג

תביעות כנגד רופאי א.א.ג הינן שכיחות מאד ובעיקר בשל מגוון הטיפולים השונים המוצעים בתחום האף אוזן גרון. מדובר בענף מורכב מאד וגדול במיוחד, המתייחס לכל המחלות הקשורות למערכת האף, אוזן גרון, הצוואר והראש. על מנת להתמחות בתחום, נדרשים הרופאים המטפלים לעבור הכשרה מתאימה, התמחות ארוכה וכן גם לימודים ברמה גבוהה במיוחד, שרק בסיומם יכולים לעבוד כרופאים מומחים. במקרים בהם בוצע הליך רפואי הקשור לתחום הא.א.ג, הליך שהוביל בעקבותיו לנזקים פיזיים או נפשיים במטופל, ישנה אפשרות לפנות אל בית המשפט בגין תביעת רשלנות בשל הנזק שנגרם.

מענה של מומחים ועורכי דין >> פורום רשלנות רפואית

סוגי התביעות הקיימות בתחום האף אוזן גרון

תביעות רשלנות רפואית א.א.ג יכולות לעסוק בתחום רחב מאד של טיפולים שונים שבוצעו באופן לקוי. אלה יכולים להיות טיפולים הקשורים ללוע, לאוזניים, לדרכי הנשימה, לבלוטות הרוק, לבלוטת התריס, לדרכי הדיבור וגם לגידולים שונים שנתגלו בראש או בצוואר.

במקרים כאלה על עורך הדין מטעמו של התובע להוכיח כי נגרם נזק בשל הטיפול שבוצע, נזק בריאותי חמור מאד שניתן היה למנוע אותו במידה והיה מתבצע הליך רפואי תקין. רק לאחר הוכחת קשר סיבתי זה, יכול בית המשפט, אליו הופנתה תביעה זו, לפסוק מה יהיה גובה הפיצוי המגיע לתובע בשל הנזק שנגרם לו.

במידה ורופא המשפחה או רופא הא.א.ג לא העניק טיפול מתאים או לא ביצע את תפקידו כנדרש, ובשל כך גם גרם לנזק, יש עילה לתביעה. התנהגות שאיננה סבירה מצידו של רופא, היכולה להיחשב כרשלנות רפואית, הינה התעלמות מעברו הרפואי של המטופל, מתסמינים קודמים של מחלות שונות ואף באבחון לקוי או מאוחר מדי של מצב בריאותי הקשור לאף אוזן גרון. גם אי הפנייתו של המטופל אל הבדיקות הנדרשות על מנת לבחון את מצבו הרפואי יכול להיחשב כרשלנות גם כן. מקרים בהם ניתנה תרופה שאיננה מתאימה או אפילו לא ניתנה תרופה כלל, ולמרות שהיתה צריכה להינתן, הרי שהם כאלה המתייחסים להתנהגות שאיננה סבירה מצידו של הרופא המטפל ולכן יכולים להיחשב כרשלנות רפואית.

קבלת סיוע משפטי מקדים והתנהלות נכונה מול בתי המשפט

אם קיים חשש שאכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית א.א.ג, חשוב לפנות מהר ככל האפשר אל עורך דין או משרד עורכי דין המתמחה בתחום. הוכחת הקשר הסיבתי הנדרש בין הנזק שנגרם למטופל לבין הטיפול עצמו איננה פשוטה. ובכל זאת, עורך דין מיומן ומקצועי, בעל ניסיון רב בתביעות מסוג זה יכול לעשות זאת נכון. ולכן, ישנה חשיבות רבה מאד לפנייה אל עורך דין כזה על מנת להתנהל נכון, ובעיקר גם להגדיל את הסיכוי בקבלת הפיצוי המתאים בשל הנזק שנגרם. מומלץ לקבל חוות דעת מלקוחות קודמים וכן לבדוק גם עד כמה מוכר עורך הדין בסביבתו. קבלת סיוע משפטי והתנהלות נכונה היא הדרך הנכונה ביותר!

דוגמאות לתביעות כנגד רופאי א.א.ג

אחת מתביעות הרשלנות הרפואית בתחום הא.א.ג מתייחסת למקרה שבו לא בוצע אבחון נכון ולא התגלה גידול בצוואר, שאחר כך התפשט וגרם לפגיעה גופנית קשה במיוחד. גם מקרים בהם לא מאובחנות מחלות אוזניים שונות, החל מדלקות פשוטות ועד בעיות מורכבות יותר, יכולים להוביל לסיבוכים קשים ואפילו לשיתוק בעצב הפנים. במקרים אלה ניתן להוכיח כי בשל אבחון לקוי או מאוחר לא בוצע הטיפול הנדרש ולכן נגרם נזק בלתי הפיך, שניתן היה למנוע אותו.

לסיכום, אם נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית בבית חולים, הקדימו ופנו לייעוץ משפטי. סיוע של עורך דין, המתמחה בתחום, יאפשר לכם להתמודד נכון יותר עם האירוע ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

2 תגובות

 • 10 ביולי 2018 בשעה 13:07

  שלום,אשתי נולדה שומעת ב2 אוזניים לאחר מכן לפי רופא שההורים שלה התיעצו איתו היא התחרשה באוזן אחת כתוצאה מזריקה שקיבלה כתינוקת (אדמת ועוד משהו. משהו משולש) יש אפשרות לבדוק את הנושא ואם זה נכון ואפשרי אז להוציא חוות דעת שמאשרת שזה קרה?

  • 10 ביולי 2018 בשעה 14:21

   שלום יונתן, גם אם קיים בסיס לתביעה, יש לבחון תחילה את שאלת ההתיישנות.
   לצורך כך דרושים לנו פרטים רבים ובין היתר: בת כמה אשתך? מתי נודע לה הדבר וכיצד? מדוע לא בחנה את נסיבות המקרה קודם לכן? אנו לרשותך בכל עת ולכל שאלה.

התגובה שלך