החזר הוצאות טיפול רפואי

לנפגע רשלנות רפואית יש במקרים רבים הוצאות כספיות נכבדות, הן עבור הטיפול הרפואי הרשלני והן עבור טיפול רפואי משקם בעקבותיו.

רפואה משלימה

התובע נדרש לרוב לשלם מראש את עלויות הטיפולים הללו, העשויות להגיע לעשרות אלפי שקלים. חלק מהוצאות הטיפולים שלהם נדרש הניזוק ממומן על ידי קופות החולים, מתוך סל השירותים של משרד הבריאות. עם זאת, קיימים שירותים שאינם ממומנים על ידי המדינה, כדוגמת רפואת שיניים, טיפולים אסתטיים וקוסמטיים, ניתוחים פלסטיים וטיפולים אלטרנטיביים, וכן סיוע של מומחה פרטי וביקורי בית של רופאים עקב מוגבלויות הניזוק.

בנוסף, הוצאות הטיפול כוללות גם תרופות וציוד רפואי הנדרשים לטיפול בנפגע, ושחלקם אינו כלול בסל התרופות של קופות החולים. במקרים אלו, ובמידה וזכתה התביעה יוחזרו כל הוצאות הטיפול של הניזוק על ידי הנתבעים.

תביעות פיצויים בגין הוצאות טיפול – באילו מקרים ניתן לקבל החזר מלא?

במידה והוכרה תביעת רשלנות רפואית על ידי בית המשפט, התובע זכאי במרבית המקרים להחזר מלא של כל הוצאות הטיפול הרפואי אשר שולמו מכיסו בעבור הטיפול הרפואי הכושל, וכן גם עבור טיפולים רפואיים משלימים שנאלץ לבצע בעקבות הטיפול הרשלני. בנסיבות מסוימות יפוצה התובע בכל עלויות הטיפול הרשלני, גם אם לא שילמו במלואן. חשוב לציין שבית המשפט מבדיל בין החזרי הוצאות עבור טיפול רפואי רשלני, לבין כאב וסבל, שיקום סיעוד וטיפולים רפואיים עתידיים שלהם יזדקק הנפגע בעתיד.

עורך דין מומחה ידריך אתכם בניהול התביעה

בעת תביעת רשלנות רפואית, ועל מנת לזכות בפיצויים המגיעים לכם במלואם, חשוב להיעזר בשירותים מקצועיים של עורך דין מנוסה, מוכר ומומלץ המתמחה בתחום. תביעה משפטית עשויה לזכות אתכם בשורה ארוכה של פיצויים עקב הפגיעה הרשלנית, ועורך דין שזהו תחום מומחיותו ידע להחיל את כל מרכיבי הפיצויים הנ"ל בתביעה המוגשת.

על מנת לזכות בפיצויים עבור ראש נזק הוצאות טיפול, יאתר עורך הדין ויאסוף את כל הקבלות והאישורים המעידים על עלויות הטיפול אשר התובע שילם מכיסו, ואשר לא מומנו על ידי משרד הבריאות. בין היתר מדובר בעלויות של תרופות, טיפול רפואי משקם, עזרים וציוד רפואי.

דוגמאות להוצאות טיפול בגין רשלנות רפואית

פיצויים בגין החזרי הוצאות טיפול נפוצים במגוון מגזרים של הרפואה, ובעיקר בטיפולים פרטיים הממומנים מכיסו של התובע. קיימים מקרים רבים ודוגמאות:

אחד התחומים הנפוצים בהם זכאי התובע לפיצויים בגין הוצאות טיפול הינו ענף רפואת השיניים, כדוגמת מקרה בו נעקרה בטעות שן בריאה במקום השן הפגומה. כאן התובע זוכה בסכום ששילם עבור העקירה בנוסף על פיצויים בשל טיפולי שיקום עתידיים.

במקרה אחר נפגע מטופל מטיפול שיניים לא הולם ורשלני, אשר יועד לסגירת רווח בין שיניו, וכתוצאה מכך נגרם נזק עצבי בפיו. הניזוק זוכה במלוא סכום עלויות הטיפול ובתשלום נוסף עבור עלויות שיקום השיניים שיידרש לבצע בהמשך.

תחום נוסף בו נפוצות תביעות הוצאות טיפול הינו הטיפולים האסתטיים, כדוגמת מקרה בו טיפולי פילינג גרמו נזק לעור הפנים ולכוויות קשות ומכוערות. המכון סיפק לתובע טיפולי שיקום אשר שיפרו באופן חלקי את הנזקים, ובמקרה זה נדרש הנתבע לשלם לניזוק את כל ההוצאות הכספיות עבור הטיפול הרשלני, וכן חלק מעלויות הטיפול המשקם בסכום שהגיע לאלפי אלפים.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך