ידע הוא כוח – כנסים מקצועיים

כנס רשלנות רפואית

הוא נחשב אחד הנושאים ה"חמים" ביותר בקרב עורכי הדין. תביעות בנושא רשלנות רפואית הינן תביעות שכיחות מאד ובכל שנה מוגשות אלפי תביעות מסוג זה לבית המשפט. זהו תחום מורכב מאד, ובעיקר בשל העובדה שהוא קשור ברפואה, שגם כך הינו נושא בעייתי לכשעצמו.

זו הסיבה מדוע מתקיימים לא מעט כנסים, המיועדים לעורכי הדין, המתמחים בתחום זה, וחושפים אותם לסוגיות משפטיות שונות, הקשורות בתחום ומסייעים להם לצבור ידע רלוונטי, ובעיקר – ידע חשוב. כנסים מקצועיים בתחום זה יכולים להיות גם עבור הצוותים הרפואיים, הרופאים המומחים ונציגים של מערכות בריאותיות שונות, הנאלצים גם הם להתמודד לא אחת עם טענות בנוגע לטיב הטיפול.

דוגמאות לכנסים בתחום הרשלנות הרפואית

כפר המכבייה

כנס בריאות בנושא רשלנות רפואית שהתקיים בכפר המכבייה בשנת 2008, התייחס לנושא תביעות הרשלנות הרפואית מהיבטים שונים. נקודת המוצא של כנס זה היא הידיעה כי רופאים אינם אמורים להיות חסינים מפני ביקורת, וכי רק בית המשפט יכול להיות הגורם המתאים, ואף גם האובייקטיבי ביותר, כדי לשפוט אותם במקרים אלו. כל זאת, לצד נקודה נוספת, המתייחסת לעלייה במספר התביעות המוגשות בכל שנה, שאיננה בהכרח נובעת בשל עלייה במספר מקרי הרשלנות הרפואית כי אם בזכות המודעות הרבה לכך. כנס רשלנות רפואית שבו השתתפו פורום של מנהלים בכירים מהסקטור הרפואי וכן גם עורכי דין העוסקים בתחום, דן, במסגרתו בנושאים שונים הקשורים לרשלנות רפואית, כמו זכויות החולה, תביעות, השלכות כלכליות של מקרי טעות, פגמים בפעילותו של בית החולים ועוד.

הכנס השנתי באילת

כנס לשכת עורכי הדין שהתקיים השנה בחודש ינואר בחן גם הוא את נושא הרשלנות הרפואית, את דיני נזיקין, הקשורים לכך באופן ישיר וכן גם תביעות בנושא ביטוח. כנס זה, שנמשך מספר ימים והתקיים באילת, כלל במסגרתו מושבים מקצועיים, שכללו את מיטב המרצים בתחום, ביניהם שופטים בכירים, עורכי דין המתמחים בתחום הרשלנות הרפואית, אנשי אקדמיה וגם חברי כנסת. מבין הנושאים עליהם דנו בכנס, התייחסו המרצים אל הבעיות המערכתיות שבתחום הרשלנות הרפואית, אל התיקונים, המוצעים כיום בחקיקה הקשורה לכך, אל נושא הסיבתיות, אל אחריותן של וועדות רפואיות שונות וכן אל נושאים רבים ומגוונים הקשורים באופן ישיר או עקיף לתחום הרשלנות הרפואית.

סאמר סקול

כנס סאמר סקול שהתקיים באוגוסט השנה דן בנושאי נזיקין, רשלנות רפואית וגם ביטוח. כנס זה, כנס חד יומי, התמקד בסוגיות חשובות במיוחד הקשורות לתחום הנזיקין ולתחום הביטוח. בכל הקשור לנושא הרשלנות הרפואית, שקשורה גם היא לדיני נזיקין, התייחס הכנס אל הצורך ברשומות רפואיות כחלק מהגשת כתב התביעה, אל חוות דעת מומחים, אל שאלות הבהרה ואל חקירה נגדית, שכולם יחד הינם חלק בלתי נפרד מתביעת רשלנות רפואית. כנס רשלנות רפואית זה כלל כמה מעורכי הדין המובילים בתחום, שהתייחסו הם עצמם אל הנושאים הבוערים והחשובים האלה בהיבטים שונים.

כנסים מסוג זה נחשבים לחשובים במיוחד בקרב ציבור עורכי הדין, שכן מאפשרים להם להתמקצע עוד יותר ולקבל את הידע העדכני ביותר בתחום. כל זאת, לצד בחינת סוגיות חשובות בנושא, מפגש עם קולגות, העוסקים גם הם בתחום ועוד.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.