האחריות המשפטית המוטלת על בתי החולים

רשלנות לניאדו

רשלנות רפואית – לניאדו ובתי חולים ציבוריים ופרטיים:

מקרים של רשלנות רפואית הקשורים לבתי חולים הינם מקרים נפוצים מאד, ובמיוחד בשנים האחרונות. תביעות מוגשות לבית המשפט מסיבות שונות ומופנות אל בתי החולים השונים, מרכזים רפואיים ואף גם נגד הרופאים המטפלים עצמם. תביעות כנגד בית החולים לניאדו הן רק חלק מתביעות אלו, ובמידה ואכן מעוניינים להגישן חשוב לפנות אל עו"ד מקצועי המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ויכול לסייע בהגשת התביעה ובהתנהלות מול כל הגורמים הרלוונטיים לרבות מול בית החולים לניאדו עצמו.

תביעות רשלנות רפואית לניאדו ובתי חולים אחרים מתייחסות לנושאים רפואיים שונים. בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה במספר התביעות המוגשות כנגד מוסד רפואי זה וכנגד מוסדות רפואיים אחרים. בכל מקרה של תביעה כנגד בית חולים, מוטלת על בית החולים עצמו האחריות להוכיח שהמקרה שאירע איננו תוצאת רשלנות הטיפול. חובת ההוכחה, המוטלת על הגורמים הטיפוליים השונים, ולא רק על בתי החולים, באה לידי ביטוי בעיקר לאחר שהוכח כי ניתן טיפול רשלני שגרם לנזק חמור מאד אצל המטופל, נזק המצדיק קבלת פיצוי הולם. גם במקרי תביעות רשלנות רפואית לניאדו המוגשות לבית המשפט, נדרש בית החולים עצמו להוכיח לבית המשפט שמקרה האירוע איננו כזה היכול להיחשב כמקרה המקים עילת תביעה.

מה עושים במידה ומעוניינים להגיש תביעה כנגד בית חולים?

במידה ובוצע הליך רפואי כלשהו בבית חולים וישנו חשש שהינו כזה המוגדר כרשלנות רפואית, מומלץ להתייעץ עם עורך דין, המתמחה בתחום זה על מנת לבחון את המקרה ולבדוק, תוך התייחסות לכל הפרמטרים החשובים, האם תביעה היא הצעד המתאים ביותר. תביעה נגד לניאדו או כל מוסד רפואי אחר עשויה להיות מורכבת במיוחד. בית החולים לניאדו הינו בית חולים גדול מאד, המשרת מאות אלפי חולים בכל שנה. הוא מציע מגוון רחב מאד של טיפולים, ולצד כל זאת, גם אליו קשורות תביעות שונות, שהוגשו לאורך השנים (חלקם התקבלו וחלקם נדחו). חשוב להיעזר בעורך דין בעל ניסיון בהגשת תביעות כנגד בתי חולים וכמובן כזה הבקיא בסוגיות המשפטיות השונות. על מנת לנהל את ההליכים באופן הנכון ביותר, מומלץ גם לקבל חוות דעת לגבי עורך הדין עצמו ולבחון גם את מידת המיומנות שלו בנושא.

דוגמאות לתביעות בנושא זה

בתביעה שהוגשה לפני מספר שנים נטען כי מותה של אישה צעירה, שהיתה בשבוע ה – 20 להריונה, נבע כתוצאה מהליך רפואי כושל. מדובר באירוע שבו הגיעה האישה ההריונית לבית חולים בשל ירידת מים ופקיעת השפיר. בשל כך החליט הצוות הרפואי שלא להמשיך את ההיריון. בשל הלידה המוקדמת נפטרה האישה, וכן גם העובר שברחמה מת. לטענתה של בני משפחתה לא יודעה האישה כלל באשר לפתרונות חלופיים ובאשר לסיכונים הכרוכים בהליך שבוצע. ואכן, בית המשפט פסק שזהו מקרה של רשלנות רפואית לא בשל הטיפול הלקוי שבוצע כי אם באי מסירת מידע, כפי שמחייב חוק זכויות החולה.

לסיכום

אם נחשפתם לרשלנות בטיפול הרפואי בבית חולים, ובכוונתכם לבחון אפשרות של הגשת תביעה לפיצוי כספי, פנו לקבלת ייעוץ משפטי אצל עורך דין, המתמחה בכך, על מנת לנהל את ההליכים השונים, הכרוכים בכך, באופן הנכון ביותר ולהגדיל את הסיכויים לקבל את הפיצוי המגיע, במידה ואכן נמצא כי קיימת עילת תביעה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך