נזקים הנגרמים בעקבות טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי

 

ישנם לא מעט בעלי מקצוע, שלוקחים חלק בתחום הרפואה, ונפגשים במסגרת יום עבודתם, במטופלים הזקוקים לסיוע מסוגים שונים. פסיכולוגים הם אחד מבעלי המקצוע הבולטים של עולם הרפואה, והם אלה האחראיים על בריאותם הנפשית והמנטלית של הפונים אליהם.

במקרים של רשלנות רפואית, פסיכולוג יכול להיות הגורם הנתבע בעקבות טיפול לא הולם שהציע למטופליו.

בכל שנה, לצד תביעות רשלנות מסוג אחר, מוגשות גם לא מעט תביעות כנגד פסיכולוגיים, על ידי עורכי דין המתמחים בכך, בשל נזק שנגרם למטופל ובעקבות טיפול פסיכולוגי לא ראוי שבוצע.

מהם מקרים של רשלנות רפואית בתחום הפסיכולוגיה ?

תביעות אלה אינן אך ורק כאלו המתייחסות לפגיעות פיזיות ממשיות, שניתן לראות בעין. מקרים של טעויות בתחום הפסיכולוגיה הם מקרים שכיחים מאד, לצערנו, ואנו שומעים עליהם לא מעט באמצעי התקשורת. במקרי רשלנות רפואית של פסיכולוג מדובר בהליך רפואי, הקשור לתחום הפסיכולוגיה, שבעקבותיו נגרם נזק למטופל. טיפול פסיכולוגי, שאיננו מבוצע באופן תקין, יכול לגרום לצלקות נפשיות חמורות במיוחד ולנזק, הנחשב לקשה מאד, ולא פחות מכל נזק פיזי אחר. תביעות בתחום זה יכולות להיות תביעות מסוגים שונים, המצריכות פנייה אל עורך דין המתמחה בכך וקבלת סיוע משפטי מוביל.

ניתן לראות תביעות שהוגשו כנגד פסיכולוגים שהציעו טיפול אף על פי שאין ברשותם רישיון. ישנן גם תביעות שהוגשו בשל הפרת סודיות מצידו של המטפל ואפילו גם ניצול מיני. ישנם לא מעט מקרים בהם מדובר במתן טיפול ללא הסכמה מדעת, ההכרחית בעולם הרפואה בטרם הגשת הסיוע הנדרש וכן תביעות נוספות. חשוב לזכור שלא כל אחד יכול להציע סיוע פסיכולוגי. פסיכולוג נדרש להחזיק בתואר קליני, כדי שיוכל לעבוד בתחום זה ולהציע טיפול פסיכולוגי בהתאם לצורך. במקרים בהם אין זה כך, וכן גם במקרים נוספים, ניתן לתבוע את הפסיכולוג בבית המשפט.

מה ניתן לעשות במקרים מסוג זה ?

תחום הפסיכולוגיה, שקשור לעולם הרפואה, הוא תחום מורכב מאד. קיימים לא מעט טיפולים, המוצעים כיום וגם לא מעט פסיכולוגים, המציעים את שירותיהם. מטופל, שחש כי הטיפול שהוצע לו איננו הולם וכי נגרם לו נזק בעקבותיו, יכול לפנות אל בית המשפט ולתבוע את הפסיכולוג שהציע לו את הטיפול. כדי להגיש את התביעה, שיכולה להיחשב ככל תביעת רשלנות אחרת, עליו לעשות בעזרתו של עורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות וכן כזה שהינו בעל ניסיון בהגשת תביעות רשלנות רפואית בפסיכולוגיה. עורך דין זה יכול להיות חלק מקבוצת עורכי דין, העובדים במשרד גדול או להציע את שירותיו באופן פרטי. מדובר בעורך דין בעל יכולת מקצועית ברמה גבוהה ועם הכלים המתאימים לסייע במקרים כאלה.

לסיכום

תביעות אלה, שלא כמו תביעות רשלנות מסוג אחר, הן תביעות לא פשוטות, ובעיקר בשל הקושי הרב להוכיח את הנזק שנגרם בעקבות הטיפול. במידה ואתם חוששים שהטיפול הפסיכולוגי שהוצע לכם איננו ראוי או שהפסיכולוג שלכם איננו מבצע את עבודתו באופן הולם, אתם מוזמנים לפנות עוד היום אל עורך דין כדי לקבל את הסיוע המתאים ולבחון הגשת תביעה לבית המשפט.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך