רשלנות רפואית בלידה סי פי

בלא מעט מהמקרים, פגיעה זו נוצרת בשל התנהלות לקויה של הצוות המיילד בבית החולים. במאמר הבא נדון בסיבות והטעמים להתרחשות הנזק, ועל החשיבות בקבלת ייעוץ, תוך מתן דוגמא מפסיקת בתי המשפט.

שיתוק מוחין

על הפגיעה והשלכותיה

סי פי הינו מונח רפואי המצביע על בעיה בלתי הפיכה אשר נוצרה עקב נזק מוחי, ומתבטאת לרוב במוגבלויות בתנועה ובעיות התפתחות בדרגות חומרה שונות, וכן בתופעות נלוות כדוגמת פיגור שכלי, בעיות נשימה, פזילה, חוסר תחושתיות, קושי בהבנה, תפקוד לקוי של הלב, הכבד והכליות, חירשות ועיוורון. למרבה הצער, מקרים רבים של סי. פי – Cerebral palsy המכונה גם שיתוק מוחין, מקורם ברשלנות רפואית בלידה, לרוב עקב כשל באספקה תקינה של חמצן למוח היילוד, אשר תחת טיפול והשגחה נכונים היה ניתן למנוע אותם.

פתח כעת דיון משפטי/רפואי בנושא בעמוד הפורום

תביעות רשלנות רפואית בלידה סי פי

תביעות בגין נזקי סי פי עשויות להתבסס על מגוון סיבות שמקורן במהלך הלידה, כדוגמת ניהול לידה שגוי, ביצוע רשלני של הלידה, חוסר ערנות או מיומנות של הצוות הרפואי וחוסר בציוד רפואי מתאים. תביעות בגין רשלנות רפואית בלידה שהובילה לסי פי, אשר הוכחו כמוצדקות, מזכות את התובעים בפיצויים גבוהים העשויים להגיע למיליוני שקלים. ראוי לציין שהוכחת הרשלנות הרפואית בלידה איננה מצריכה ודאות מוחלטת לגבי רשלנות, ולעיתים קרובות גם תביעות בעלות הסתברות הוכחה נמוכה אך מסבירות את הדעת זוכות. בנוסף, תביעות רשלנות רפואית בגין סי פי  עשויות להתמקד גם במהלך ההיריון בשל רשלנות באבחון ובמעקב, וכן בהליכים הרפואיים שלאחר הלידה בשל נסיבות כגון זיהומים או חום גבוה של היילוד אשר לא טופלו או אובחנו כראוי.

מדוע כדאי לקבל יעוץ משפטי?

למרות שבמקרים רבים אין צורך בהוכחה מלאה של רשלנות, לא כל קושי וסיבוך בלידה נחשבים לרשלנות רפואית, אלא רק מקרים בהם הוכח שהתנהלות הצוות הרפואי הייתה בלתי סבירה ולא מקצועית, והוכח הקשר שבין ההתנהלות לקויה זו להיווצרות הסי פי ביילוד. על מנת לבדוק אם קיימת בידכם עילה מספיקה לתביעה, וכדי להצליח להוכיח טיעונים אלו, חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי המתמחה בתחום רשלנות רפואית בלידה, שהינו בעל ניסיון מעשי במקרי סי פי. ראוי לציין שמרבית עורכי הדין אינם גובים כסף עבור ההערכה הראשונית, וכי שכר הטרחה של עורך הדין מקוזז רק במקרה של זכייה בתביעה. במידה ותזכו, עורך דינכם ידאג להכליל את כל תחומי הפיצויים המגיעים לכם, הכוללים בין היתר  פיצויים בשל נזק פיזי ונפשי שנגרם לתובע, הפסדי שכר ופנסיה, מימון עזרה סיעודית ושיקום, טיפולים וציוד רפואי, אובדן הנאות, ציוד הדירה במכשור מתאים לנכה, סיוע נפשי לתובע ולבני משפחתו, וכאב וסבל.

דוגמא לתביעת רשלנות רפואית בלידה סי פי

ניתן להגיש תביעות שבהן התובע הוא היילוד עד גיל עשרים וחמש. דוגמא לכך היא תביעה של נערה בת חמש עשרה אשר תבעה את בית החולים בו יולדה בגין רשלנות רפואית בלידה. התובעת סובלת מסי פי חמור המתבטא בשיתוק של כול הגפיים, קושי בדיבור ובעיות קוגניטיביות, והיא זקוקה לטיפול סיעודי מסביב לשעון. התובעת טענה שבעת לידתה התרשל הצוות הרפואי באבחון ובטיפול במצב של מצוקה עוברית, למרות שאובחנה במוניטור ירידה בדופק העובר. הצוות הרפואי לא ביצע מעקב אחר מצב המוניטור במשך שעות ארוכות, והתמהמהות גרמה להולדה בניתוח קיסרי בעוד היילוד סובל מחוסר חמור בחמצן , דבר אשר גרם לסי פי. בית המשפט מצא כי אכן התרחשה רשלנות רפואית והתובעת זכתה במיליוני שקלים כפיצוי.

פיצויים שייקלו על חייכם

כאמור, תביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית בלידה סי פי עשויות להגיע  לסכומי עתק, אשר יסייעו במימון את העלויות הרבות הכרוכות בשיקום ובסיעוד התובע. משום כך,  בכל מקרה של סי פי חשוב לברר באמצעות עורך דין מומחה האם קיימת עילה לתביעה. כספים אלו אמנם לא יביאו להבראת יקירכם, אך הם בהחלט יכולים להקל רבות על איכות חייו ועל חיי כל בני משפחתו.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי לנפגעי רשלנות רפואית" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך