פיצויים בעקבות הסרת שיער רשלנית בלייזר

כיצד מתבצע טיפול הסרת שיער בלייזר? מהן הסיבות להגשת תביעות? ועוד. בסקירה מובאת דוגמה מן הפסיקה.

רשלנות רפואית בהסרת שיער בלייזר

רשלנות רפואית ותביעה נגד מכון לייזר

טיפולים ברפואה אסתטית הפכו בשנים האחרונות לפופולריים מאוד, בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. בין שלל הטיפולים הרפואיים המוצעים קיימים ניתוחי הסרת שיער בלייזר, אשר במקרים רבים במקום לשפר את חיצוניות המטופל, גורעים ממנו. הטיפול נעשה באמצעות מכשיר לייזר הפועל בטמפרטורות שונות ומטרתו לצרוב את שורש השערה, על מנת שהלה לא תצמח יותר.

אצל אחדים, פעולת הצריבה עשויה להותיר צלקות גדולות, מכאיבות ומכוערות

כבר עתה נאמר, ככל ועברתם טיפול של הסרת שיער בלייזר ונותרו לכם צלקות או כוויות או נזקי גוף אחרים, ייתכן והינכם זכאים לפיצוי כספי בשל רשלנות רפואית. פעמים רבות התנהלות רשלנית באה לידי ביטוי באי מסירת מידע אודות טיב הטיפול למטופל. כך למשל, אי מתן הסבר אודות הסיכונים הטמונים בו, אודות סיכוי הצלחתו וכו'.

סבורים כי נגרמה לכם רשלנות במסגרת טיפול להסרת שיער בלייזר? פנו אלינו להערכת סיכוי תביעתכם באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר או בטל 03-5117722. באפשרותכם גם להעלות שאלתכם לדיון במסגרת פורום רשלנות רפואית באתר זה.

דוגמה למקרה מהפסיקה

לשם המחשת תביעות בטיפולים אסתטיים כגון אלה, ראינו לנכון להביא דוגמא מהפסיקה:

בית משפט השלום בכפר סבא פסק לאחרונה בתביעת רשלנות רפואית הסרת שיער בלייזר שהוגשה כנגד מכון המבצע הסרות שיער. הצורך בטיפולי הסרת השיער עלה עקב רגישותה של התובעת לאמצעים המשמשים להסרת שיער ברגליה. רופאת העור אליה פנתה המליצה לה לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר והתובעת שמעה לעצתה.

כך, הגיעה התובעת למרפאת הנתבעת ופגשה את הרופא המטפל, אשר צורף גם הוא כנתבע לכתב התביעה. לאחר משא ומתן קצר וחילופי דברים בין השניים, נמסר לתובעת מסמך במסגרתו מפורטים תנאי העסקה, כמו גם התסמינים המופיעים ברגליה. במסגרת ההליך, טענה התובעת כי הובטח לה שלמרות גוון עורה הכהה לא יוותר כל סימן על עורה לאחר הטיפול.

לאחר שהצדדים הסכימו על התמורה שיקבל המכון הנתבע, החלו טיפולי הסרת השיער, כאשר הטיפול הראשון היה טיפול ניסיוני באזור קטן ברגלה. לטענת התובעת, האזור בו בוצע אותו ניסיון הותיר סימנים אדומים שלא נעלמו, אך למרות זאת המשיך הצוות הרפואי בטיפולי ההסרה באזורים אחרים ברגליה. זאת ועוד, כאשר התובעת התלוננה אודות אותם סימנים ברגליה, הסבירו לה הנתבעים כי עסקינן בתופעה טבעית שסופה להיעלם בתוך כשבועיים.

לאחר שנסתיימה סדרת הטיפול הראשונה ברגליה, ביקשה התובעת לבצע הפסקה קצרה מהמשך הטיפול, זאת בשל הכאבים מהם סבלה והכתמים הלא טבעיים שהופיעו באזורי הטיפול. כעבור ארבעה חודשים שבה התובעת לסדרת הטיפול השנייה, כאשר על פי טענתה נבע הדבר מלחץ מאסיבי שהופעל עליה על ידי הרופא המטפל, אשר הבהיר לה כי המשך הטיפול אף ידלל את הכתמים ברגליה. השלב השני בטיפול מעולם לא הושלם בשל שהכאבים שליוו אותו הכריעו את התובעת. בשל כך המליצו לה הנתבעים על טיפולי פילינג, היות ולדידם מדובר בטיפול מקובל לאחר טיפולי הסרת שיער בלייזר.

על פי נסיבות המקרה המפורטות במסגרת פסק הדין, אף טיפולי הפילינג הסבו לה סבל רב וכאבי תופת. זאת ועוד, הטיפולים גרמו להחמרת המצב הויזואלי של רגליה וגרמו להופעת שלפוחיות ענק וכוויות לאורכן.

על רקע תיאור עובדתי זה הוגשה על ידה תביעה ברשלנות טיפולים להסרת שיער בלייזר, במסגרתה תוארו נזקים חמורים ברגליה ונזקים פסיכולוגיים.

הנתבעים דחו במסגרת ההליכים בבית המשפט מכל וכל את טענות התובעת ובכלל זה טענו כי לאורך כל הטיפול שניתן לה לא ניתן למצוא כל מחדל המזכה בפיצוי.

התנהלות העשויה לעלות כדי תקיפה

בית המשפט קיבל את גרסת הנתבעים וקבע כי ניתן לתובעת הסבר ראוי אודות הטיפול ועל כן לא ניתן לייחס להם רשלנות בגין הסרת השיער בלייזר. אולם, בכל הנוגע לטיפולי הפילינג שעברה התובעת, נפסק כי התנהלותו של הרופא המטפל חרגה מהסטנדרט הרפואי המקובל, בין היתר משום שהתובעת לא הוחתמה על כל טופס הסכמה לטיפול האמור, מעשה שעל פי הבית המשפט עשוי אף להשתכלל לכדי תקיפה.

בית המשפט קבע כי התובעת לא הסכימה לביצוע טיפולי הפילינג ברגליה וכי אילו היו הנתבעים מפרטים בפניה את הנזקים שעלול הטיפול האמור לגרום לרגליה, היא הייתה מסרבת לבצעו.

לאור קביעה זו חויבו הנתבעים לשלם לתובעת סך של כשישים אלף שקלים (ת"א 6970/03).

מן הדוגמא הנ"ל אנו למדים על כך שעל מכון רפואי המבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר קיימים בדין חובות ובין היתר החובה להחתים את המטופל על טופס הסכמה מדעת, לאחר שכמובן הסבירה לו את סוג הטיפול והסיכונים הכרוכים בו. אי ביצוע האמור עשוי לחשוף את המוסד הרפואי בפני קבלת תביעת רשלנות רפואית הסרת שיער בלייזר בשל אי ביצוע הטיפול "מדעת".

אשר על כן, בכל מקרה של חשש ביחס לטיב הטיפול הרפואי שקיבלתם, היוועצו עם עורך דין הבקיא בתחום משפטי זה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך