נזק גוף במהלך חופשה בחו"ל

נזקים בחופשה

תביעות נזיקין בחו"ל

אחת מההנאות הגדולות של החיים, למרביתנו לפחות, היא האפשרות לנפוש בחו"ל. כולנו מנצלים את החופשות הללו לשאוף מעט אוויר מעבר לים, לטייל במקומות חדשים, לאתגר את בלוטות הטעם במסעדות המקומיות ובעיקר להשאיר מאחור, לפחות פרק זמן מסוים, את הטרדות היום יומיות והפקקים בדרך לעבודה.

בעודכם אורזים את המזוודה ומפנטזים על כמות השופינג שאתם עומדים לערוך, סביר להניח שלא עברה לרגע במוחכם המחשבה כי דברים עלולים להשתבש במהלך הטיול בחו"ל. חשוב לזכור כי בעת היציאה לחופשה ועזיבת הארץ, אנו משאירים מאחורינו גם את המסגרת החוקית אשר מעניקה לנו זכויות במקרה הצורך. מכיוון שהמסגרת המשפטית שונה ממדינה למדינה כך גם המסגרת החוקית אשר מאגדת את דיני הנזיקין.

מהן תביעות נזיקין בחו"ל וכיצד יש לנהוג אם חלילה ניזוקתם? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מה כבר עלול להשתבש?

המשפט "סעו בשלום ותחזרו בשלום" מקבל משנה תוקף כאשר טסים ללא דאגות וחוזרים עם נזקים קלים במקרה הטוב וכבדים במקרה הפחות טוב. התאונות השכיחות ביותר עבור תיירים בחו"ל הם כמובן תאונות דרכים, נפילות או החלקות בבית המלון בו אתם שוהים ואף ברחוב, תאונות רכבת/אוטובוס, תאונות טביעה וכו'. התוצאה של אותן תאונות יכולות להסתכם בנזק פיסי ובמקרים מסוימים אף במוות. ההתמודדות עם הרשויות במדינה הזרה כגון המשטרה המקומית, בתי החולים לצורך קבלת טיפול רפואי ועוד עלולות להיות מסובכות, והן תלויות בנסיבות שאינן בשליטתכם כגון עד כמה "מתקדמת" המדינה בה אתם שוהים וכמובן מהי מידת שליטתכם בשפה המדוברת. לאחר שקרתה התאונה וקיבלתם טיפול רפואי, כל שנותר לברר הוא כיצד ניתן יהיה לתבוע את הפיצויים המגיעים לכם במידה ונפגעתם. הדרך הטובה ביותר למצות את זכויותיכם היא לשכור את שירותיו של עו"ד המתמחה בתביעות נזיקין בחו"ל. לאור העובדה כי עו"ד ישראלי החבר בלשכת עורכי הדין אינו יכול להופיע בתיקים בבתי המשפט בחו"ל, אלא אם כן הוא חבר בלשכת עורכי הדין במדינה בה מוגשת התביעה, דואגים משרדי עורכי דין ישראלים המתמחים בנזיקין לשיתופי פעולה במשרדים מקבילים בחו"ל.

כיצד לנהוג במקרה בו נפגעתם בחו"ל?

בפניכם פירוט הפעולות שעליכם לבצע במידה וניזוקתם כתוצאה מתאונה או כל אירוע אחר בעת שהייתכם בחו"ל:

 • תיעוד האירוע – במידה ומדובר בתאונת דרכים, אם יש ברשותכם מצלמה, סמארטפון או כל אמצעי צילום אחר, דאגו לתעד את מקום התאונה ואם ניתן לאסוף שמות ומספרי טלפון של העדים אשר נכחו במקום בשעת התאונה.
 • מסמכים רפואיים – למסמכים רפואיים יש משקל ניכר לצורך הוכחת הנזק שנגרם ולכן הקפידו לפרט ככל שניתן לגבי פרטי האירוע.
 • העתקי קבלות – לאחר התאונה בוודאי תתקלו בהוצאות כספיות גבוהות כגון שכירת ציוד רפואי (קביים למשל), נסיעות במוניות, תרופות ועוד. בגין הקבלות יהיה ניתן לתבוע החזרים כספיים מאוחר יותר.

חזרה לישראל

הדבר הראשון שעליכם לעשות כאשר אתם חוזרים ארצה הוא ליצור קשר עם עורך דין אשר מתמחה בתביעות נזיקין בחו"ל. הדחיפות נעוצה בשתי סיבות, האחת היא שאינכם מודעים לדיני ההתיישנות במדינה בה התרחשה התאונה והשנייה היא, כל עוד האירוע "טרי" במוחכם כך יהיה ניתן לתעל אותו לתצהיר בהקדם האפשרי.

עקבו אחרינו: מערכת האתר

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

18 תגובות

 • 7 בספטמבר 2023 בשעה 12:07

  שלום,
  אני זקוקה לייעוץ בנוגע לתאונה בחוץ לארץ. תודה.

  • 8 באוקטובר 2023 בשעה 11:27

   שרון שלום, באפשרותך להשאיר פניה בתחתית העמוד, ועו"ד אשר עוסק בתחום יחזור אליך בהקדם.

 • 10 בינואר 2023 בשעה 5:59

  שלום רב.
  לפני ששה שבועות אשתי החליקה בבית מלון בקפריסין בעת יציאתה מג'קוזי ונוצר שבר בכף ידה, הנושא הובא לידיעת משרד הקבלה ומנהלת שרות לקוחות במלון. סמוך לארוע קובעה כף ידה בבית מרקחת סמוך ולמחרת עם נחיתתנו בארץ היא טופלה כולל גיבוס היד. הודעה מפורטת במייל נשלחה למלון ולא נענתה. כיצד ניתן לתבוע את המלון, תודה.

  • 23 בינואר 2023 בשעה 12:13

   לויטין שלום, לצורך הגשת תביעה בחו"ל, מומלץ לפנות לעו"ד מקומי הבקיא בתחום ובדין הרלוונטי. בריאות והצלחה!

 • 4 בספטמבר 2022 בשעה 12:53

  שלום
  אבא שלי נפגע בתאונת פגע וברח ביוון,
  האם יש את מי לתבוע ?
  תודה

  • 19 בספטמבר 2022 בשעה 16:48

   נביל שלום,

   לצורך קבלת ייעוץ משפטי מתאים, מומלץ להיוועץ בעו"ד מקומי העוסק בדין הרלוונטי.

   בריאות והצלחה!

 • 20 ביולי 2022 בשעה 22:10

  אמא שלי נפלה במסלול באיסלנד ושברה את הקרסול, האם יש פה עילה לתביעה?

  • 27 ביולי 2022 בשעה 17:37

   דורין שלום,

   ברוב המקרים של תאונות בחו"ל, נדרש ייצוג של עו"ד מקומי הבקיא בדין הרלבנטי.
   אולם, מומלץ לבחון זכויות נוספות, למשל מכוח ביטוחים פרטיים לרבות ביטוחי נסיעות לחו"ל.
   מכל מקום, כדאי להיוועץ בעו"ד העוסק בתחום.

   בריאות והצלחה!

 • 11 ביולי 2022 בשעה 21:46

  לפני חודש במהלך חופשה בחול נקעתי את הרגל בפארק בארצות הברית אני שוקלת הגשת תביעת נזיקין כנגד האתר. אשמח שתחזרו אלי בעניין תביעה בחו"ל

  • 25 ביולי 2022 בשעה 17:22

   מירב שלום,
   על מנת להגיש תביעה כנגד גורם זר, מומלץ להיוועץ בעו"ד מקומי העוסק בתחום.
   בריאות והצלחה!

 • 30 באוגוסט 2019 בשעה 17:39

  הייתי ברומניה בוקרשט עם הילדים בטרמה שזה פארק מים עם מגלשות , הבת שלי בת ה 7 גלשה במגלשה סגורה ובקצה המגלשה קיבלה מכה בראש ונפתח לה המצח בחתך עמוק ביותר כאילו נעשה בסכין מנתחים. היא דיממה , נלקחה לעזרה ראשונה והועברה באמבולנס לבית חולים ילדים שם תפרו אותה . הייתה שם עוד ילדה ישראלית שנפגעה במצח ודיממה . מפאת הבלבול לא לקחתי את שמה ושם הוריה. האתר מילא דוח על הארוע ולא רצה לתת עותק ממנו. כעט חברת הביטוח טוענת שאין ביטוח על נזקי צלקות ופלסטיקה . אני חושבת שיש מקום לתבוע את חב הביטוח של האתר בבוקרשט על רשלנות בבטיחות אל אי הצבת שלטי אזהרה חוסר בתדרוך הגולשים ועוד……

  • 1 בספטמבר 2019 בשעה 17:11

   דנה שלום,
   ייתכן וקמה עילת תביעה כנגד פארק המים, אולם יש לבחון זאת עם עו"ד מקומי מרומניה בהתאם לחוקים הספציפיים לעניין זה במדינה בו התרחש האירוע.
   מכל מקום, מומלץ לבחון את זכויותיה של ביתך מכוח ביטוחים פרטיים שברשותה, ככל וישנם כאלו.
   בריאות והצלחה!

 • 19 בדצמבר 2018 בשעה 12:57

  שלום
  שברתי קרסול במהלך מסע בפולין, בהחלקה במוזיאון בקראקוב פולין
  הוטסתי לארץ ונותחתי כיום בהחלמה
  האם ניתן לקבל המלצה על עוד המבין בתחום

  • 19 בדצמבר 2018 בשעה 15:38

   שלום רונית, באשר לזכויותיך בגין הנפילה, כגון והיא ב"אשם" של גורם כלשהו, מומלץ לבחון זאת עם עו"ד מקומי מפולין. באשר לזכויות אחרות, כגון זכויות למול הרשויות בישראל ותאגידי הביטוח, הרגישי בנוח להפנות שאלותיך, באופן פרטי (ייעוץ אישי), או אף בפורומים, ונשמח לנסות לסייע ולעזור. בריאות שלמה.

 • 1 ביולי 2018 בשעה 7:24

  עשיתי ניתוח פלסטי בפנים ובבון. זו לא פעם הראשונה שאני מבצעת ניתוח כזה באתונה. רק שהפעם הרופא זילזלו ושם לי מסכת גומי על הראש שגרם לשתפונות גם מסביב לעניים. אני עדיין עם תפרים . ויש לי קבלות ותשלומי הוצאות לבית החולים היוקרתי והםרטי באתונה. אני כבר השבוע אחרי הניתוח. ועדיין עם שותפי דם. אני מבקשת התיעצות דחוף

  • 2 ביולי 2018 בשעה 18:43

   מירה היקרה, בריאות שלמה והחלמה מהירה. מוזמנת ליצור קשר ונשמח לנסות לסייע בתחום עיסוק האתר.

 • 31 ביולי 2017 בשעה 8:18

  מחפש עורך דין אשר מתמחה בתביעות נזיקין בחו"ל

  • 31 ביולי 2017 בשעה 10:57

   ראובן, כל מדינה והדינים שלה. לכן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקומי מאזור הפגיעה.
   כמובן, חשוב לבחון האם ישנה גם אחריות לגורמים נוספים שכן ניתן לתבוע אותם כאן בארץ (למשל, מארגנים, סוכנויות נסיעה, מבטחים ועוד).
   בריאות והצלחה.

התגובה שלך