הליכי תביעת פיצויים בשל נזקי גוף ורכוש

תביעת פיצויים היא הדרך המשפטית אשר יהיה עליכם לנקוט לשם קבלת פיצוי עקב נזק גוף ו/או רכוש. להעמקה בתביעות אלו, ההבדלים הקיימים ביניהן והחשיבות שיש בהיוועצות עם עורך דין, בסקירה הבאה. 

תביעות לפיצוי בגין נזקים

כיצד לקבל את פיצוי במקרה של נזק

תביעת פיצויים הינה מהלך משפטי אשר ננקט בכל מצב בו קיימת לאדם או לגוף, זכאות לקבלת פיצוי ממאן דהוא.

מדובר  אפוא בשם כללי הכולל אפשרויות רבות. כך יכולה לדוגמא להיות תביעה לפיצויים להיות בתחום של נזקי גוף, באופן בו הנפגע זכאי להגיש לבית המשפט המוסמך תביעה על נזקיו נגד המזיק, ככל שיש כזה. זכאות לפיצויים יכולה לעמוד לאדם או גוף גם בתחומים אחרים כגון נזקי רכוש, תביעת פיצויים בגין הפרת חוזה וכיו"ב.

בנקודה זו יצוין כי קיים הבדל בין תביעת פיצויים שהיא תביעה לקבלת פיצוי עקב עוולה שנגרמה ו/או הפרת חוזה כלשהי, לבין תביעת ביטוח, שם נתבעים תגמולי ביטוח שהתובע טוען כי הוא זכאי להם מכוח פוליסת ביטוח.

על מנת לקבל פיצוי על נזקים שנגרמו באחריות גורם אחר, חשוב לבצע תחילה בירור מעמיק אודות עילת התביעה הקיימת, ככל וקיימת. בירור שכזה יש לבצע עם עורך דין הבקיא בתחום הרלבנטי בו מתבקשת הגשתה של תביעת פיצויים. עורך הדין יערוך בירור עובדתי ומשפטי של נסיבות המקרה ובמידת הצורך ימליץ לכם להגיש תביעת פיצויים.

בררו אם יש לכם עילת תביעה – פורום דיני נזיקין

פנייה לייעוץ מקצועי

החשיבות בפניה מהירה ככל הניתן למשרד עורכי דין רלבנטי הינה גבוהה, שכן במהלכה ניתן יהיה לברר את הזכויות, את עילת התביעה וכמובן את מועד ההתיישנות. פניה שכזו גם עלולה למנוע מצב בו מוגשת תביעת פיצויים בחלוף תקופת ההתיישנות ו/או בצורה לא נכונה ו/או ללא שקיימת עילת תביעה, ובכך בעצם למנוע מהלקוח לשאת בהוצאות מיותרות, שניתן למנען בבחינה נכונה של מצבו המשפטי.

לפיכך, טרם הגשת תביעת פיצויים אנו ממליצים לכם לפנות לעורך דין הבקיא בתחום המשפטי הרלבנטי לשם בירור הזכויות והדרך הטובה ביותר למימושן.

באתר LawTip תוכלו למצוא כתבות רבות העוסקות בנושאים משפטיים שונים מעולם הביטוח והנזיקין ואשר הסוגיה המוצגת בהן מגיעה לעיתים קרובות לפתחן של בתי המשפט במסגרת תביעת פיצויים.

כך למשל, תוכלו למצוא מידע משפטי אודות תביעות פיצויים בנושא תאונת דרכים, תאונת עבודה, תביעות ביטוח, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית, נשיכת כלב, נפילה ברחוב או ברשות הרבים, נזקי אש ושריפה, גניבה, פריצה, ליקוי בנייה, נזקי מים, ועוד.

לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין והערכת סיכויי התביעה, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת קשר המופיע באתר. ייעוץ וליווי משפטי מוקדם עשוי לשפר את מצבכם המשפטי. נדגיש כי פנייתכם חסויה ואינה כרוכה בהתחייבות.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

2 תגובות

 • 2 במאי 2017 בשעה 22:23

  היה לי תאונת דרכים בשנה שעברה, רק עכשיו נתן לי המשטרה אישור תאונה, מה אני צריך לעשות?

  • 3 במאי 2017 בשעה 10:55

   שלום חיים,
   על מנת שתוכל לקבל את מלוא הזכויות המגיעות לך על פי דין, ישנן מספר פעולות שעליך לבצע.
   אנו מציעים לך בעניין זה לעיין בכתבה שערכנו העוסקת בטיפים לאחר תאונה. אנו כמובן ניצור עימך קשר בהקדם, בהמשך לפנייתך וננסה לסייע ולעזור.
   בריאות שלמה!

התגובה שלך