אבחון שגוי או איחור בטיפול אירוע מוחי

אירוע מוחי ב CT

רשלנות רפואית אירוע מוחי

מקרים של טעויות בטיפול באירוע מוחי אינם שכיחים, בהשוואה למקרי רשלנות רפואית אחרים, אולם שומעים עליהם לא מעט ובמיוחד לאור המודעות הרבה לנושא. במקרים של אירוע או שבץ מוחי, בין אם כתוצאה מדימום במוח או תסחיף המוביל לחסימת העורק המספק דם ישירות למוח, עשוי להיגרם נזק בלתי הפיך. שבץ מוחי גורם למצוקת חמצן במוח ולמוות של תאי מוח שונים. השבץ נמשך בדרך כלל במשך דקות ספורות אולם עשוי להימשך, במקרים נדירים, גם כמה שעות. איתור מוקדם של הסימנים המקדימים לו או הנלווים אליו, עשוי להשפיע באופן משמעותי על הנזק העשוי להיגרם בעקבותיו, על ההחלמה ממנו ולעיתים גם להציל את החולה.

עברת אירוע מוחי? יש לך עם מי לדבר – לחצו כאן

סוגי התביעות הקיימות בתחום זה

תביעות רשלנות רפואית שבץ מוחי מוגשות בדרך כלל בסיועו של עורך דין המתמחה בכך. תביעות אלו מוגשות במקרים בהם בוצע אבחון לקוי או שכלל לא בוצע אבחון, וזאת למרות הסימפטומים הנלווים. לאירוע מוחי נלווים נזקים ארוכי טווח, אולם אלה, ניתנים למניעה, ובעיקר על ידי טיפול לנונכון יותר בכל גורמי הסיכון השונים וכן על ידי פנייה מהירה לקבלת סיוע רפואי ואבחון מיידי. אפשר לעשות זאת באמצעות בדיקת אולטראסאונד, הנחשבת לבדיקה פשוטה במיוחד. גם טיפול רפואי נכון בחולים, הסובלים מהצרות עורקית העשויה גם היא לגרום לשבץ מוחי, יכול למנוע את האירוע ואת הנזקים הנלווים לו וזאת בעזרת ניתוח או צנתור.

תביעות בגין טיפול באירוע מוחי יכולות להיות כאלו הנובעות בשל אבחון לקוי או מתן טיפול שאיננו מתאים, שבעקבותיו נגרם נזק למטופל וסיבוכים שונים, הנלווים לו. גם אי מתן תרופות או טיפולים חשובים לחולים בעלי סיכון גבוה ללקות בכך, עשוי להיחשב כרשלנות בטיפול ולהצדיק את הגשת תביעת הרשלנות הרפואית.

חשיבות הפנייה לסיוע משפטי

תביעות רשלנות רפואית בעקבות אירוע מוחי מצריכות ידע מקצועי רב בנושא וכמובן גם ניסיון בתחום התביעות. במקרים של נזק בריאותי וחשש שאכן מדובר באירוע מוחי שלא טופל כהלכה, חשוב לפנות תחילה לעורך דין, לקבלת ייעוץ מקדים בנושא. יש לבדוק האם אכן ניתן להוכיח את הקשר הסיבתי שבין הטיפול שניתן לנזק שנגרם, ורק לאחר מכן להחליט באשר להתנהלות עצמה אל מול הגורמים השונים, לרבות בית המשפט. במידה ובוחרים בהליך של תביעה, חשוב לוודא שמדובר בעורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון בתביעות הקשורות גם לאירוע מוחי. בין אם מדובר בתביעת המרכז הרפואי או הרופא המטפל, יש לעשות זאת אך ורק בסיועו של עורך דין על מנת להגדיל את סיכויי קבלת הפיצוי המגיע והזכויות הנלוות לו, ובתנאי כמובן שהוכח הקשר שבין הטיפול שבוצע לנזק שנגרם.

דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית הקשורה באירוע מוחי

ישנם לא מעט מקרים של תביעות הקשורות לאירוע מוחי. אחת מהן עוסקת במטופל שלקה באירוע מוחי, אך מכיוון שרופאו התרשל בטיפול ואף התעלם מתלונותיו לאורך השנים, נגרם לו נזק בריאותי רב, הא לידי ביטוי בשיתוק חלקי. במקרה זה מדובר בחוסר מיומנות ובמקצועיות מצידו של הרופא המטפל, שהובילה לנזקים משמעותיים, ובעיקר לבלתי הפיכים. במקרים אחרים ישנן תביעות שהוגשו בשל רשלנות באבחון האירוע עצמו ובעקבותיו חלה התדרדרות במצבו הפיזי ומצבו הנפשי של התובע.

לסיכום, אם אתם או אחד מבני משפחתכם לקה באירוע מוחי ולא טופל כהלכה בעקבותיו, ובמידה ואתם חוששים שמדובר במקרה של רשלנות רפואית, מומלץ לכם להתייעץ עם עורך דין, המתמחה בתחום זה בטרם הגשת התביעה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך