השגת יתרון בעזרת עו"ד

פגישה עם עו"ד לרשלנות רפואית

כיצד האתר יכול לסייע לך?

בין אם נגרם לך נזק עקב איחור באבחון, ניתוח רשלני, מעקב רפואי לוקה בהריון, לידה רשלנית או כל סיבה רפואית אחרת, עו"ד מצוות LawTip, שהינו הפורטל הישראלי הגדול בישראל בתחום תביעות ביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית, עומד לרשותך.

כאן תוכל/י לבחון את זכויותיך עקב הטיפול הרפואי שניתן לך. באפשרותך להתייעץ עם עורכי דין דין וגורמים מקצועיים באופן דיסקרטי ללא כל התחייבות, או אף לפתוח דיון בפורום.

באתר גם תוכל/י לקרוא על החוקים בתחום זה, מאמרים משפטיים ופסקי דין שניתנו, הדומים אף למקרה שלך. האתר מנוהל על ידי עורכי דין העוסקים מזה שנים רבות בתחום משפטי זה ויספק לך מענה איכותי ומקצועי לכל שאלותיך.

לקבלת ייעוץ מקצועי כבר עתה – לחצו כאן.

על מנת להעלות שאלה בפורום המקצועי –  לחצו כאן.

השפעתו של עו"ד רשלנות רפואית

על מנת להבין כיצד באה לידי ביטוי השפעתו של עו"ד על ניהול התביעה, עיינו בדוגמא הבאה.

השימוש בשירותיו של עו"ד מיומן ומנוסה יכול להשפיע, מבחינתו של התובע (אשר צורך את השירות האמור), על גורל תביעתו ובהמשך לכך על הסכום שייפסק לו בגינה. על מנת להדגים את הצורך של התובע הנזיקי בליווי משפטי של עו"ד רשלנות רפואית המתמחה בתחום, תפורט להלן החלטה שניתנה על ידי בית המשפט העליון, אשר ממחישה את ההשפעה הגדולה שיש לניסיון המשפטי של עורך דין על תביעת רשלנות רפואית.

במהלך ניהול תביעה נזיקית בשם לקוחו, הסובל משיתוק מוחין, הגיש עו"ד רשלנות רפואית בקשה לעיון בתיק בית המשפט.

במסגרת הבקשה טען עורך הדין כי תיק בית המשפט, נשוא הבקשה, מכיל חוות דעת של מומחים רפואיים מטעמה של מדינת ישראל, אשר נתבעה על ידי מרשו בהליך העיקרי. תכלית הבקשה הינה לעיין באותן חוות דעת, בספרות הרפואית הנזכרת בהן, בפרוטוקול עדותם של עורכיה בבית המשפט ובעוד מספר מסמכים רפואיים שצורפו אליהן כנספחים. כעולה מן הבקשה, המטרה העיקרית אותה ניסה להשיג עורך הדין דנן הינה להעמיד לבחינה את אותם מומחים עם המסמכים המבוקשים על ידו, במהלך החקירה הנגדית שיעברו בערכאה המבררת (היא בית המשפט המחוזי בחיפה), במסגרת ניהול המשפט של מרשו.

עורך הדין המייצג את המדינה התנגד לקבלת הבקשה, בטענה כי המסמכים מכילים מידע רפואי רגיש ובכל מקרה הם אינם קשורים בשום דרך להליכים המתנהלים בתיק הספציפי הזה.

נקודת המוצא: פומביות הדיון

בית המשפט בחן את טענות הצדדים וקובע כי על פי כללי הדין, הרלוונטיים לבחינת בקשה דנן, כל אדם זכאי לבקש לעיין בתיקי בית המשפט, בתנאי שזכאות זו אינה נשללת על ידי הדין.

לא זו אף זו, אותן תקנות אף מונות את השיקולים שעל בתי המשפט לשקול, כאשר הוא בוחן בקשה לעיון בתיק, כאמור. כך, בין היתר, על בית המשפט לבדוק את הרלוונטיות של התיק שעיונו נדרש לענייני ההליך המשפטי של המבקש, כמו גם למידת הפגיעה שקבלת בקשת העיון תגרום למי שהתיק המשפטי נוגע לו, אם בכלל.

בהתאם, קיבל בית המשפט העליון את טענותיו של עו"ד רשלנות רפואית כפי שנפרסו בבקשתו, ופסק כי נקודת המוצא הבסיסית של מערכת המשפט, הלו היא פומביות הדיון, תומכת בקבלת בקשת העיון. יתר על כן, בעלי הדין הקשורים בתיק שעיונו נדרש, מעולם לא הוציאו צו איסור פרסום על ההליכים שהתנהלו במסגרתו ואף לא טענו לחסיונו של מסמך כלשהו הנוגע לו.

בנוסף לאמור לעיל, נקבע כי עורך הדין הוכיח כי מטרת העיון הינה ללמוד את חוות הדעת הרפואיות, אשר עוסקות בנושאים דומים בהם ניתנו חוות דעת מטעמם של אותם מומחים. על מנת לסכל את העיון המבוקש הייתה המדינה צריכה להראות כי ישנו סיכון ממשי שקבלת הבקשה תוביל לפגיעה בצנעתו של הפרט, אולם זו לא עמדה בנטל האמור ולא הצליחה לשכנע את בית המשפט למנוע מהמבקש את העיון.

הנה כי כן, בעקבות קבלת בקשתו של עו"ד רשלנות רפואית השיג התובע יתרון דיוני חשוב, אשר יש בו כדי להשפיע לחיוב על תביעתו.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך