רשלנות רופאי ילדים

אנו עדים מעת לעת למקרים חמורים של נזקים הנגרמים לילדים בעת מתן טיפול רפואי. כמו בשאר תחומי הרפואי, העוולה אינה פוסחת על תחום זה של רפואת ילדים. איך מאבחנים רשלנות ? מה צריך להוכיח ומה הן הזכויות ? עיינו בכתבה שבקישור.

טיפול רפואי של ילד

רשלנות רפואית ילדים

מקרים אלה מוגדרים על פי סעיף 35 לפקודת הנזיקין ככאלה בהם בוצע טיפול רפואי לקוי, שבנסיבות דומות, הרופא הסביר לא היה מבצע אותו. העילה במקרה זה יכולה להתעורר בשל אי נקיטת זהירות, כפי שמתבקשת מכל רופא, והתנהלות שאיננה מקצועית. מקרים של רשלנות רפואית ילדים הינם מקרים שכיחים בדומה לאלה הקשורים למבוגרים, ולצערנו אנו שומעים עליהם לא מעט.

נגרם לילדך נזק ? בחן זכויותיו כעת בעזרת עורכי דין בפורום רשלנות רפואית

מהי רשלנות בטיפול הקשורה לילדים?

מקרי רשלנות רפואית ילדים, בדומה לאלה המתייחסים למבוגרים, מתבססים על שלושה יסודות מרכזיים. הראשון ? חובת הזהירות הנדרשת מהרופא המטפל כלפי המטופל, כלומר, כלפי הילד. השני ? הפרת חובה זו על ידי ביצוע הליך כלשהו באופן רשלני (התנהלות שבה רופא סביר לא היה בוחר). השלישי ? גרימת נזק בשל טיפול רפואי שניתן לילד או בשל מעשה רשלני שבוצע על ידי המטפל. מחובתו של כל רופא, ולא משנה באיזה תחום טיפולי/רפואי הוא עוסק, היא לנקוט בכל הזהירות הנדרשת במהלך ביצוע תפקידו. חובה זו חלה גם על רופאי ילדים או רופאים הנדרשים לטפל בילדים, בכל מסגרת, לרבות בבתי החולים עצמם.

חשוב לזכור שטיפול בילדים יכול להיות מורכב יותר, בהשוואה לטיפול במבוגרים. פעמים רבות הילד איננו משתף פעולה, איננו יכול למסור מידע מדויק באשר למצבו, לכאב שהוא חש או לכל תחושה אחרת נלוות. זו הסיבה מדוע על הרופא המטפל להקפיד עוד יותר בביצוע בדיקות שונות על מנת לקבוע את מצבו של הילד ולאבחן אותו באופן המקצועי ביותר. כשהוא לא עושה זאת כהלכה, עשויים להיגרם נזקים כבדים, שחלקם אף מסתיימים במוות, במקרים קיצוניים.

מה עושים במידה ומעוניינים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית ?

במידה וישנו חשש שמדובר במקרה של רשלנות רפואית ילדים, חשוב לפנות בהקדם אל עורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ויכול לסייע בהגשת תביעה כנגד הרופא המטפל, הצוות הרפואי או המרכז הרפואי שבו ניתן הטיפול. מקרים של רשלנות הקשורים לילדים יכולים להיות בתחומי רפואה שונים. החל מרפואת שיניים, אף אוזן גרון, אורטופדיה ועוד ועוד. על מנת לקבל את הפיצוי המגיע, ובהנחה שאכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית ילדים, חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ומיומן וכבר מהשלב הראשון. הגשת תביעה לבית המשפט היא הדרך הנכונה, במקרים רבים, כדי להתמודד עם כך וכדי לקבל את הפיצוי המגיע בגין הנזק שנגרם.

דוגמאות לתביעות בנושא זה

ישנם לא מעט מקרי תביעות רשלנות רפואית הקשורים בילדים. פעמים רבות מדובר במתן תרופה שאיננה מתאימה וכזו שגרמה לנזק ולהחמרת מצבו של הילד. ישנן תביעות המתייחסות למתן טיפול שכשל ואחרות מזכירות מקרים של אבחון שגוי או אי אבחון. ישנן גם תביעות ברפואת ילדים הקשורות לתקופת ההיריון וללידה עצמה.

לסיכום

אם ילדכם נפגע כתוצאה מרשלנות רפואית, מהרו ופנו בהקדם לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית לקבלת ייעוץ והכוונה באשר להליכים הנכונים ביותר שבהם יש לנקוט. ככל שתקדימו לעשות זאת, כך תוכלו לקדם את התביעה ולנהל אותה באופן המתאים ביותר. ודאו שמדובר בעורך דין בעל ניסיון בתביעות קודמות הקשורות לתחום והשתדלו לקבל חוות דעת מלקוחות קודמים באשר למידת שביעות רצונם מהשירות שניתן להם על ידו.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך