כיס המרה: אמנם אינו גדול, אך בעל חשיבות גבוהה

רשלנות בטיפול בכיס המרה

כיס המרה, שנמצא בסמוך לכבד, הינו אחד האיברים החשובים בגופנו. הוא אמנם איננו גדול במיוחד, בהשוואה לאיברים אחרים, אך בעל תפקיד חשוב מאד בכל הקשור לעיכול שומנים ותהליכים נלווים נוספים. למרות טענתם של רופאים רבים שגם לאחר הסרת כיס המרה, יכולה המרה להמשיך ולתפקד באופן תקין, ישנם לא מעט מקרים של מטופלים שעברו ניתוח זה וסובלים מבעיות רפואיות שונות, כמו הפרעות בעיכול או אפילו השמנת יתר. זו, בין היתר, הסיבה מדוע ישנם לא מעט תביעות רשלנות רפואית כיס מרה, המוגשות לבית המשפט מדי שנה.

עברתם ניתוח בכיס המרה? נותר לכם נזק? כנסו כעת לפורום רשלנות רפואית.

מהי רשלנות רפואית כיס מרה?

ניתוח כיס מרה הינו ניתוח המתבצע לרוב באופן לפרוסקופי. בטרם ביצוע הליך זה, על הרופא המטפל להציג בפני המטופל את כל הסכנות הנלוות לניתוח, את תופעות הלוואי השונות האפשרויות וכן את סיכויי ההצלחה. במקביל, מוטלת על הרופא האחריות להציג גם בפני המטופל את כל האפשרויות החלופיות לניתוח זה, במידה וירצה לבחור בהן. בעוד שבעבר מדובר היה בניתוח מורכב במיוחד, שדרש חתך גדול מאד בבטן ואשפוז ממושך בבית החולים לאחר הניתוח, הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת כיום מאפשרת לבצע זאת באופן פשוט יותר, שאיננו מותיר צלקות ומאפשר גם החלמה מהירה.

מקרים של רשלנות רפואית בטיפול בכיס המרה נחשבים שכיחים מאד, שכן מדובר בהליך שגרתי יחסית, המתבצע בכל יום כמעט ובכל מרכז רפואי או בית חולים.

בניתוחי כיס מרה, הנחשבים לניתוחים שגרתיים יחסית, ישנם סיכונים נלווים, בדומה לכל ניתוח אחר. למרות שמדובר בניתוחים נפוצים יחסית, הם מורכבים מאד ועשויים גם להסתבך. אולם, אבחנה מדויקת בטרם הניתוח, ביצוע בדיקות שונות לצורך זיהוי בעיות בריאותיות אחרות, כל אלה ועוד יכולים להקטין את הסיכוי בסיבוכים נלווים או בתופעות לוואי חמורות. ובכל זאת, ישנם מקרים בהם מוגשת תביעת רשלנות רפואית בשל טיפול רפואי לקוי הקשור לניתוח כיס מרה.

מה עושים במידה ומעוניינים להגיש תביעה?

במידה ומדובר במקרה של רשלנות רפואית, בין אם בשל אבחון לקוי או אי מסירת מידע מקדים, חשוב להיעזר בעורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות ובעל ניסיון בהגשת תביעות מסוג זה. מקרי רשלנות רפואית הקשורים לניתוחי כיס מרה נחשבים, כאמור, כשכיחים מאד, בהשוואה למקרים אחרים, אולם כדי להצליח בתביעה יש להיעזר בעורך דין מקצועי ומיומן.

דוגמאות לתביעות בנושא זה

בתביעה שהוגשה לבית המשפט בשל רשלנות רפואית הקשורה לניתוח כיס מרה נטען כי נגרם נזק חמור מאד לחולה בשל טיפול לקוי שניתן בעקבות הניתוח. מדובר באישה, שסבלה מכאבים עזים בעקבות אבנים בכליות ולאחר שאושפזה לשם ביצוע ניתוח כיס מרה, נקבע כי עליה לקבל טיפול תרופתי בשל בעיות בקרישת הדם, העשויות לגרום לסיבוכים בניתוח. הטיפול התרופתי שניתן לה לפני הניתוח, הופסק לאחר שהסתיים הניתוח בהצלחה. אולם, כמה שעות לאחר מכן התדרדר מצבה של האישה, היא לקתה בדום לב בעקבות תסחיף של קריש דם והפכה לצמח. בסופו של דבר, קיבל בית המשפט את טענותיה של התביעה שכן מצא את הקשר שבין הטיפול הלקוי שניתן לה לנזק שנגרם.

לסיכום

אם עברתם ניתוח כיס מרה ואתם חוששים שנגרם לכם נזק בעקבותיו, מומלץ לכם לפנות לעורך דין לצורך התייעצות בנושא. במידה ויוחלט שמדובר במקרה העשוי להיות כזה המוגדר כרשלנות רפואית, תוכלו להגיש את התביעה בעזרתו של עורך הדין ולפנות לבית המשפט לקבלת הפיצוי המגיע לכם.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.