רשלנות שהובילה למותו של המטופל

מוות כתוצאה מרשלנות

מוות מרשלנות בטיפול

לצערנו, ישנם לא מעט מקרים של רשלנות שהובילו למותו של המטופל. אמנם, לא כל מקרה מוביל למוות, אולם פעמים רבות הוא מסתיים בנזק חמור במיוחד, שגורם, בסופו של דבר, למותו. מקרים של רשלנות רפואית מוות ונזקים בריאותיים אחרים מוגשים בכל שנה לבית המשפט כדי לדרוש את הפיצוי המגיע בגין הנזק שנגרם. בדרך כלל, הפנייה אל בית המשפט נעשית על ידי בני משפחתו של הנפטר, המייצגים אותו לאחר מותו.

חוויתם מוות של יקיר? בחנו זכויותיכם המשפטיות בפורום לרשלנות רפואית באתר.

כיצד באה לידי ביטוי הרשלנות הרפואית במקרים של מוות?

מותו של אדם קרוב הוא אירוע קשה במיוחד, אירוע מצער מאד שההתמודדות איתו איננה פשוטה. ישנם לא מעט מקרים של מוות בעקבות טעות בטיפול הרפואי ונזקים בריאותיים נוספים המוגשים לבית המשפט ודורשים פיצוי הולם. מקרים אלה מתייחסים בדרך כלל לטיפולים שונים שגרמו למותו של המטופל, מוות שניתן היה למנוע אותו. מקרי מוות כתוצאה מרשלנות רפואית יכולים להיות בכל אחד מתחומי הרפואה ובמקרים רבים מתחילים כאירוע פשוט וקל מאד.

הרפואה המערבית התפתחה לא מעט בעשורים האחרונים והשילוב של טכנולוגיות מתקדמות מאפשר למטופלים ליהנות מטיפולים ייחודים וממענה מקצועי המאפשר, במקרים רבים, להתגבר על בעיות בריאותיות שונות ומצבים מורכבים מאד. ובכל זאת, אנו שומעים על לא מעט מקרים של מוות כתוצאה מרשלנות רפואית, כתוצאה מטיפול לא הולם שניתן למטופל, אבחון שגוי או אי אבחון.

מה עושים במקרים של מוות?

במקרים אלו חשוב לפנות אל עורך דין, על מנת להגיש תביעה בגין המוות שנגרם. בני משפחתו או קרוביו של המטופל שנפטר רשאים להגיש תביעה לבית המשפט ולקבל פיצוי על כך. כדי לעשות זאת נכון, חשוב לפנות אל עורך דין מקצועי, המתמחה ברשלנות רפואית. עורכי דין המתמחים בכך הינם בעלי ניסיון של שנים ובעלי יכולת מקצועית גבוהה. הם יכולים להתמודד נכון אל מול המערכות השונות, לרבות בית המשפט או מוסדות רפואיים גדולים, ולייצג את בני משפחתו של הנפטר כראוי בתביעת העיזבון.

דוגמאות למקרי מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

מקרים של רשלנות רפואית מוות כתוצאה מכך וכן מקרים הקשורים לכך באופן עקיף הם רבים ומגוונים. בדרך כלל מדובר במקרים של ביצוע הליך רפואי כלשהו באופן לא מקצועי ולא מיומן, שגרם לנזק והוביל למותו של המטופל. גם מקרים של פענוח תוצאות בדיקות באופן שגוי או התעלמות מביצוע בדיקות הכרחיות שונות במצבים בריאותיים מסוגים שונים עשויים להיכנס במסגרת משפטית זו. ישנם לא מעט מקרים של מתן תרופות לא מתאימות או מינון לא נכון שהוביל למותו של המטופל וכן גם מקרים של אי יידועו של המטופל על הסכנות הכרוכות בטיפול, טיפול שבסופו נפטר המטופל, יכולים להיחשב כרשלנות רפואית.

לסיכום

בכל מקרה של מוות של בן משפחה קרוב כתוצאה מרשלנות רפואית, או חשש שמדובר בטיפול אשר אינו עומד בסטנדרט סביר, חשוב לפנות בהקדם אל עורכי דין המתמחים בתחום. בעזרתם של עורכי דין אלה ניתן להגיש תביעה לבית המשפט בשמו של הנפטר ולקבל פיצוי על כך. זוהי התמודדות שאיננה פשוטה, אולם בעזרתו של עורך דין זה ניתן להקל ולו במעט על הקושי הרב.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.