מקרים נפוצים של כשלים בטיפול הרפואי

טעויות נפוצות בטיפול

מקרים נפוצים של רשלנות בטיפול הרפואי

ישנם לא מעט מקרים המקימים עילה משפטית. מקרים אלה יכולים לכלול אבחון שגוי שבוצע, הליך רפואי לא תקין שהוצע למטופל, אי טיפול שלו היה זקוק המטופל ועוד. מקרי רשלנות רפואית הם רבים ומגוונים ובכל שנה מוגשים בעקבותיהם לא מעט תביעות לבית המשפט. מקרים אלה גרמו, בחלקם, לנזק בריאותי חמור, ואחרים אף הובילו למותו של המטופל. בעזרתו של עורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, ניתן להגיש את התביעה כדי לקבל את הפיצוי הכספי המגיע בעקבות הנזק וכן את הזכויות הנוספות הנלוות לכך.

בבית המשפט מטופלות בכל שנה המוני תביעות עקב מקרים של רשלנות רפואית מצריכים, כאמור, פנייה אל עורך דין כדי להגיש תביעה אל בית המשפט ולתבוע את האחראי לכך בגין הנזק שנגרם. ישנם מגוון של מקרים, הקשורים לתחום הרשלנות הרפואית: מקרים נפוצים מתייחסים לניתוחים פלסטיים שונים, הם מתייחסים גם לתהליך הלידה עצמו ולתקופת ההיריון. ישנם לא מעט מקרים הקשורים בטיפולים בתחום רפואת השיניים, וכן טיפולים הקשורים בהסרת משקפיים באמצעות לייזר. ישנם מקרים הקשורים באי אבחון או באיחור אבחון התקף לב וכן גם מקרים הקשורים במחלות הסרטן למיניהן.

מה עושים במקרים של חשש מרשלנות רפואית?

הן נפוצות מאד אמנם, אולם מצריכות התייחסות מקצועית במיוחד, בעיקר בשל מורכבותן. מכיוון שמדובר בתביעות בתחום הרפואה, תביעות שיכולות להיות בכל היבט מסוג שהוא הקשור בתחום, ישנה חשיבות רבה מאד לפנייה אל עורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. מקרים אלה, של רשלנות רפואית, יכולים להיות מופנים אל רופא מטפל, צוות טיפולי או אפילו אל מוסד רפואי גדול. לעיתים מדובר במערכות מורכבות וגדולות מאד שההתמודדות מולן איננה פשוטה. פנייה אל עורך דין, בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, יכולה לסייע בהגשת התביעה ובעיקר עם ההתמודדות הזו. מומלץ כמובן לפנות אל עורך דין מיומן ומקצועי מאד, וכן כזה שהתנסה בעבר בבית המשפט עם תביעות דומות.

דוגמאות

ישנן אינספור דוגמאות למקרי רשלנות רפואית. מקרים אלה, המתרחשים בארץ ובעולם, מובילים רבים להגיש תביעה בעזרתו של עורך דין, ולתבוע פיצוי בגין הנזק שנגרם. באופן כללי, מרבית התביעות מתייחסות לאבחון שגוי שבוצע במטופל או אי אבחון. פעמים רבות אבחון לא נכון עשוי להוביל למתן טיפול לא מתאים הגורם לנזק או אפילו למוות. גם אי ידיעתו של המטופל באשר לסיכונים הכרוכים בטיפול, יכולה להיחשב כרשלנות רפואית. ישנם לא מעט מקרים בהם טוענים המטופלים שבמידה והיו יודעים מהן הסכנות הנלוות לטיפול, סביר שהיו מסרבים לקבל אותו או בוחרים בטיפול מסוג אחר. וכמובן, גם מתן טיפול שאיננו הולם, טיפול לא מקצועי, יכול להוביל לנזק משמעותי אצל המטופל, נזק המצדיק הגשת תביעה לבית המשפט.

לסיכום

חשוב לזכור שישנה כתובת, שאליה ניתן לפנות במקרים של רשלנות רפואית. אם נפגעתם ונגרם לכם נזק, חשוב שתפנו אל עורך דין, המתמחה בתחום כדי לבחון את האפשרות של הגשת תביעה לבית המשפט. בדרך זו תוכלו לתבוע את פיצוי המגיע לכם ואת הזכויות השונות הנלוות לו.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך