רשלנות רפואית בניתוח לייזר

בשנים האחרונות עלו באופן משמעותי כמות האנשים המבקשים לעבור טיפולי לייזר להסרת משקפיים. עם כל היתרונות בניתוחים אלו, קיימים סיכונים בביצועם ולעיתים בשל קיומה של רשלנות רפואית נגרמים נזקים למטופלים. בכתבה זו ננסה לעמוד על תחום ניתוחי הלייזר בימינו.

טיפול לייזר כושל

עם התפתחות טכנולוגיית הלייזר בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מחליטים לבצע הסרת משקפיים בלייזר. גם בישראל ניתוחים אלו זוכים לפופולריות רבה ועשרות אלפי ניתוחי עיניים מתבצעים בכל שנה.

הביקוש הרב שיש כיום עבור ניתוחי לייזר להסרת משקפיים, גרם לכך שקמו מכונים רבים, המבטיחים לספק את הדרישה הזו בהליכים נטולי כאבים ובמחירים אטרקטיביים. זאת, בנוסף לעובדה שפתיחת מכון טיפולים בלייזר ורכישת ציוד מתאים אינה מחייבת רישיון מיוחד בישראל, הובילו לכך ששרלטנים רבים מנסים לנצל את הפופולריות הרבה של ניתוחי לייזר, ותוך כדי כך הם גורמים למטופליהם נזקים וסבל רב.

אין זה מפתיע, אם כן, שמספר התביעות שמוגשות בגין רשלנות רפואית בהסרת משקפיים בלייזר גדל מדי שנה.

התרשלות בניתוח לייזר ? מה זה אומר?

בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב, לא כל תקלה או כישלון של ניתוח לייזר נחשבים בהכרח למקרים של רשלנות.
על מנת שניתוח לייזר ייחשב לרשלני, צריכים להתקיים התנאים הבאים:

  • הרופא שביצע את הניתוח חרג מחובת הזהירות שיש לו כלפי המטופל. משמעותה של חובת הזהירות היא שהרופא מחוייב לנהוג בהתאם לסטנדרטים הרפואיים הקיימים לנסיבות בהן הוא מצוי. חריגה מסטנדרטים אלה נחשבת להפרה של חובת הזהירות.
  • למטופל נגרם נזק בעקבות ניתוח הלייזר.
  • הנזק שממנו סובל המטופל, הוא תוצאה של הפרת חובת הזהירות של הרופא שטיפל בו. ניתוח הלייזר להסרת משקפיים מורכב משלבים רבים, ובכל שלב הרופא המנתח עלול להפר את חובת הזהירות שלו כלפי מטופליו: החל בפגישת הייעוץ, וכלה בביצוע הניתוח עצמו.

מתי ניתוח לייזר נחשב ככושל ? אנשים אשר עברו ניתוח לייזר שנכשל, או שגרם להם נזק כלשהו, רשאים להגיש תביעה כנגד המנתח או המכון שבו בוצע הניתוח.

תביעות יכולות להיות מוגשות במקרים הבאים

  • כאשר מנתח מבצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים עבור מנותח, אשר אינו כשיר לעבור את התהליך, הדבר נחשב לרשלנות. חשוב לדעת, כי גם במקרה שהמנתח מבצע את הניתוח כתוצאה מאבחון לקוי, וגם אם הוא מבצע אותו מדעת בניסיון להרוויח כסף על חשבון המטופל.
  • כאשר ניתוח לייזר מבוצע תוך פגיעה באוטונומיה של המנותח. הכוונה היא למצב שבו המנותח עובר את הניתוח ללא הסכמתו. חוסר הסכמה מדעת של המנותח יכולה להתרחש במצבים רבים. למשל, אם הרופא המטפל הסתיר מהמטופל פרטים כלשהם אודות הניתוח או סיכויי ההצלחה שלו, על מנת להניע את המטופל לעבור הסרת משקפיים בלייזר ? ניתוח שהוא היה נמנע ממנו לו נמסר לו כל המידע הרלבנטי.
  • כאשר מנתח פועל באופן בלתי סביר במהלך ניתוח להסרת משקפיים, דבר אשר גורם נזק למטופל.

ניתוחי לייזר רשלניים

עורך דין רשלנות רפואית בתביעות על ניתוחי לייזר

אם עברתם ניתוח לייזר בעיניים ותוצאותיו היו בלתי צפויות והסבו לכם סבל, ייתכן שמדובר בתוצאה שבסיסה בקיומה של רשלנות רפואית .

בכל חשד שמתעורר, חשוב מאוד לבחור עורך דין ולפנות אליו לייעוץ, אשר נסיונו והבנתו בתחום יוכלו לעזור לכם בהבנת מצבכם המשפטי. בנוסף לכך, עו"ד מומחה יוכל להפנות אתכם לגורמים מקצועיים ומתאימים לקבלת חוות דעת רפואית, אשר הכרחית לשם הגשת התביעה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך