אבחון או טיפול לקוי במחלת הסרטן

אבחון סרטן

מבין התביעות הרבות הקשורות לרשלנות הרפואית, מקרים של רשלנות הנוגעת למחלת הסרטן, נחשבים לנפוצים מאוד. מדובר במחלה קשה במיוחד, אולם שכיחה מאד, לצערנו.

בכל זאת, הרפואה המתקדמת והטיפולים המיוחדים, המוצעים לה, עוזרים, במקרים רבים, להתמודד איתה ולהבריא ממנה. לצד כל זה, ישנם לא מעט מצבים של מקרי סרטן, שנגרמו בשל אבחון לקוי או אי אבחון. מקרים אלה מוגדרים כמקרים מצדיקים הגשת תביעה אל בית המשפט בעזרתו של עורך דין המתמחה בתחום.

כיצד באה לידי ביטוי הרשלנות הרפואית במקרים של סרטן?

מחלת הסרטן היא מחלה קשה מאד, אולם ישנם לא מעט מקרים בהם ניתן להבריא ממנה. ישנם סוגים שונים של סרטן וכל אחד מהם מצריך טיפול אחר. לצערנו, ישנם לא מעט מצבים בהם הסיבה למידת מורכבותה של המחלה או לאי ההחלמה ממנה נעוצה בשל טיפול לא מתאים, ובעיקר בשל איחור באבחונה. חשוב לזכור שככל שמאבחנים את מחלת הסרטן מוקדם יותר ניתן להציע את הטיפול המתאים. ככל שמבצעים אותו מוקדם, כך עולים סיכוייו של החולה במחלת הסרטן להירפא ממנה. במקרים של אבחון מאוחר מדי, אי אבחון או אבחון שגוי, שהובילו להחמרתה של המחלה, ישנה סבירות גבוהה מאד שמדובר במקרה של רשלנות רפואית סרטן.

מה עושים במקרים של חשש מרשלנות רפואית?

במקרים של חשש בכשל הטיפול הרפואי הקשור למחלת הסרטן ניתן להגיש תביעה לבית המשפט. אבחון מאוחר, אי אבחון או אבחון שגוי, כל אלה עשויים לגרום לנזק רב לחולה ואף להוביל למותו. ישנם לא מעט פעמים בהם מטופל פונה אל הרופא האישי שלו ומתלונן על תופעות שונות, כמו כאבים באזור מסוים, חולשה או כל תופעה בריאותית אחרת שאיננה רגילה. במקרים בהם הרופא מסיבה כלשהו מתעלם מכך, בוחר בהליך שאיננו נכון או פועל באופן שאיננו מקצועי, הסיכוי לגלות את המחלה בזמן ולהציע את הטיפול המתאים, נמוך מאד. במקרים אלה מדובר ברשלנות רפואית המצדיקה הגשת תביעה אל בית המשפט. כדי לעשות זאת נכון ולהתמודד באופן המתאים מול המערכת המשפטית והמערכות האחרות, מומלץ לפנות אל עו"ד מקצועי בעל התמחות וניסיון בתביעות הקשורות במחלת הסרטן.

דוגמאות למקרי רשלנות רפואית הקשורה למחלת הסרטן:

תביעות הקשורות למחלת הסרטן יכולות להיות תביעות בהן מדובר באבחון מאוחר של מחלת הסרטן, אבחון שגוי וכן גם מתן טיפול שאיננו מתאים לסוג הסרטן או למטופל עצמו.

ישנן תביעות בתחום זה העוסקות באבחון מאוחר מדי של גידול במוח, הנחשב לאחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר. ישנן גם תביעות רשלנות רפואית סרטן המתייחסות לאיחור באבחון סרטן העור או סרטן הריאות. גם מקרים של איחור באבחון סרטן השד הם מקרים נפוצים מאד לצערנו וכאלה המוגשים פעמים רבות לבית המשפט ובעיקר מכיוון שניתן היה למנוע אותם.

בכל אחד מהמקרים מדובר באבחונים לא מקצועיים או אבחונים מאוחרים מדי שבמידה והיו מתבצעים בזמן ונעשים כהלכה ניתן היה לאתר את המחלה ולהציע טיפול מתאים, שיאפשר להתמודד איתה ולהגדיל את הסיכוי להירפא ממנה.

לסיכום

אם חליתם במחלת הסרטן ואתם חוששים שחוויתם מקרה של רשלנות רפואית, חשוב שתפנו בהקדם אל עורך דין, המתמחה בתחום, שיוכל לסייע לכם בהגשת תביעה ובקבלת הפיצוי המגיע לכם.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך