טיפולים העולים לכדי מעשה פלילי

טיפול רפואי פלילי

במקרים של טיפול רפואי רשלני, יכול הנפגע לפנות אל בית המשפט ולהגיש תביעה בגין המעשה הרפואי הרשלני שבוצע. מקרי רשלנות רפואית פלילית הינם מקרים חמורים במיוחד המצריכים את עזרתו של עורך דין, המתמחה בתחום ונחשב לכתובת הנכונה ביותר, שאליה מומלץ לפנות. כל מי שנפגע כתוצאה מהליך רפואי כלשהו, יכול, לעיתים, להוכיח לבית המשפט שמדובר במעשה פלילי, עבירה על החוק, ולקבל את הפיצוי המגיע לו, ובמיוחד אם נגרם לו נזק בשל כך.

קראו למשל באתר המשפטי LawTip על מקרים שהובילו למותו של המטופל או על מקרים של רשלנות שהותירו נזק גופני קשה.

מהם מקרים של רשלנות רפואית פלילית?

לא אחת מוגשות לבית המשפט תביעות העוסקות בטיפולים העשויים להיחשב כ"פליליים". הרשלנות הרפואית, שאמנם איננה מוגדרת באופן חד משמעי וקבוע בחוק, מתייחסת אל פקודות הנזיקין ואל הגדרות אחרות בתחום המשפטי, שיחד עוזרות להבין ולבחון את המקרה, ולקבוע, בסופו של דבר, האם אכן מדובר ברשלנות רפואית. מדובר במקרים שבהם הוצע טיפול או שירות רפואי מסוג אחר, שבוצע באופן שאיננו סביר, כפי שנדרש מכל מטפל. במקרה זה ניתן לפנות אל בית המשפט ולתבוע את הפיצוי המגיע בעקבות הנזק שנגרם. המקרים הנחשבים לפליליים, הינם חמורים במיוחד, עד לכדי הגדרתם כפליליים, והנאשם, שאותו תובעים, יכול להיות מואשם בגין סוגים שונים של עבירות, לרבות מעשים פזיזיים ולעיתים גם גרימה למוות.

בית המשפט, בעודו מתייחס למקרי רשלנות רפואית פלילית, בוחן את הקשר שבין המטפל למטופל, קשר שמוכרח להתבסס על סטנדרטים, הנחשבים למקובלים בעולם הרפואה. במקרים אלו יכול בית המשפט לקבוע שהרופא המטפל או כל גורם רפואי אחר ביצע את הטיפול שלא על פי סטנדרטים אלה, ובעיקר בניגוד לזהירות המחייבת אותו. טיפול זה, שעשוי היה לגרום לנזק חמור, ולעיתים אכן גרם לכך, נקבע כמעשה רשלני לאחר הצגת המקרה והבאת הוכחות וראיות שונות לבית המשפט. הנזק הרפואי יכול להיות מסוגים שונים, אולם על התובע להוכיח שקיים קשר נסיבתי בין הנזק שנגרם למחדל הרפואי.

מה ניתן לעשות במקרים מסוג זה?

כל מי שנפגע כתוצאה מטיפול רפואי כלשהו או הליך אחר, שקשור בכך, יכול, כאמור, לפנות אל בית המשפט ולהגיש תביעה כנגד הפוגע. במידה והוא אכן מחליט לעשות זאת, מומלץ לו לפנות אל עורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון בכך. בין אם מדובר במקרי מוות ברשלנות, המוגדרים על פי החוק כעבירה פלילית, או כל מקרה אחר, עורך הדין, המייצג את התובע, יכול לסייע לו להתמודד עם המקרה, שגם כך איננו פשוט, ואף לעשות זאת במקצועיות רבה מאד. חשוב לזכור שמקרים אלה עשויים להיות מורכבים מאד. פנייה אל עורך דין בהקדם, עורך דין שהתנסה בעבר בהגשת תביעות כאלו, היא הדרך הנכונה ביותר לפעול.

לסיכום

במידה ונפגעתם כתוצאה מהליך רפואי מסוג כלשהו, אתם מוזמנים לפנות עוד היום אל עורך דין רשלנות רפואית פלילית, שישמח לייצגכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך. תוכלו להגיע לפגישת ייעוץ מקדימה ולבחון את המקרה וכן גם לבדוק מהן הדרכים הטובות ביותר, בהן מומלץ לנקוט. זהו הפתרון הטוב ביותר והסיכוי הגבוה ביותר כדי לזכות בתביעה ולהתמודד עם מקרה הרשלנות. במסגרת פגישת הייעוץ המקדימה תוכלו לבדוק את מידת התאמתו של עורך הדין וכמובן גם, ויחד איתו, להתחיל לפעול.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך