עברת לידה מוקדמת? בחני את הזכויות

פג באינקובטור

ישנם לא מעט מקרי רשלנות רפואית הקשורים בתהליך הלידה עצמו, ולעיתים אף בתקופת ההיריון. מקרים של לידה מוקדמת אינם שכיחים אמנם, אולם מתרחשים מדי שנה, לצערנו, ומובילים להגשת תביעה בבית המשפט. מה מאפיין מקרים אלה ומה מומלץ לעשות במידה וישנו סיכוי רב מאד שאכן מדובר במקרה של לידה מוקדמת כתוצאה מרשלנות רפואית? על כך, במאמר הבא.

כיצד באה לידי ביטוי הרשלנות הרפואית במקרים של לידה מוקדמת ?

כשלים במהלך הלידה הם מקרים נפוצים מאד ובכל שנה מוגשות לבית המשפט לא מעט תביעות, הקשורות בזה. מקרי רשלנות רפואית לידה מוקדמת, וכפי שמרמז שמם, קשורים בלידתו המוקדמת של התינוק, לידה מוקדמת שגרמה לנזק בריאותי לאם או לעובר עצמו. היריון בריא נמשך במשך 40 שבועות. לידה, שמתרחשת במהלך השבוע ה – 37 או לפניו, נחשבת ללידה מוקדמת. באופן כללי, כל תינוק שנולד בין השבוע ה – 34 לשבוע ה – 37 נחשב לתינוק פג ולכן נזקק לשירותיה של הפגייה. במקרים בהם נולד התינוק עוד לפני כן, ישנו חשש משמעותי לבריאותו. ישנם לא מעט מצבים בהם נשים יולדות לפני הזמן, ומסיבות שונות. אולם, במקרים של לידה מוקדמת, בהם נגרם נזק לאם או לתינוק, ייתכן שמדובר במקרה של טיפול רשלני.

מה עושים במקרים של חשש מרשלנות?

במקרה של כשל בלידה מוקדמת ישנה חשיבות רבה מאד לפנייה אל עו"ד המתמחה ברשלנות רפואית. בעזרתו של עורך דין מיומן ומקצועי ניתן להגיש את התביעה לבית המשפט בגין הנזק שנגרם לתינוק או לאם בעקבות הלידה המוקדמת. חשוב לזכור שרק עורך דין, המתמחה בתחום, הוא הכתובת המתאימה לעשות זאת. ייתכן ויהיו לא מעט עורכי דין שיציעו את שירותיהם, אולם רק עורך דין, הבקיא בפסקי דין שונים הקשורים במקרים של לידה מוקדמת כתוצאה מרשלנות רפואית, יכול לתת את המענה המקצועי והטוב ביותר ולהגדיל את הסיכוי לקבל את הפיצוי המגיע בשל כך. בטרם הפנייה אליו חשוב לקבל המלצות על עורך הדין וכן לשמוע את חוות הדעת של לקוחותיו הקודמים. מומלץ לפנות אל עורך דין בעל ניסיון של שנים בתחום זה וכן גם להיפגש איתו פגישת ייעוץ מקדימה ובלתי מחייבת כדי לבדוק את מידת התאמתו.

דוגמאות למקרי רשלנות רפואית במסגרת לידה מוקדמת

ישנן לא מעט דוגמאות למקרים של טעויות בלידה מוקדמת. אחת מהן היא במקרים של בדיקת מי שפיר, שנעשתה בשלבים מאוחרים של ההיריון וגרמה ללידה מוקדמת. ככל שמדובר בלידה מוקדמת יותר, בשבועות מוקדמים יותר, כך הסיכוי שייגרם נזק לעובר הוא גבוה יותר. במקרים בהם מתרחשת לידה מוקדמת, עשוי להיוולד תינוק שאיננו מפותח, תינוק שהמערכות החיוניות של גופו לא הגיעו לבשלותן ולכן סיכוייו לשרוד נמוכים מאד. אמנם, לבדיקת מי השפיר ישנם סיכונים נלווים, אולם לעיתים, כשהיא מתבצעת באופן שאיננו מקצועי, הסיכוי לסיכונים השונים עולה באופן משמעותי ועלול להיגרם נזק לעובר עצמו כתוצאה מלידה מוקדמת.

לסיכום

אם חוויתן מקרה של לידה מוקדמת, שכתוצאה ממנה נגרם נזק לעובר או לכן, ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית. חשוב שתפנו בהקדם אל עורך דין המתמחה בתחום כדי לקבל את הסיוע המתאים, ובעיקר את הסיוע המקצועי ביותר.