עורך דין רן שפירא

בעל תואר ראשון בהצטיינות במשפטים, עו"ד ושותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, מגשר מוסמך ומנהל מחלקת הרשלנות הרפואית במשרד. 

עו"ד רן שפירא

ראיון עם בעל משרד עורכי דין לרשלנות רפואית, נזיקין וביטוח

אחרי שנים של עיסוק בתחום וניסיון רב בייצוג מאות נפגעי גוף ומבוטחים רבים, עו"ד שפירא מאמין כי זוהי זכות לייצג נפגעים ושואב את כוחו מהסיפוק האדיר במתן עזרה לאלו אשר זקוקים לכך אולי יותר מכל.

ערכנו עימו ראיון קצר.

אילו שיקולים גרמו לך לבחור לעסוק בתחום המשפט?

השאלה באיזה תחום לבחור ללמוד היא שאלה בה עוסק כל אדם בצומת דרכיו כבוגר. בכל הנוגע אלי, הסיבה בעטיה בחרתי ללמוד משפטים הינה כי לא מצאתי כל מקצוע אחר שבו אחוש אתגר שכלי שמשולב כל כך עם סיוע רגשי.

באופן אישי, איני מכיר סיפוק גדול יותר מלעזור לאנשים, אם בכלל, ובפרט בנושא זכויותיהם המשפטיות. לכך יש להוסיף את היצירתיות והעומק האינטלקטואלי שמציע התחום לטעמי. כך שבכל הנוגע אלי, ידעתי תמיד שמשפטים הוא התחום אותו ארצה ללמוד. יחד עם זאת, אף פעם לא ידעתי עד כמה העבודה בפועל תהיה מרתקת. אני יכול לומר שהופתעתי לטובה.

היכן למדת ומתי הוסמכת?

את לימודי המשפטים שלי ביצעתי במכללה למנהל בראשון לציון. זכיתי למרצים מאלפים, כמו שופטת העליון דפנה ברק ארז, וכן מרצים נוספים שהותירו בתלמידיהם ניצוץ של גאונות ויצירתיות, שרק גרמו לתלמידים כמוני לרצות לשאוף כמה שיותר גבוה בתחום.

הוסמכתי בשנת 2007, לאחר סיום לימודים המשפטים בהצטיינות דיקאן.

כיצד היית מגדיר את תקופת ההתמחות?

המסע שלי בנבכי הפרקטיקה של המקצוע התחיל בטרום התמחות. זכיתי להיות חלק מהמשרדים המובילים בתחום הביטוח והנזיקין. המסע שעברתי עד היום היה מרתק. היופי במקצוע הוא שכל יום אתה לומד משהו חדש.

היום בעבודתי אני מייצג נפגעים מול גופים גדולים. המדובר במשימה מאתגרת שעל מנת לבצע אותה אתה חייב להיות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. התחום שלנו מאפשר לנו להילחם עבור אלו שזקוקים לנו בשביל לשרוד אחרי פגיעות קשות. תחושת הסיפוק בסיוע להם היא אדירה ואני חושב שהיא, בסופו של יום, הסיבה להכל.

מה לדעתך הופך עו"ד רשלנות רפואית למצליח בעשייתו? מהן התכונות הבולטות אצלך?

ישנן תכונות רבות שהופכות עורך דין לטוב ולמצליח בעשייתו. ואולם, לשיטתי, המקצועיות הינה לפני הכל. כמו כן חשוב לציין את היכולת למצוא את העיקר, את הקלף המנצח. זהו האתגר הכי יפה במקצוע שמפריד לדעתי בין עו"ד טוב למשנהו.

איני יכול לציין מהו הייחוד שלי באופן אישי משל אין הנחתום מעיד על עיסתו. צריך לשאול את לקוחותיי. באותה נשימה אני יכול לומר כי איני רואה את עבודתי כ"עבודה" אלא כשליחות לכל דבר ועניין ואני חושב שכל לקוח שלי מרגיש זאת.

באילו תיקים אתה מטפל?

אני עוסק בתיקים מגוונים בתחום התמחותי ובעיקר בכל הנוגע לעולם הרשלנות הרפואית. באופן כללי, כל תיק בתחום הרשלנות הרפואית הביטוח והנזיקין הוא חלק ממני ומוזמן להיכנס לעולמי.

מהו ה"אני מאמין" שלך?

האני מאמין שלי הינו כי ייצוג נפגעים בתיקים הוא זכות. בנוסף, השגת תוצאה טובה היא יכולת ואינה מזל. אני תמיד אומר לעובדי משרדי ולעורכי הדין שאני מכיר שבניגוד למקצועות אחרים, בעריכת דין השירות הוא מאוד חשוב אך התוצאה היא העיקר. הגעה לתוצאה לא טובה לא תכסה על שירות יעיל. תוצאות ולא תירוצים זהו משפט שלקוח אולי ממגרשי הספורט אך מתאים בהחלט גם למגרש המשפטי.

אין מתכון להצלחה. לא במקצוע עריכת הדין ולא בחיים בכלל. יחד עם זאת, אני משתדל בכל יום לקום ולזכור שאני אמנם יוצא את ביתי עם חליפה, אבל אלו בעצם מדי מלחמה כשמאחורי מאות אנשים שמחכים שאוביל אותם לניצחון. הדרך מרתקת וריח ההצלחה בסופה ממכר.

האם יש תיק שחדר לך לתוך הלב?

בחיי המקצועיים נתקלתי בהמון תיקים מעניינים אשר חודרים ללב. לאחרונה הסתיים תיק מאוד מרגש. ילד בן 30 שנפטר בשל איחור מאוחר של מחלה. המשפחה הייתה מרוסקת. ידעתי שדבר לא יחזיר להם אותו. אבל לסיים את התיק ולראות את ההרגשה שלהם שעשו צדק עבור אהובם, זו הרגשה שמסבירה לך למה אתה עושה את מה שאתה עושה, ולמה מחר יש סיבה לקום ולעשות את אותו הדבר עבור משפחות נוספות.

אילו שינויים דרושים לדעתך במערכת המשפט?

אני מהמצדדים במערכת המשפט וביכולותיה ואעשה כל הנדרש על מנת להגן עליה. אני סבור כי ישנם שופטים מצויינים במדינתנו אשר מתאפשרת להם עבודה יעילה אודות שדרוג טכנולוגי מתמיד. אני סובר חייבים להמשיך בכיוון זה שיאפשר לאנשים לקבל את יומם בבית המשפט באופן מהיר ויעיל.

 איזה "טיפ" היית מעניק למתמחה / עו"ד צעיר?

אם אצטרך להעניק "טיפ" למתמחה השוקל להיכנס לעולם הרשלנות הרפואית הביטוח והנזיקין, אני סבור שהייתי אומר לו כי אם הוא מתלבט שלא יגיע לתחום הזה. לי לא היה ספק מה המקום שלי ואני לא חושב שניתן לשרוד מקצועית ורגשית בלי שהתחום הזה נמצא באמת בבסיס שלך.

אם לא היית עוסק בתחומך, במה היית עוסק?

קשה מאוד לענות מה הייתי עושה אם לא הייתי עורך דין. האמת הקשה אך האמיתית הינה כי אני לא רואה את עצמי עושה משהו אחר. משעמם. אבל נכון.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך