טיפולים רשלניים במערכת הרפואה הצהלית

רשלנות במרפאות צהל

רשלנות רפואית בצה"ל

מקרה של רשלנות במערכת הצהלית מוגדר ככזה שבו נגרם נזק למטופל על ידי המטפל או הצוות הרפואי, נזק שניתן היה למנוע אותו. מקרים כאלה, כמו מקרים אחרים ובתחומים שונים, עשויים להתרחש גם במערכת הצהלית, ולצערנו, גם מתרחשים בתדירות גבוהה מדי.

מקרי רשלנות רפואית בצה"ל יכולים להיות כאלה הקשורים לחיילים בסדיר, לחיילים במילואים או לחיילים בקבע והם מובילים, בדרך כלל, גם להגשת תביעה לבית המשפט בגין הנזק שנגרם לחייל.

נפגעתם בטיפול צבאי? בחנו זכויותיכם בפורום

כיצד באה לידי ביטוי הרשלנות הרפואית בצה"ל?

במהלך השירות הצבאי עשויים החיילים להזדקק לטיפול רפואי בשל בעיות בריאותיות או סיבות אחרות. מקרי רשלנות רפואית בצה"ל, כמו מקרים באזרחות, נובעים בשל החלטות שגויות של הגורם המטפל או חוסר מקצועיות. כל חייל, אשר נזקק במהלך שירותו הצבאי לטיפול רפואי, יכול לפנות באופן ישיר אל רופאים מטעם הצבא כדי לקבל טיפול מתאים.

במידה וניתן טיפול שאיננו מקצועי, טיפול לקוי או אפילו לא ניתן טיפול כלל וכתוצאה מכך נגרם נזק לחייל, ניתן להגיש תביעת רשלנות נגד צה"ל.

אמנם מדובר בגורם גדול מאד, אולם גם נגדו ניתן לפעול על מנת לשמור על זכויותיו של החייל שנפגע ולדאוג שיקבל את הפיצוי המגיע לו ואת כל הזכויות הנלוות לנזק שנגרם.

מה עושים במקרים של חשש לכשל בטיפול?

במקרים של רשלנות רפואית בצה"ל חשוב לפנות אל משרד עורכי דין או אל עורך דין, המתמחה בתחום ובעל ניסיון בהגשת תביעות מסוג זה נגד צה"ל. חשוב לזכור שבמידה ונגרם נזק לחייל בשל טיפול שניתן לו במהלך שירותו הצבאי ניתן להגיש תביעה נגד צה"ל, גם אם נדמה שהסיכוי לנצח בה הוא קלוש. זו הסיבה מדוע חשוב לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מומחה ולהיעזר בו על מנת לעשות זאת באופן הנכון.

כדי לוודא שאכן מדובר בעורך דין מתאים, מומלץ לפנות אל לקוחות קודמים או לקבל המלצות על עורך דין שיכול לסייע בכך.

דברים שחשוב לבחון בבחירת עורך דין: חשוב לבחון את ניסיונו הקודם של עורך דין זה ולוודא שהגיש בעבר תביעות דומות לבית המשפט, שחלקן גם אל מול מערכות גדולות ומורכבות, לרבות צה"ל.

חשוב לדעת גם שעורכי דין רבים מציעים פגישת ייעוץ מקדימה ללא התחייבות. מומלץ לנהל פגישה כזו, על מנת לבחון את המקרה ולבדוק האם אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית, ובו זמנית גם לבדוק את מידת התאמתו של עורך הדין.

דוגמאות למקרי רשלנות במסגרת הצבאית:

תביעות רבות, הקשורות לרשלנות רפואית בצה"ל, עוסקות באבחון שגוי שבוצע על ידי רופא צבאי, אבחון שהוביל לטיפול לא מתאים או אי טיפול כלל. במקרים של אבחון שגוי מדובר הינם כאלה העשויים להוביל לנזקים חמורים במיוחד, ובעיקר כאלה שניתן היה למנוע אותם במידה והאבחון היה מתבצע כהלכה. גם מקרים של אבחון מאוחר הם מקרים נפוצים מאד ומופיעים לא אחת בתביעות נגד צה"ל. במקרים אלה מדובר באבחון שבוצע מאוחר מדי וכתוצאה מכך הוביל למצב בריאותי שאיננו ניתן לטיפול ולהקטנת סיכויי ההחלמה.

לסיכום

אם טופלתם במהלך השירות הצבאי באופן לא מקצועי ונגרם לכם נזק, מומלץ לכם לפנות אל עורך דין מקצועי העוסק בתחום הרשלנות הרפואית ולהגיש תביעה נגד צה"ל. חשוב שתעשו זאת בהקדם וכמובן בעזרתו של עורך דין בעל ניסיון רב בתחום.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך