לפני פגישה עם עו"ד? אלו הדברים שיש לבדוק

מידע חשוב לנפגע – איך להיערך לפגישת במשרד עורכי דין, מה מומלץ להביא ומה ייבדק על ידי עורך הדין.

עורך דין לתאונות עבודה

במידה ועברתם תאונת עבודה והחלטתם לפנות אל עו"ד לשם בירור זכויותיכם ומימושם, תוכלו בכתבה זו לקבל מידע פרקטי על הדברים שהינכם צריכים להביא עימכם לפגישה עם עורך הדין, הדברים שיבדקו בפגישה וסדר הפעולות שינקטו על ידי לשם מימוש הזכויות.

מה להביא לפגישה?

לפגישתכם עם עורך הדין אנו ממליצים לכם להביא את המסמכים הבאים:

  • תיעוד רפואי – אל פגישתכם עם עו"ד תאונות עבודה אנו ממליצים שתגיעו בליווי מלא של התיק הרפואי הרלבנטי, לרבות מסמכים רפואיים מעברכם הרפואי ככל וחלה החמרה במצבכם הרפואי עקב תאונת עבודה.
  • מסמכי ביטוח לאומי – כגון מסמכים שנערכו על ידי פקיד התביעות או פרוטוקול וועדה רפואי (ככל ופניתם כבר לביטוח לאומי).
  • אסמכתאות וראיות אודות הפגיעה והנזק – אנו ממליצים לכם להביא לפגישתכם העתק מלא של התכתובות הנוגעות לתאונה, תמונות מזירת התאונה.
  • ביטוחים פרטיים – ככל ובידכם פוליסות ביטוח פרטיות כגון פוליסת ביטוח נכות מתאונה או פוליסת אובדן כושר עבודה, אנו ממליצים לכם להביא עימכם אותן גם כן לפגישה עם עו"ד תאונות עבודה על מנת שיבדוק את זכויותיכם על פיהן.

הליך בדיקת הזכויות

במהלך פגישתכם, יבדוק הלה את זכויותיכם למול גורמים או גופים שונים, ובין השאר זכויותיכם להגשת תביעת פיצויים נגד ביטוח לאומי, תביעת נזיקין נגד המעביד ו/או חברת הביטוח שביטחה אותו בפוליסת חבות מעבידים או זכויותיכם על פי פוליסות ביטוח פרטיות שרכשתם.

ככל וימצא עו"ד תאונות עבודה כי התאונה שעברתם הינה תאונת עבודה על פי חוק, ינחה אתכם עורך הדין ביחס לפעולות בהן שיש לנקוט לשם מימוש הזכויות הקיימות לכם בביטוח הלאומי. בכל הנוגע לזכויות בביטוח הלאומי אנו ממליצים לכם לעיין בכתבות המתפרסמות באתר בחלק "תאונות עבודה ביטוח לאומי".

ככלל ניתן לומר כי לאחר הגשת התביעה לביטוח לאומי מחליט פקיד תביעות ביטוח לאומי האם התאונה היא תאונת עבודה או לא. במידה וקבע פקיד התביעות כי התאונה שעברתם הינה תאונת עבודה, כעקרון הינכם עשויים להיות זכאים למספר תגמולים. נפגע תאונת עבודה זכאי לתשלום דמי פגיעה עבור הימים בהן העובד אינו יכול לעבוד (עד 90 ימים ומוגבל ל- 75% משיעור השכר הממוצע ברבעון האחרון שלפני התאונה), מענק חד פעמי ככל וועדה רפואית קבעה שהנפגע סובל מאחוזי נכות בשיעור בין 9%-20% וקצבה חודשית ככל וועדה רפואית קבעה כי הנפגע סובל מנכות שיעור 20% ומעלה. נכה שנקבעה לו דרגת נכות הנמוכה מ- 9% לא זכאי לגמלה, פרט כאמור לעיל לתשלום דמי פגיעה (ככל ולא עבד ולא קיבל שכר עבור ימים אלה).

האם המעסיק התרשל או עבר על הוראות החוק?

ככל וימצא עו"ד תאונות עבודה כי נסיבות תאונת עבודה מקימות עילה כנגד המעביד ו/או חברת הביטוח שביטחה את המעביד בביטוח חבות מעבידים, בשל רשלנות ו/או הפרת חובה חקוקה, ינחה אתכם עוה"ד ביחס לפעולות בהן יש לנקוט לשם מימוש זכויות אלה. ככלל לצורך הגשת תביעת פיצויים / תביעת נזיקין כנגד המעביד ו/או חברת הביטוח שביטחה אותו בביטוח חבות מעבידים יידרש עורך הדין לביצוע הפעולות הבאות:

עו"ד תאונות עבודה יגבש את כל החומר הדרוש לניהול התביעה כגון: מסמכים רפואיים, קבלות, צילומים מזירת האירוע, רשימה של עדים לביסוס העילה. במידת הצורך, ידריך אתכם עורך הדין ביחס לראיות הדרושות לו לשם ביסוס התביעה ואשר באפשרותכם להעמיד לרשותו.

בנוסף, על מנת להגיש תביעת נזיקין מסוג נזקי גוף לבית המשפט, נדרש נפגע תאונת עבודה על פי חוק לצרף לתביעתו חוות דעת רפואית אשר ערוכה על פי הנוסח המופיע בפקודת הראיות. עו"ד תאונות עבודה יברר עימכם מיהו המומחה הרפואי המתאים ביותר לעריכת חוות הדעת ויתאם הזמנה של חוות דעת זו. חשוב מאוד לברר עם עורך הדין מראש מהם העלויות האפשריות לעריכת חוות הדעת, קודם לבדיקה על ידי המומחה הרפואי.

לאחר הגשת התביעה לבית המשפט, מתחיל המסלול המשפטי עליו חשוב לקבל הסבר מפורט על ידי עו"ד.

לקבלת ייעוץ משפטי והערכת סיכויי תביעת תאונת עבודה על ידי עו"ד תאונות עבודה, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר.

נדגיש, כי פנייתכם חסויה ואינה מחייבת.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום תאונות עבודה

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

1 תגובות

  • 26 באוגוסט 2017 בשעה 15:28

    עורך דין שמיצג אותי מול ביטוח לאומי לא התרשמתי. ממנו לטובה בוועדה הרפואית האים אני יכול להחליף אותו איתכם ואיך עושים זאת

התגובה שלך