טיפים ועצות בבחירת עורך דין

ייעוץ עם עורך דין לתאונות עבודה

עו"ד תאונות עבודה – כיצד בוחרים?

האלמנט החשוב ביותר להצלחת תביעה משפטית בגין פגיעה בעבודה הינו ללא ספק בחירת ייצוג משפטי הולם. כלומר, בחירת עורך דין מנוסה, מקצועי ומומלץ המתמחה בענף זה, ושהינו בעל ידע נרחב בתחום החוקים הנוגעים לחברות הביטוח השונות ובעיקר בתקנות המוסד לביטוח לאומי.

מומלץ לערוך בדיקה באינטרנט אודות עו"ד תאונות עבודה שעימו אתם חושבים להתקשר.

באמצעות חיפוש בגוגל וביקור באתר של עורך הדין תוכלו לבדוק האם הוא אכן מתמחה רק בתחום הנזיקין ותאונות עבודה, או שמא רשימת ההתמחויות שלו עוסקת במגוון רחב מאוד של תחומים. במקרה כזה, יש להטיל ספק בעומק ידיעותיו בתחום תאונות העבודה.

למה צריך לשים לב? פורום תאונות עבודה

עצות לבחירת עורך דין

מלבד העצות שניתנו  לעיל, בעת בחירת עורך דין מומלץ להתחשב במספר פרמטרים נוספים:

  • היכרות עם עולם הרפואה – עו"ד תאונות עבודה מקצועי חייב להיות בקיא במונחים ובנושאים מעולם הרפואה והאנטומיה. סביר להניח שבעקבות התאונה שעברתם יהיה בידכם מעט ידע רפואי על נושא פגיעתכם, ותוכלו לנצל זאת על מנת לתחקר את עורך הדין ולוודא שהינו בקיא במושגים הרלבנטיים.
  • המלצות – הדרך הטובה והבטוחה ביותר למציאת עו"ד העוסק בתאונות עבודה, כמו בהרבה תחומים אחרים, היא קבלת המלצות אישיות מאנשים שאתם מכירים וסומכים על דעתם. עם זאת, יש לשים לב שההמלצות ניתנות מאנשים שהגישו תביעות בגין תאונות עבודה, ולא בתחומים אחרים, מכיוון שייתכן מאוד שעורך שהומלץ בזכות תביעת נדל"ן לא יהיה בעל אותן יכולות בתחום הנזיקין.
  • יכולת ביטוי – בחרו בעו"ד בעל יכולת ביטוי שוטפת, משכנעת, עניינית ומעניינת, אשר יוכל לייצג אתכם באופן מוצלח בבית המשפט.
  • הצלחות – מומלץ לחפש פסקי דין בהם ניצח עורך הדין והשיג עבור לקוחו את מלוא הזכויות להם הוא היה ראוי, וכן תיקים מתוקשרים בהם נטל עורך הדין חלק פעיל.

מה נדרש עבור תביעות בגין תאונות עבודה?

עו"ד הבקי בתחום ידרוש מכם עם קבלת התיק לשמור על כל מסמך ותיעוד הקשורים לתאונה. ככל שיהיו בידי עורך הדין יותר ראיות, כך תגדל יכולת ההוכחה ועימה הזכייה בפיצויים הולמים. מסמכים אלו כוללים כל תיעוד רפואי מרגע התאונה אשר הוצאו על ידי בית החולים וחדר המיון, רופא תעסוקתי במקום העבודה ובקופת החולים, וכן חוות דעת של רופאים מומחים. אל האחרונים תישלחו מטעם עורך הדין ואלו יבדקו את מידת הנזק שנגרם והקשר הנסיבתי לתאונה.

בנוסף לכך יש לשמור כל קבלה, חשבוניות ומסמך המעידים על הוצאות רפואיות בגין הפגיעה, כולל נסיעות, תרופות  וציוד רפואי. במידה והמשטרה הייתה מעורבת באירוע, כמו במקרים של תאונות דרכים בעת נסיעה לעבודה, יש להביא גם תיעוד של המשטרה.

תאונת עבודה עקב נפילת דלת מחסן

דוגמה מובהקת לתאונת עבודה היא מקרה של עובד במפעל מזון אשר תבע את החברה המעסיקה בגין רשלנות, עקב נפילת דלת מחסן שגרמה לו לנזק בגב התחתון וברגלו הימנית.

בעזרת עו"ד המתמחה בתאונות עבודה דרש הנפגע להכיר לו בנכות קבועה של חמישה עשר אחוזים, אשר נגרמה עקב התאונה. זאת בנוסף לאובדן יכולת השתכרות עקב היעדר כשירות להמשיך לעבוד במשרתו שהייתה פיזית במהותה. החברה המעסיקה טענה שהרשלנות התרחשה דווקא מצד העובד, אשר לא עשה שימוש תקין בציוד העומד לרשותו.

בית המשפט דחה את טענות המעסיק ופסק פיצויים לטובת הנפגע בסך חמש מאות אלף שקלים.

סיכום

בחירת עורך דין הינה בעלת חשיבות מכרעת בתביעות בגין תאונות עבודה. יש לציין שבמרבית המקרים שכר הטרחה של עורך הדין נגזר מסכום פיצויי הזכייה או הפשרה, בטווח של בין עשרה לשלושים אחוזים, וכי לרוב מחושבים כספים אלו בתוך הוצאות התביעה. כלומר, כספים אלו מוחזרים לתובע במקרה של זכייה. לכן מומלץ לבחור בעו"ד טוב ובעל מוניטין אף אם שכר הטרחה שלו יותר גבוה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

1 תגובות

  • 21 בנובמבר 2014 בשעה 0:21

    חיילת שעברה תאונת דרכים בדרך לעבודה

    אני חיילת בשירות סדיר יש לי אישור עבודה ואני עובדת לפני כשבועיים בדרך לעבודה (לא לצבא) פגע ברכבי רכב שעבר באור אדום פוניתי לבית חולים וטופלתי קיבלתי במשך שבועיים ימי חופשה גימלים איך אני מטפלת בזאת מול ביטוח לאומי מאיפה אני אמורה להמציא טופס ראשוני לנפגע עבודה על ימי הגמלים בכלל אני מבולבלת איך לטפל ולאן לגשת כחיילת מי אמור לשלם על אמבולנס ועל ביקוריי בחדר מיון פעמיים בעקבות התאונה אשמח מאוד לתשובה מהירה

התגובה שלך