נזקים בעקבות טיפול באלטרוקסין

טיפול באלטרוקסין

תביעות רשלנות רפואית אלטרוקסין אינן שכיחות אמנם, אולם לאחרונה שומעים עליהן יותר ויותר. האלטרוקסין הינה תרופה, הניתנת למטופלים הסובלים מבעיות בבלוטת התריס, ובעיקר מתפקוד לקוי שלה. תרופה זו מהווה תחליף סינתטי להורמון המיוצר על ידי בלוטת התריס, ובנוסף משמשת גם לטיפול אצל אלה הסובלים מסרטן בבלוטת התריס וכן גם מבעיות בבלוטת יותרת המוח. מכיוון שהתחליף הסינתטי שבתרופה עשוי להשפיע על פעילות הלב, יש לנקוט בזהירות יתרה במקרים בהם מטופלים, המשתמשים בתרופה, סובלים מבעיות לב כלשהן. במקרה של פגיעה בריאותית כלשהי הנובעת בשל השימוש בתרופת האלטרוקסין יש לבדוק האם מדובר ברשלנות רפואית.

סובלים מתופעות עקב טיפול באלטרוקסין? בחנו זכויותיכם

סוגי התביעות הקיימות בתחום זה

תביעות רשלנות רפואית אלטרוקסין הינן כאלו המופנות אל בית המשפט בשל נזק בריאותי או פגיעה בריאותית כלשהי שנגרמה כתוצאה מהשימוש בתרופת האלטרוקסין. מכיוון שלתרופה זו השפעה רבה מאד על פעילות הלב, על הרופא המטפל לבחון את מידת התאמתה למטופל ולוודא שאיננו סובל מבעיות לב שונות. בהתאם, עליו לתת לו את המינונים המדויקים על מנת שלא לגרום לו לפגיעה או לנזק בריאותי. במקרים בהם הרופא איננו מבצע זאת, הרי שמדובר ברשלנות רפואית ובמתן טיפול לקוי.

בשנים האחרונות אנו שומעים על לא מעט מקרים של תביעות רשלנות רפואית בשל מרשמי תרופות שגויים. גם האלטרוקסין הצטרפה לכך ולא אחת מוגשות גם תביעות רשלנות רפואית אלטרוקסין. ישנם מקרים בהם הרופא המטפל לא בדק את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ובכל זאת רשם לו את תרופת האלטרקוסין למרות שנמצא בקבוצת סיכון. יתרה מכך, לאחרונה אף הוגשה תביעה ייצוגית בטענה כי חל שינוי במרכיב התרופה שלא דווח מבעוד מועד ואשר הסב למטופלים הנוטלים אותו תופעות לוואי, כפי שיפורט להלן.

קבלת סיוע וייעוץ מקדים לצורך הגשת התביעה

במקרים בהם נגרם נזק רפואי בשל השימוש בתרופת האלטרוקסין, חשוב לפנות אל רופא מומחה לצורך קבלת חוות דעת מקצועית. במידה ואכן מתברר שמדובר במקרה של רשלנות רפואית, כלומר, קיים קשר ישיר בין תרופת האלטרוקסין לפגיעה הבריאותית, חשוב גם לפנות אל עורך דין, המתמחה ברשלנות רפואית, לצורך קבלת ייעוץ מקדים וסיוע משפטי. ישנם משרדי עורכי דין רבים המתמחים בתביעות אלו. פנייה אל משרד מקצועי ובעל ניסיון היא הכרחית ביותר. תביעות רשלנות רפואית אינן תביעות פשוטות ודורשות ידע רב בתחום, הכרות עם פסיקות בנושא וכמובן גם הבנה של מונחים רפואיים והליכים שונים. רק עורכי דין המתמחים בכך, יוכלו לסייע להתמודד נכון וטוב יותר אל מול כל המערכות השונות.

דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית הקשורות לאלטרוקסין

בשנה האחרונה התגבשה קבוצה גדולה לצורך הגשת תביעה ייצוגית גדולה מטעמם של מטופלים שצרכו את התרופה, ובעקבות כך סבלו מסימפטומים שונים שנלוו לשימוש בה. הסיבה לסימפטומים אלה נבעה בעיקר בשל השינויים בהרכב התרופה, וכל זאת מבלי ליידע את המטופלים בכך. מלבד העובדה שמדובר בתרופות הדורשות התאמה מדויקת במיוחד לצרכיו של המטופל, שינוי בהרכבן הופך אותן לכאלו שאינן מתאימות בהכרח בדומה לקודמותיהן ועל כן מצריכות בחינה מחודשת ומציאות פתרונות חלופיים במידת הצורך. ולמרות השינוי שבוצע, החולים המשיכו לקבל את הטיפול באמצעות התרופה וממש כפי שניתן בעבר מבלי לבצע בחינה מחודשת. אצל חלקם השימוש לווה בסימפטומים שונים והרעה במצבם הבריאותי.

לסיכום

במידה והשתמשתם בתרופה זו ואתם סובלים מסימפטומים שונים או מבעיות בריאותיות נלוות, ייתכן ומדובר במקרה של רשלנות רפואית, המצדיק הגשת תביעה. במידה ואכן כך, מומלץ לכם לפנות בהקדם אל עורך דין מקצועי המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית על מנת לקבל את הסיוע המשפטי המתאים ביותר. אם אינכם בטוחים בכך, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ על מנת לבחון את הנושא גם בעזרת רופא מומחה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.