המכשיר הזעיר שעלול להזיק: כשלים בבדיקות גסטרו

תהליכי בדיקה פולשניים המיועדים לצורך טיפול או אבחון מחלות גסטרו, הכרוכים בהחדרת מכשור רפואי זעיר לגופו של המטופל, עשויים לגרום לפגיעות חמורות במידה והן אינן נעשות בצורה מקצועית. 

טיפול אנדוסקופי

אחד מתחומי הרפואה הפנימית הוא תחום הגסטרואנטרולוגיה, הכולל במסגרתו לא מעט הליכים רפואיים פולשניים, בין אם לצורך אבחון או בין אם במסגרת טיפול. בכל שנה מוגשות תביעות רבות בתחום הרשלנות הרפואית, שחלקן גם עוסקות בגסטרו. בהשוואה לכאלו המתייחסות לתחום רפואי אחר, הן שכיחות יותר בשל אופיין האבחוני ובשל האופן שבו מבוצעים הטיפולים הללו, ולכן הם כוללים במסגרתם לא מעט סיכונים.

במקרים של רשלנות רפואית בטיפול גסטרואנטרולוגי ישנה חשיבות רבה לפנייה אל עורך דין המתמחה בתחום על מנת לבצע את התביעה וההתנהלות אל מול הגורמים הרלוונטיים באופן הנכון ביותר.

הכירו את סוגי התביעות הקיימות בתחום הגסטרו

ישנם לא מעט טיפולים בתחום, שמרביתם נחשבים להליכים כירורגיים פולשניים במיוחד. ניתוחי הגסטרו, הינם מתבצעים ישירות במערכת העיכול ועשויים להוביל לפגיעה במערכות הגוף השונות ולסיבוכים נלווים נוספים במידה ואינם מבוצעים כהלכה. כמו כן, טיפולים שונים בתחום זה משמשים לצורך אבחון מחלות כבד, תוספתן, קיבה, מעי וושט. ולכן, בכל הקשור לאבחון לקוי או אי אבחון, הרי שמדובר בעילה לתביעה, כיוון שמדובר בתחום העשוי לכלול במסגרתו סיבוכים רבים המצדיקים תביעה משפטית. בדיקות גסטרו שונות, כמו במעי הגס או במערכת העיכול, הינן כוללות החדרת מצלמות זעירות וכן גם נטילת ביופסיה במידת הצורך. במהלך בדיקות אלו עשויים להופיע סיבוכים שונים, חלקם עוד במסגרת ההכנה לבדיקה ואילו אחרים לאחריה. גם מקרים של רשלנות במתן זריקת ההרדמה לצורך ביצוע ההליך הפולשני נחשבים לשכיחים גם כן.

הליכים פולשניים אלה, הנחשבים לעיתים גם כהליכים כירורגיים, העשויים לגרום לחנק בשל החדרת צינורית הבדיקה באופן לא מקצועי, להרעלה בדם או לזיהום, לניקוב איברים פנימיים כמו הקיבה, מערכת העיכול או המעי הגס ודימום פנימי בעקבות כך. מדובר בתופעות חמורות במיוחד, הנובעות פעמים רבות בשל חוסר מקצועיות מצידו של הרופא המטפל והתנהלות רפואית לקויה. במקרים אלה, בהם ישנו חשש לרשלנות רפואית, יש לפנות לעורך דין מתאים לניהול התביעה.

לפנות לטובים ביותר: סיוע משפטי וקבלת ייעוץ מתאים

תביעות רשלנות רפואית בתחום גסטרו הן תביעות מורכבות מאד, בדומה לתביעות אחרות בתחום הרפואה. על עורך הדין המייצג את התובע להוכיח את הקשר הסיבתי שבין הנזק שנגרם למטופל לטיפול שבוצע. פנייה אל עורך דין, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון קודם בתביעות גסטרו, חשובה במיוחד, בין אם מדובר בתביעת הרופא המטפל, המרדים, הצוות הרפואי או המרכז הרפואי שבו בוצע הטיפול. יש להכיר את התחום היטב, את הסוגיות השונות הקשורות אליו וכמובן להיות בעל רמה מקצועית ואישית גבוהה. עורך דין בעל ניסיון וותק הוא הכתובת המתאימה כדי להתנהל נכון אל מול המערכות השונות ובכך להגדיל את הסיכויים לקבלת הפיצוי המתאים.

הגורמים לרשלנות רפואית בתחום הגסטרו

ישנן דוגמאות רבות למקרים של תביעות כשלים בטיפול בתחום הגסטרואנטרולוגי. מדובר בתביעות הכוללות לרוב אבחון לקוי, חוסר אבחון או אבחון מאוחר של מחלות שונות הקשורות בדרכי העיכול. כשמדובר למשל במחלות קשות כמו סרטן המעי הגס או סרטן הקיבה ישנה חשיבות רבה במיוחד לאבחון מוקדם ככל האפשר ואבחון נכון. גם מקרים בהם מוצע טיפול לא מתאים או לא מוצע טיפול כלל יכולים להיחשב כרשלנות רפואית ולהיות עילה לתביעה. כמו כן, ליקויים בכל הקשור לאיסוף מידע על ההיסטוריה הרפואית של המטופל, על ניתוחים קודמים שעבר או מחלות מהן הוא או בני משפחתו סובלים, אף הם נחשבים לרשלנות וגם התעלמותו של הרופא מתוצאותיהן של בדיקות רלוונטיות שונות נחשב כך גם כן.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך