טיפול רפואי רשלני בבעלי חיים

מקרים של רשלנות רפואית בחיות הינם מקרים מצערים במיוחד, ובעיקר בשל העובדה שמדובר ביצורים חסרי ישע. לצערנו גם בתחום זה מוגשות לבית המשפט תביעות רבות העוסקות בטיפול כושל הקשור לבעלי חיים. התביעות מוגשות בדרך כלל כנגד הווטרינר עצמו, שביצע בפועל את הטיפול, וכל זאת בעזרתו של עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, לרבות כזו הקשורה בבעלי חיים.

נגרם לבע"ח שברשותכם נזק? התייעצו כעת בפורום רשלנות רפואית.

מהי רשלנות רפואית בבעלי חיים?

מקרי של טיפול רשלני בחיות זהים במהותם למקרים הקשורים בבני אדם. בשני המקרים מדובר במתן טיפול רפואי לא מתאים, באבחון שגוי או אי אבחון כלל. תביעות הנוגעות לבעלי חיים מתייחסות אל מקרים בהם נגרם נזק לבעל החיים, בין אם נזק קל או נזק חמור במיוחד, ולעיתים גם מוות, וכל זאת בשל הליך רפואי שבוצע באופן לא תקין.

למרות הקדמה הטכנולוגית ורמת המקצועיות הגבוהה של וטרינרים רבים, מסתבר שישנם גם כאלה המציעים טיפולים שאינם מקצועיים וכן גם סביבה טיפולית שאיננה מתאימה.

כמובן שלצד כל זה ישנם גם מקרים בהם מדובר בקבלת החלטות שגויה או אף גם טעות, אולם במקרים בהם ניתן היה למנוע זאת או היה ספק במתן הטיפול או באבחון, הרי שישנה סבירות גבוהה שמדובר במקרי רשלנות רפואית המצדיקים הגשת תביעה.

מה עושים במידה ונתקלים במקרי רשלנות רפואית בחיות? 

במקרים בהם ישנו חשש לטעות או מחדל בטיפול הרפואי, ולא משנה מהי הסיבה לכך, ניתן לפעול בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא הגשת תלונה למשרד החקלאות בגין הטיפול שניתן והנזק שנגרם בעקבותיו. אפשרות נוספת, היא הגשת תביעה לבית המשפט.

חשוב לזכור שתביעות רשלנות רפואית בבעלי חיים, בדומה למקרי רשלנות הקשורים לבני אדם, אינן תביעות פשוטות. יש להוכיח, ובעזרתו של עורך דין מקצועי ומיומן בתחום, כי קיים קשר ישיר בין הטיפול שניתן או לא ניתן לבין הנזק שנגרם. רק עורך דין, המכיר היטב את הסוגיות המשפטיות השונות הקשורות בתחום זה וכן בעל מיומנות רבה בתחום, יכול לסייע לעשות זאת באופן הנכון ביותר ולאפשר את קבלת הפיצוי המגיע.

דוגמאות לתביעות בנושא

ישנן לא מעט דוגמאות המתייחסות למקרי רשלנות רפואית חיות. רבות מהן עוסקות במתן טיפול שאיננו מתאים לבעל החיים, טיפול שגרם לו לנזק חמור עוד יותר וכן גם דוגמאות אחרות, המתייחסות לטיפול שאיננו מקצועי שניתן על ידי וטרינר שאינו בעלי ניסיון בתחום ובעקבות כך גרם לנזק בריאותי חמור מאד לבעל החיים.

לסיכום

במידה וישנו חשש שאכן מדובר במקרה המקים עילה משפטית, מומלץ תחילה לפנות לעורך דין לקבלת יעוץ מקדים.

חשוב לבחון את המקרה היטב ולבדוק האם אכן מדובר באפשרות של רשלנות המצדיקה הגשת תביעה לבית המשפט. הגשת תלונה למשרד החקלאות איננה בהכרח הפתרון המתאים. ישנם מצבים בהם מדובר ברשלנות חמורה, רשלנות שניתן היה למנוע אותה במידה והווטרינר המטפל היה נוהג כפי שהיה עליו לנהוג.

לכן, חשוב להסב את תשומת ליבו של בית המשפט לכך על ידי הגשת תביעה בעזרתו של עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך