החלטת לפנות לייעוץ? שימו לב בפגישה לדברים הבאים

בתחום הרשלנות הרפואית ישנה באופן טבעי השקה בין עולם הרפואה למשפט. עורך דין העוסק בתחום זה, הנו איש מקצוע אשר מעבר ליכולותיו המשפטיות עליו לדעת להתבסס בתביעה על חוות דעת של מומחים הרלבנטים לכל מקרה ומקרה. אז למה כדאי לפנות לייעוץ ולמה עלינו לשים לב? בכתבה הבאה. 

עורך דין לרשלנות רפואית

השאלות הנשאלות לפני פנייה לעו"ד

אתם סבורים כי לכם או למי מיקירכם נגרם נזק עקב רשלנות בטיפול רפואי? פנו אל עורך דין לצורך בירור זכויותיכם ומימושם. בנקודה זו עולות מספר שאלות. כיצד אדע לאיזה עו"ד לפנות ? מהו תפקידם של עו"ד לרשלנות רפואית ? והאם הם מבצעים עבודה שונה מכל עורך דין אחר ?

על מנת לעזור לכם לגבש החלטתכם נעמוד בכתבה זו בקצרה על שאלות אלה

ראשית, חשוב לנו להדגיש כי רצוי לפנות אל עורך דין העוסק בתחום דיני הנזיקין כתחום עיקרי. זאת, היות ומדובר בתת תחום במסגרת דיני הנזיקין, אולם מתוקף רוחב ההיקף שטיפול בתיק כזה דורש, הפך התחום ברבות השנים למן תחום נפרד לכל דבר.

רצוי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בהקדם ככל הניתן. במסגרת פגישת הייעוץ יבחן עורך הדין קיומה של עילת תביעה, סיכוייה להתקבל ואף יוכל לפרוס בפניכם את כל הצעדים אותם יש לבצע טרם הגשת התביעה. נקיטת צעדים אלה בהקדם יכולים לשפר את סיכויי התביעה, ומשכך פנייה אל העורך דין בהקדם הינה בעלת חשיבות גבוהה.

בשונה מתיקי נזיקין אחרים, בתיקים העוסקים בכשלים בטיפול רפואי על עורך הדין לרשלנות רפואית להגיש בד בבד עם כתב התביעה חוות דעת רפואית המבססת את הטענות. לפיכך, "המסע" הראשוני טרם הגשת תביעה יהיה איסוף מלוא התיעוד הרפואי והעברתו אל מומחה רפואי בתחום הרלבנטי, אשר יבחן את התיעוד ויגיע למסקנה האם אכן התקיימה התרשלות מצד הרופאים.

בחירת המומחה הרפואי הינה מהותית לצורך הטיפול בתיק ולפיכך קיימת חשיבות בפניה אל עו"ד הבקיא בתחום ואשר עובד באופן שוטף עם מומחים שעורכים חוות דעת לבתי המשפט.

מה קורה לאחר הגשת התביעה?

לאחר הגשת כתב התביעה לה כאמור תצורף חוות הדעת הרפואית, זכאי הצד שכנגד (הגורם ו/או המוסד הרפואי המטפל) להגיש כתב הגנה וכן לבדוק את הנפגע על ידי מומחה רפואי מטעמו, שגם יגיש את חוות דעתו לבית המשפט.

בשלב זה, כאשר מלוא הטענות עומדות בפני בית המשפט, ניתן למעשה להתחיל בבירורו.

טרם הגשת התביעה חשוב מאוד לוודא כי הועלו מלוא הטענות הרלבנטיות, וכי אלה מבוססות בחוות דעת של מומחה בתחום הרלבנטי, מומחה אשר אמירתו בבית המשפט תהא בעל חשיבות.

כמו כן, הואיל ותיקים מסוג זה הינן לרוב תיקים רגישים מאוד, שקשה לנתקם מהנושא האישי האמוציונלי, חשוב מאוד לבחור עו"ד רשלנות רפואית מקצועי, אשר מעבר למקצועיותו גם ידע להקשיב, ובעיקר להסביר ולהיות מודע לקושי הרגשי המלווה ברוב התיקים..

לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין והערכת סיכויי התביעה, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת קשר המופיע באתר. ייעוץ וליווי משפטי מוקדם עשוי לשפר את מצבכם המשפטי. נדגיש כי פנייתכם חסויה ואינה כרוכה בהתחייבות.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך