הפורום המרכזי להתמודדות עם תאגידי הביטוח

כיצד להתמודד עם תאגידי הביטוח בישראל

האדם הוא כצל חולף בעולם ואין לדעת מה יוליד העתיד. רובנו חוששים מהעתיד לבוא ומההשלכות הכלכליות הטמונות בפגיעות גוף ורכוש, אשר עשויות להכביד על קיומנו ולאלץ אותנו להסתגל למציאות אחרת.

על מנת להגן עלינו ועל יקירנו, אנו רוכשים במיטב כספנו פוליסות ביטוח כאלה ואחרות, כגון: ביטוחי חיים ובריאות, ביטוח מפני אובדן כושר עבודה, מוות או נכות מתאונה, מחלות קשות, סיעוד, נזקי רכוש לבית ולדירה, לרבות סיכוני פריצה וגניבה, שריפה ונזקי צנרת, אחריות מקצועית ועוד.

המדריך השלם להתמודדות עם תאגידי הביטוח – לחצו על התמונה והשאירו פרטים  

לדאבוננו הרב, פעמים רבות בקרות מקרה הביטוח, דוחות חברות הביטוח תביעות על פי פוליסה בטענות שונות ומשונות (ראה/י למשל דחיית תביעת ביטוח בטענה של הפרת חובת הגילוי), שכל מטרתן להתחמק מתשלום תגמולי הביטוח. במידה ואיננו מקבלים את טענותיהם ומנסים לנהל תביעת ביטוח בכוחות עצמנו, אנו מוצאים עצמנו במלחמה בלתי הוגנת (בלשון המעטה), חסרי כל יכולת להתמודד עם המכונה הגדולה ה"מאיימת" והמשומנת, בעלת הממון, המעסיקה סוללה של חוקרים, שמאים, רופאים, עורכי דין ועוד מומחים.

ניסיונן רב השנים של חברות הביטוח העניק להן מומחיות בניהול תביעות ביטוח והכרת החולשות של המבוטחים. החולשה הידועה והמוכרת מכל במלחמה הבלתי שוויונית למול חברות הביטוח בניהול תביעת ביטוח, היא חולשת ה"זמן". חברות הביטוח הבינו זה מכבר, כי הסירוב לשלם מייד את תגמולי הביטוח ברוב המקרים ייאלץ את המבוטחים להתפשר על סכום הנמוך מסכום תגמולי הביטוח להם זכאים. הניסיון מלמד, כי ברוב המקרים המבוטחים מתייאשים, מוותרים ומקבלים את רוע הגזירה ושלא בצדק.

ייעוץ משפטי מקצועי – פורום דיני ביטוח

ניהול תביעות ביטוח מצריך מיומנות מיוחדת שחסרה למבוטח.

חברת הביטוח יודעת זאת ולעיתים מנצלת חוסר בקיאותו בפוליסה ובדין. הדבר בא לידי ביטוח בניסיון להחתים את המבוטח על גבי הסכם פוליגרף בטענות מפתות, כי הדבר יזרז את קבלת התגמולים של תביעת ביטוח. זאת, למרות שמבחינה משפטית, המבוטח ממש לא חייב להסכים לכך. הדבר בא אף לידי ביטוי בניסיונות הבלתי פוסקים של חברות הביטוח לסיים תביעות ביטוח על ידי החתמת מבוטחיה הזקוקים לכסף כאויר לנשימה על כתבי קבלה בלתי מאוזנים וגורפים.

טענות הדחייה של חברות הביטוח הינן רבות ומגוונות, ולפיכך מומלץ בכל מקרה להיוועץ עם עורך דין ביטוח המתמחה בדיני הביטוח וניהול תביעות לתגמולי ביטוח, על מנת לבדוק את נכונות הטענות הלל, ולא לקבלן ככתבן וכלשונן.

תביעות כנגד תאגידי ביטוח

                                   עוד בנושא מימוש זכויות ביטוחיות:
    
עורך דין תביעות ביטוח – כיצד בוחרים ? מה לבדוק בפגישה ? שכ"ט ועוד
ביטוחי רכב – נזקי רכוש – כיצד לקבל את מלוא התגמולים גם כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם את מלוא התגמולים, או בכלל
נזקי גוף עקב תאונות דרכים – מימוש זכויות מכוח ביטוחי חובה 
              

לקבלת ייעוץ משפטי והערכת סיכויי תביעתכם על ידי עורך דין ביטוח, המנהל תביעות לתגמולי ביטוח, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס "יצירת קשר" המופיע באתר.
         
ייעוץ הדרכה וליווי משפטי בניהול תביעת ביטוח, על ידי עורך דין ביטוח המנהל תביעות לתגמולי ביטוח, עשוי לשפר את מצבכם המשפטי. 
         
נדגיש, כי פנייתך חסויה ואינה כרוכה בהתחייבות.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני ביטוח

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

2 תגובות

  • 4 במאי 2011 בשעה 16:16

    אכן כך

    בקרות המקרה הם דוחים אותך אין צדק אתה משלם ממיטב כספך לבטח את משפחתך ובשעת הצורך לא מקבל מאום תמיד המבוטח אשם בכל צורת ההתנהלות בפוליסה די די ..שיחקקו חוקים לטובת המבוטח לא חסר לחברות הביטוח הם נהנים על חשבון המסכנים.. עצוב

  • 6 באפריל 2011 בשעה 15:28

    צודקים בהחלט

    אני ממש מסכימה עם מה שאתם כותבים. אסור לוותר לחברות הביטוח ! בשביל זה משלמים להם כסף. בכל מקרה של דחייה צריך להתייעץ עם עורך דין. תודה על המידע החיוני…

התגובה שלך