כשלים בבתי החולים בצפון הארץ: האם תוצאה של פערים תקציביים?

בתי חולים בצפון

נזקים שנגרמו במוסד רפואי בצפון

כמו בכל הארץ, גם בצפון עשויים להיתקל במקרים של טיפולים רפואיים הסוטים מהסטנדרט הראוי, ושאר מצדיקים הגשת תביעה לבית המשפט. בכתבה  זו ננסה לפשט מעט את הנושא.

מקרי רשלנות רפואית בצפון יכולים להיות במסגרות שונות, וקשורים אל מטופלים בטווח גילאים רחב. אלה יכולים להיות מקרים הקשורים להיריון וללידה, מקרים של תביעות רשלנות רפואית בילדים, מקרים הקשורים לניתוחים פלסטיים שונים, להליכים רפואיים כמו בדיקות או טיפולים מונעים ועוד ועוד.

בצפון ישנם לא מעט בתי חולים וכן גם מרכזים רפואיים, שלצערנו, התנסו בלא מעט מצבים של רשלנות רפואית, שהובילו לפגיעות קשות, הן פיזיות והן נפשיות. הטעמים לכך רבים ומגוונים, וקיימים אף הטוענים כי קיים קשר בין הפערים הקיימים בין בתי החולים וטיב הטיפול.

אם נתקלתם במקרה גם אתם, שתפו אותנו ואת כלל הגולשים כעת בפורום שלנו.

אילו מקרים של רשלנות רפואית מוכרים בצפון ?

מקרים של רשלנות רפואית, ולא משנה איזה טיפול הוצע או איזו מסגרת רפואית אחראית לכך, יכולים להיות ממגוון רחב מאד של סוגים, ולמעשה, גם יכולים להיות בכל מקום שבו בוצע טיפול רפואי כלשהו. מקרי רשלנות רפואית בצפון הם מקרים שכיחים, כמו מקרים באזורים אחרים, שכן ישנם לא מעט בתי חולים בצפון, קופות חולים וכמובן גם לא מעט תושבים, הזקוקים לטיפולים רפואיים שונים בכל עת. מקרים אלו מובאים לבתי המשפט במסגרת תביעות משפטיות, הכוללות סיוע וייצוג של עורך דין המתמחה בתחום. מבין מגוון המקרים המוגשים, אפשר למצוא תביעות העוסקות בטיפולים קוסמטיים או טיפולי יופי שונים שלא צלחו. ישנן תביעות הקשורות לבדיקות טרום לידה וטרום היריון שאובחנו באופן שגוי וישנם גם לא מעט מקרי רשלנות רפואית בצפון הקשורים לטיפולי שיניים וטיפולים נוספים, הכוללים הליך כירורגי.

ראו למשל מקרה בתחום הכירורגיה הפלסטית: ניתוח אסתטי להקטנת החזה הותיר צלקות מכוערות: בית המשפט השלום דחה את התביעה ובערעור לבית המשפט המחוזי שונתה ההחלטה וניתן לאישה פיצוי כספי של 60,000 ש"ח.

ראו למשל עוד מקרה, בתחום רפואת השיניים: בית משפט השלום פסק כי טיפולי השתלת השיניים בוצעו בצורה רשלנית ועל רופא השיניים לפצות את המטופל בפיצוי כספי של 110,000 ש"ח בגין הנזק שנגרם.

בתי המשפט בארץ, וכן גם אלה שבאזור הצפון, מטפלים בכל שנה במקרי רשלנות רפואית, המופנים אליהם על ידי מטופלים שניזוקו בשל ההליך הרפואי שבוצע או שלא בוצע. ישנם מקרים בהם נגרם נזק קל, או לא נגרם (ובמזל) נזק. ישנם מקרים בהם נגרם נזק קשה, ולעיתים גם מוות. לא משנה מהי עוצמת הנזק. כל עוד ניתן להוכיח לבית המשפט את הקשר שבין הטיפול לנזק שנגרם, הרי שמדובר במקרה של רשלנות רפואית, שלכשעצמו, ומעצם היותו מוגדר כמקרה של רשלנות, הוא חמור במיוחד.

מה ניתן לעשות במקרים של רשלנות רפואית בצפון ?

נפגעי הרשלנות הרפואית יכולים להיעזר בשירותיהם של עורכי הדין, המתמחים במקרי בנושא ויכולים להגיש סיוע משפטי. במקרים כאלה ניתן להגיש תביעה נגד הרופא המטפל או נגד המסגרת הטיפולית, האחראית לנזק, וכל זאת אל מול בית המשפט. על מנת להגיש את התביעה יש להיעזר בעורך דין בעל ניסיון בהגשת תביעות הקשורות לתחום הטיפולי המדובר. במידה וזהו מקרה של רשלנות  בלידה, למשל, כדאי לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתביעות מסוג זה. במידה וזהו מקרה הקשור בטיפולי שיניים, חשוב לוודא שעורך הדין מכיר מקרים דומים ויכול להגיש את הסיוע המשפטי הטוב ביותר.

לסיכום

אם אתם חוששים שחוויתם טיפול רשלני, פנו לקבלת ייעוץ אצל עורך דין, אשר יעניק לכם את המענה המתאים והנכון ביותר עבורכם. תוכלו לבחור, בשלב ראשון, בפגישת היכרות מקדימה ובפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות כדי לבחון את ההתנהלות הרצויה ולבדוק מהן הדרכים שבהן מומלץ לנקוט.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.